Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzywdy wyrządzone przez byki.

252 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Krowiara

Krowiara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:bydło

Napisany 17 październik 2014 - 13:50

Mi jeszcze nigdy byk nic złego nie zrobił ;) są one na uwięzi i jak mi się chce to je czyszczę normalnymi szczotkami dla koni :D nie boją się mnie, a mimo to nic mi nie robią

kiedyś za to mnie cielak ugryzł i paznokieć leczyłam przez ponad rok, 2 razy był zrywany chirurgicznie nawet :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzywdy wyrządzone przez byki. Dzisiaj, 20:30
  •  

#222 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 październik 2014 - 09:30

Krzywdy wyrządzone przez byki. Pewnie był jadowity;)

#223 Share GrzechoDawid

GrzechoDawid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:ROlnictwo:)

Napisany 12 listopad 2014 - 21:01

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

#224 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 05:55

Krzywdy wyrządzone przez byki. Ja najpierw daję paszę,bo tak to się oglądają za siebie i sie tłuką.

#225 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 15:17

od znajomego zabierali byki i jeden sie urwał i zaczoł znęcać sie nad kierowcą samochodu aż karetka go zabrała i z zakładów mięsnych przysłali nowego kierowce a poturbowanemu połamał noge i ręke a kololiczni ludzie wyciągneli go z samochodu przez otwór przy rampie

#226 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:44

Panowie a nie da się zrobić jakiś poskromów podczas załadunku lub przeprowadzania ich ?  czy stosujecie kolucho (pierścień) na nozdrza?    albo jakies paralizatory bezpieczne dla zwierzecia ?    

nie mam na mysli znęcania się nad zwierzetami tylko dobro hodowców

#227 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 31 grudzień 2014 - 18:20

Krzywdy wyrządzone przez byki. Na pewnym filmie z prl widac taki drag do prowadzenia byka ktory powinien zdac egzamin (teoretycznie bo w praktyce trzeba by bylo sprawdzic). O ile dobrze pamietam film nazywa sie ,,pechowy dzien pana kierownika" i byl emitowany rowniez w ktoryms odcinku ,,socjalistyczna filmoteka powiatowa" bodajze ,,uwaga! Buhaj zlosliwy". Program prowadzony przez andrusa pewnie znajdziesz ten odcinek w necie.

#228 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:26

Co do wprowadzania bydła na samochód to zawsze trzeba uważać i najlepiej żeby było kilka osób przy tym żeby było komu pomóc albo byka odciągnąć. Był u mnie pare miesięcy temu kierowca który stwierdził że byki same muszą wejść na samochód bez żadnej pomocy :lol:

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

Z bykami trzeba krótko i na temat, muszą wiedzieć kto rządzi, oczywiście wiesz do czego służy pręt metalowy albo rurka?

#229 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 17 luty 2016 - 17:47

http://www.se.pl/wia...erc_740079.html

"Gdyby sprzedał byka, tak jak podpowiadał mu rozsądek, pewnie cieszyłby się dalej życiem. Ale Janusz K. (+56 l.) z Kaszubów pod Krasnymstawem (lubelskie) zawierzył sercu a nie rozumowi. Wieczorem żalił się sąsiadowi Stanisławowi Makówce (76 l.), że nie daje sobie rady z agresywnym bykiem, którego trzymał w stodole. – Sprzedałbym go, ale trzymam go od cielaczka, szkoda się rozstawać...- mówił. Na drugi dzień byk rozszarpał go na strzępy."

byk-stratowal-gospodarza-na-smierc_25106

Niezastąpiony jest poczciwy pies, który co dzień waruje przy zwierzętach, aby grzecznie stały, gdy się wkoło nich robi. A w razie zerwania buhaja daje radę za kilkoro chłopa :)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#230 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3256 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:31

Dobre premiksy dla opasów mają dodatki hamujące agresję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:28

ten sąsiad niech lepiej też już zakończy hodowlę

#232 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 18 luty 2016 - 19:36

Teściowi przez 40 lat byki nic nie zrobiły. W wieku 60 lat złamały mu rękę. Nigdy nie można wierzyć zwierzętom.

#233 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 luty 2016 - 18:35

mnie raz oko podbiły przy przewiązywaniu, mój błąd, za szybko chciałem, się zniżyłem, żeby łańcuch zabezpieczyć a on mnie rogiem,

#234 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:52

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

#235 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 13:03

Ktoś był w pobliżu , czy jak ?

ZETOR TEAM

#236 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 18:56

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

współczuję,teraz będziesz miał bliskie spotkania z firmami chcącymi wyciągnąć odszkodowanie

#237 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 19:54

Jakie firmy , jakie odszkodowanie , to nie wypadek samochodowy . KRUS mu wypłaci i tytle . Chyba byka nikt nie pozwie B) .

ZETOR TEAM

#238 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 14:27

:( Współczuję również. Ryzyk fizyk tak mówię, bo mnie to również może czekać i zawsze jestem tego świadoma.

Wczoraj ok. 22.00 uciekł nam jeden ok. 500 kg po przerwaniu pastucha, ktoś przypadkowy grzecznie przyszedł poinformować. to z synkiem po ciemku ganialiśmy. Jednakże bez pomocy psa nie słuchają i idą na człowieka, z 2 miesiące temu inny oszalał i przeskakiwał ogrodzenia ponad 150cm i furtki, pies się bardzo namęczył i mu jęzor musiał pogryźć  :P , aby w końcu posłuchał.

#239 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 14:09

Krzywdy wyrządzone przez byki. Żona uratowała mi życie bo odwróciła jego uwagę krzykiem i kłuła go widłami.Wczoraj sąsiedzi ładowali tego byka to atakował i trzeba było ładować go na 10m linie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 09:17

Cudowne zwierzę....potrzebuje tylko odpowiedniego podejścia..

"Ten byk był przykuty do łańcucha przez całe swoje życie. Zobacz, jak się odwdzięczył swojemu wybawcy!
Teraz już nie mamy wątpliwości, czy zwierzęta mają duszę, przecież to widać, że tak."