Zaloguj się, aby obserwować  
kombajn

Czy ktos z was użytkuje ruska przyczepę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombajn    1

Mam do was pytanie, okazyjnie udało mi sie kupic taka rurką przyczepę, wynalazek ciekawy szczególnie za ten uklad kierowniczy ;) i mam pytanie czy ktos z was na taka przyczepe, jak mu sie sprawuje i jakie opony na nią dopasował ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Wieczorem postaram sie wrzucić fote ale nie gwarantuje ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Posiadam właśnie taką przyczepę. Powiem Ci że jest idealna do wszystkiego. W tamtym tygodniu kupiliśmy 2 nowe oryginalne opony do niej. Także opony można raczej już dostać bo kiedyś był problem. Koszt to ponad 700 zł za 2 . Ile cię wyniosła przyczepka??? Moja wygląda tak :

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Sampo-2...image82925.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Sampo-2...image82927.html


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

twoja to jest inna bo ma normalny uklad ktory skreca kolami. ja jestem posiadaczem takiej przyczepy z ukladem jak w polskich rozrzutnikach i powiem ze jest to moja najlepsz przyczepa. kilka lat temu troche ja remontowalem(nowe burty i nowe opony). teraz jeszcze musze zrobic nowa podloge ale tak to super przyczepa.

 

jemu chodzi o taka przyczepe http://www.agrofoto.pl/forum/Przyczepa-ruska-image83918.html ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Niestety nie moge wrzucić zdjecia swojej bo nie Zalatwilem aparatu ;) ale zakładając temat mialem na mysli taka jak na Henius91 moja jest identyczna ;) Kupilem ja po cenie złomu od goscia stała kilka lat nie uzywana zaplacilem 900zl i musialem przy niej tylko wymienić kola, zalozyc światła i przewód do kipowania :D i jest to swietna przyczepa:) te opony po 700 za dwie to 16''???


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja mam taką jak @hanter 150

ogólnie to dobra przyczepa 92r , w porównaniu do polskiej to ciężej "chodzi",i opony faktycznie posieknięte jaj niewiem co ;) u mnie rama jest już pogięta (przez glupote) . Podobno były bardzo tanie jak ją tata kupował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

U mnie rama też była już prostowana. Ktoś bolce wszystkie odblokował jak po żwir ojciec pojechał. ;) Z tego co wiem to moja też była śmiesznie tania.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To może nasze przyczepy pochodzą z jednego placu ;) (zapytam ojca gdzie kupowal,ale chyba w LUBARTOWIE)

U mnie tata kiprował gruz , i stanął przyczepą na górce ,że jedno koło było niżej i się w połowie ugła ;)

trzeba przyznac konstruktorom tych przyczep , że niektóre reczy jak np. zamki,podnoszenie burt do zamkniecia "wspomagane" , są pomocne przy obsłudze. Szkoda ,że nie użyli lepszych materiałów,albo przynajmniej nie wzmocnili ramy :D

A przy okazji do czego jest taki przycisk z tyłu przy zaczepie obok podswietlenia tablicy rej. (coś od elektryki, bo jak się go wciśnie to światla fiksują) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A tego to nie wiem.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Panowie to wasze przyczepki to jak nówki skoro 92 rocznik ;) moja z układem kierowniczym jak polski rozrzutnik to proszę was jest z początku 70, widze że wasze mają już pneumatyczny wkład hamulcowy, moja ma jakiś chyba hydrauliczny o bliżej nie znanym mi sposobie działania :angry:. A wasze z normalnym przodem na jakich oponach latają????


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Bo moja lata na nietypowych dla rodzimych maszyn polskich i ma opony 16 balonówka nigdzie dokupic takich nie mogłem


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

i w tych , i w tych są takie same czyli 16 :D

chyba te z układem skręcania jak w rozrzutniku to poprostu starsza wersja , bo np. podłoga,rama,koła są takie same jak w tej co mam ja ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Też tak sądzę że te z układem kierowniczym jak rozrzutnik są Poprostu starsze, ale jedno trzeba przyznac konstruktorom tej przyczepy, zrobil ją naprawde dobrą ;) i wszystkie rozwiązania spisują sie swietnie ;) tylko zeby użyli jeszcze jakichś typowych opon, ja nie mogłem kupic nigdzie takich jak orginały wiec Założyłem opony od jakiś lawet czy cos takiego, takie udało mi sie kupic po 70 za sztukę


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nie wiem czy starsze. u nas ma taką dwóch gości i były kupione w jednym roku (nowe) i jedna jest na krancu a druga taka jak rozrzutnik. kiedyś prasowałem u tego gościa i podczepłlem przyczepę do prasy i niestety pogiąłem zaczep bo na nawrotach ma słaby skręt i koła sie blokują. czyli według mnie kiepski patent do przyczepy. na krancu jest o wiele lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Mi też do końca ten patent nie odpowiada bo jak jakikolwiek luz zlapie na drażkach kierowniczych to tańczy za ciągnikiem ;) a co do wieku i sposobu rozwiązania tego kierowania to może niezależnie od rocznika wychodziły równolegle dwa modele z krancem i układem kierowniczym do wyboru jak kto woli ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

moja ma burty 1,3 i pełna lata za traktorkiem az miło ;) a luzów brak.zwłaszcza ze za nia jedzie d 47, a oponki mam z przodu 7,5/17,5, od ciężarówki, a z tyłu balonówki , takie jak w rozrzutniku, orginalne opony mimo spękania dają rade w "80"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na to wygląda, wschodnie sprzęty czasami tak mają, np. w kamazie można dwoma przyciskami sprawdzić żarówki obu "bloków" kontrolek. Widziałem to jeszcze w jakimś sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

mam taką samą jak Hanter150 tyle ze z drewnianymi bortami, deska wiadomo lubi się złamac więc w ubiegłym roku wymieniłem je na polskie (orginalnych metalowych jakos niemogłem nigdzie spotkac), polskie były o 10 cm. węzsze i krutsze ale wystarczyło przyspawac z kazdej strony profil 5x5 i jest ta sama długosc teraz. Rama tez jest wygięta (za duzo żwiru i wyrwało rame od siłownika).


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMF    0

Wiecie ile może taka "ruska" przyczepa może kosztować w możliwym stanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja mam taką przyczepe:

http://www.agrofoto.pl/forum/Landini-Power...mage156264.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Landini-Power...image156265.htm

Co prawda to prawda rama potrafi się zgąć, ale ogółnie to dobre przyczepy, tylko cięzko chodzą. Chętnie bym kupił jeszcze jedną taką.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yoshi127    0

Posiadam właśnie taką przyczepę. Powiem Ci że jest idealna do wszystkiego. W tamtym tygodniu kupiliśmy 2 nowe oryginalne opony do niej. Także opony można raczej już dostać bo kiedyś był problem. Koszt to ponad 700 zł za 2 . Ile cię wyniosła przyczepka??? Moja wygląda tak :

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Sampo-2...image82925.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Sampo-2...image82927.html

 

Mam pytanie w sprawie opon do ruskiej przyczepy, jakie rozmiary opony kupiłeś?? bo gumiarze rozkładają ręce jak pytam o ruski wymiar, odpisz jak możesz na yoshi27@wp.pl lub gg 12823721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj