m44w

Kretowiska na łakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m44w    0

Witam czy ma ktoś z was skuteczne metody pozbycia się kretowisk na łąkach jeśli tak to proszę o wypowiedzi. Z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

skuteczna metoda to np bronowanie odwrócona brona lub wałowanie ciężkim wałem.ale chyba był już gdzieś podobny temat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

3 stare opony tylne zamocowane do ramy od bron to tez jest skuteczne i dobrze rozwala kretówy ;)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tez daje na wiosne oponami i jest dobrze tylko wez jakies ciezkie opony


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

no ale jak ktos nie ma to metoda gospodarcza pozostaje


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja tam sam montuje wolke przyczepiam na łańcuchu grubą rurę albo ostatnio słup telefoniczny i idą kretowiska jak zloto ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Ja odwracam brony do gory zebami na to obciazniki od kacapa i Jazda na lake....najlepiej jak kretowiska sa suche to w tedy idzie jak malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Nic nie zastąpi włóki łąkowej. Najtańszym sposobem to wiadomo - opony lub brony. Ale włóka nie dość że rozbije i rozsypie kretowisko to jeszcze wyczesze trawkę co ma znaczący wpływ na krzewienie się i odmładzanie łąki/pastwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Piszcie dalej !!

 

Po pierwsze jeżeli ktoś będzie miał coś napisać to napisze (mądrego)

Po drugie nie spamuj.

 

@quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja ostatnio stosuje słup telefoniczny szerokość ok 5m wraz z c330 nie jestem do końca zadowolony z tego ale na pewno lepiej niż szpadelkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

E tam, wcale nie jest takie drogie, ja rok temu kupiłem sobie nową włuke łąkową, i krety praktycznie znikły tzn. wyprowadziły się jak zobaczyły że nici z ich budowy jak i tak na drugi dzień przyjadewłuką i porozwalam je :) A cena nie jest taka wygurowana, na Polagrze za maszyne powystawową dałem nieco ponad 2500 zł, bodajrze 4 metry i hydraulicznie rozkładana. A mina sąsiadów walczących z kretowiskami swoimi wynalazkami ,, bezcenna, za włuke zapłacisz kartą mastercard " :) Mam 18 ha łąk, i nie oszczędzałem na włuce, bo nie ma sensu, reszta po prostu nie zdaje egzaminu w 100%, kiedyś walczyliśmy z oponami i słupem betonowym, to więcej się namęczyliśmy niż było to warte, ponieważ krety na nowo robiły kretowiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie tej włuki? Daj linka, jak tak.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mamy dużo łąk ale się tak przyjęło że bierze się szpadle i po prostu rozwala się kretowiska jak miałbym 18h łąk :) to nawet bym się nie zastanawiał i od razu kupił dla takiego areału nie opłaca się :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

a co robicie jesli trawa już urosnie i pojawiają sie kretowiska??U nas to nawet osłona na kosiarce nie pomaga ,kamienie tylko świszczą i po każdym sezonie szyby do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Znam ten bul jak jedziesz z garkiem na głowie na łąke z rotacyjną :) Miałem taką łąke, co jak krety wpadły w trans to co pare metrów ciągnik zdychał :) teraz wszystko poszło do sąsiadów :) tzn. coś tam zostało, ale nie dużo, fotek nie mam, ale jak kupie aparat to na wiosne wstawie, Kupiłek go z Mandamu, i niezawodna maszynka.

 

Masseyferguson6140 @ wcale nie jest tak źle, mam 18 ha łąk, a 15,5ha pola :) takie tereny, jak patrze na zachód to mówie tam są moje łąki, a jak patrze na wschód to mówie tam są moje pola :):) Mam takie ukształtowanie terenu że do produkcji krów nie musze kupuwać ani zborza, ani sianokiszonki, jedynie to koncentrat itp. :) Podoba mi się bardzo moje ukształtowanie terenu. Wcale to nie jest wielki wydatek taka włuka, jak by kosztowała 10 tyś to bym się mocno zastanowił, ale i tak kupił, ale że kosztuje 2500 zł a była promocja na polagrze to się nie zastanawialiśmy :)

 

EDIT : http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=102 to podobna do mojej, tylko ja mam trzy żędową i niebieską 4m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
a co robicie jesli trawa już urosnie i pojawiają sie kretowiska??U nas to nawet osłona na kosiarce nie pomaga ,kamienie tylko świszczą i po każdym sezonie szyby do wymiany

na to chyba skutecznej metody nie ma.mi rok temu strasznie skopały tak że po 1 przejeździe kosiarki noże by się nadawały do wymiany.no to chwyciłem łopatę i trochę rozrzuciłem ich.ale ja mam mały areał to mogę się pobawić.ale na większych to współczuje.jak jest taka sytuacja to może warto pomyśleć w następnym roku żeby trochę tych kretów wypędzić z łąk.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jakie znacie sposoby na pozbycie się kreta z łąki?

Czy są jakieś środki chemiczne na krety?

Włókowanie nie przynosi efektów,a krety tak się rozbestwiły że kretowisko koło kretowiska. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

są środki chemiczne . ja stosowałem w ogrodzie zwykly karbid (sprzedawany w ogrodniczym jako środek na krety) wsypujesz kilka grudek w korytarze i zalewasz wodą. z początku nie było efektów ale poźniej po prostu zacząłem odpalać gaz powstający w wyniku reakcji . kilka takich detonacji i kopanie ustało. nie wiem czy się wyprowadził czy zginął od gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Podobno czosnek pomaga w pozbyciu sie kretów ;) ja w ogródku stosowałem jakiś preparat chemiczny i podziałało ;) mam jeszcze opakowanie to podam nazwe :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj