Zaloguj się, aby obserwować  
Adik_ziel

Sieczkarnia

Polecane posty

Adik_ziel    3

Witam Wszystkich ;]

 

Zaczne od tego, że przymierzamy się do kupna sieczkarni do kukurydzy czterorzędowej z przystawką do trawy. Może wiecie kto ma na sprzedaż jakieś ogłoszenia ? Z wszystkich sieczkarni najbardziej interesuje nas Class, ponieważ na miejscu mamy części. Do wydania mamy 60tyś.

 

Jak już podacie coś ciekawego to powiedźcie dlaczego ona bo podawanie linków do sieczkarni to każdy potrafi, a my zabardzo się nie znamy na sieczkarniach. I na co najbardziej zwrócić uwagę przy kupnie. Nie musi być ona za dużą, naszego mamy z 5ha, ale dojdzie sporo usług.

 

 

 

Pozdrawiam Wszsytkich I Życzę Wesołych Świąt.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Odświeżę, widzę nikt nie pisze ;(

 

Powiedzcie na co zwrócić uwagę przy kupnie sieczkarni. Po świętach chcemy jechać do Orchowa 'ARON' tam jest dużo sieczkarni.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

z chęcią bym Ci pomógł ale też jestem "zielony" w tych sprawach i równiez interesuje mnie kupno używanej sieczkarni. Na allegro widać parę ogłoszeń ARON-a i nawet mają ładny sprzęt,ale to wszystko kosztuje,raz byłem w KRUQ-u ,jeszcze jak sieczkarnia była na usługach umówiłem się z gościem na polu. jak tylko wysiadłem z samochodu zaraz sieczkarnia odmówiła posłuszeństwa i do dziś widzę że mają ją w ofercie sprzedaży. Wiadomo trochę strach jest wydać pieniądze na taką maszynę,a w praktyce się okaże że nie skończe jednej pryzmy. ja miałbym swojego ok.50 ha i jakieś 100 na usługach,interesowałem się Jaguarem 820 lub 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

ja tobie adik polecał bym taką jak ja mam czyli Mengle SF4900 3 rzedowa luskik sprzet i za 35tys juz kupisz taką u nas były problemy z silnikiem ale kupilsimy drugi i luks jest polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Ja polecam Claas Jaguar, są to dobre maszyny, problemem może być ich stan, ale kto szuka znajduje. Na taką sieczkarnie to do tych 5 ha będziesz musiał dodać bardzo dużo tych usług żeby ona się opłaciła (chodzi mi o kaszty eksploatacyjne). No ale każdy sam wie najlepiej co mu sie opłaca.

Przy kupnie trzeba zwrócić szczególną uwagę na: noże,żeby nadawały sie do pracy jak najdłużej( nowe są dość drogie);

najlepiej żeby miała sprawny detektor metalu; powinna mieć sprawny zgniatacz ziarna; i silnik w dobrym stanie, polecam silniki mercedesa wytrzymałe i dość łatwo o części bo były również montowane w kombajnach i samochodach ciężarowych; no i ogólny stan, i zużycie elementów w okolicy bębna tnącego. Musisz się liczyć z tym , że będziesz musiał coś dołożyć w jej lekki remont, bo na pewno coś się znajdzie do naprawy.

Powodzenia w poszukiwaniach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Gadałem tera z wujkiem i mówił, że jeden, dwa sezony i się zwróci. Dużo by było przy sianokosach roboty. Jaki polecacie model Classa ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Mogę Ci swoją Mengele SF6500 sprzedać. W tym roku posiejemy około 2 ha i buraki więc nie opłaca się jej trzymać. Mogę zejść teraz z deka więcej z ceny bo będzie mi tylko w stodole miejsce zajmować a maszyny wykosiła by w sezonie i ze 100 ha. Niestety nie mam podbieracza ale da się dokupić. Jeżeli masz chęć to pisz na pw to Ci nr tel ewentualnie podam. A co do transportu to widziałem firmy na allegro które oferują transport kombajnów. Więc wszystko da się zrobić.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Podobno w Radomsku jest parę firm z maszynami rolniczymi. Może ktoś wie czy są tam jakieś porządne sieczkarnie ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj