Skocz do zawartości

Zdjęcie

TMS?

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share waldii

waldii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 15:09

TMS?

a tak czysto teoretycznie wie ktos ile jest dopłaty za TMS? w serii 800 i 900 jest chyba w standardzie?

hej Tms nie jest w 700 i 800 setkach w standardzie jest montowany za dopłatą, do 718 kosztuje ok 2000 euro.
tms jest to zarządzanie funkcjami hyraulicznymi i podnopśnikami, dzięki temu z odpowiednim zaprogramowaniem komputera za pomocą jednegu przycisku bądzie robił kilka fukcji po sobie, nie trzeba każdej funkci osobno robić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TMS? Dzisiaj, 08:12
  •  

#22 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 20:47

TMS? waldii nie pisz głupot bo na poprzedniej stronie juz kilka osób bardzo dokładnie wyjaśniło co to jest TMS i nie jest to żadne zarządzanie podnosnikiem.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#23 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:23

TMS? Ehehe. To co napisał to jest system zarządzania na uwrociach. :)

A co do TMSa to na Opolagrze2007 gość od Korbanka mi kit wciskał, że z TMSem można wyjść z traktora i kierować np. z maski. :) Nie wiem ile w tym racji ale 800tka którą z tatą oglądaliśmy miała na obciążniku kamerkę (coś w typie laser pilota przy claasach), a w kabinie za kierownicą była taka konsola z łukiem z diod. Chyba coś jak AutoTrack w JD. Gość mówił, że w siedzeniu są czujniki i jak się wstanie z krzesła to można to prowadzenie uruchomić, a z chwilą szarpnięcia za kierownicę, system się wyłącza. ;)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#24 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:32

TMS? wedłług www.fendt.com tms to jest ze ciągnik utrzymuje stałą prędkosc nawet przy zwiekszonym obciążęniu to jet zarządzanie silnikiem i przekladnią,ale dokladnie nie wiem.w serii 300 vario na zyczenie jest tms razem z funkcjami aytomatycznymi blokad i przedniego napedu
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#25 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:19

TMS? TMS jest super np. jak ktoś pracuje z ładowaczem czołowym, nie trzeba wciskać sprzęgła przy precyzyjnym dojeżdżaniu pod palete itp..

#26 Share MrDragon

MrDragon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 15 listopad 2008 - 19:19

TMS? Przepraszam kolega chyba pomylił TMS z innym systemem (wyleciało mi z głowy jak to się nazywa), TMS ma za zadanie utrzymać stałą prędkość przy zmiennych obrotach, a ten system o którym jest wspomniane wyżej to tylko ustalenie prędkości, gaz nożny działa jak joystik zmiany prędkości.
www.up.poznan.pl/knir/

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:26

TMS? tzn to chyba nie jest zaden system, po prostu kazda przekladnia bezstopniowa tak potrafi, a nawet stopniowa ze sprzeglem hydrokinetycznym ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share MrDragon

MrDragon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 15 listopad 2008 - 19:59

TMS? mniejsze z tym al to nie jest tms
www.up.poznan.pl/knir/

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 20:54

TMS? tak masz racje ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 09:40

TMS? co i tak nie zmienia faktu, że dużo wygodniej pracuje się z turem Fendtem wyposażonym w TMS niż bez.. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:22

TMS? jak sie ktos ciebie zapyta to mozesz odpowiedziec TMS: Ten Ma Siłę
wiekszosc wlascicieli/uzytkownikow fendtow tak robi ;) gratuluje

#32 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:12

TMS? jak coś jest dobre i znacznie ułatwia pracę to czemu tego nie chwalić ;)

#33 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 19:55

TMS? ale jak ci to ułatwia prace i wiesz w czym ci to pomaga to jak można nie wiedzieć co to jest/w czym to pomaga?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#34 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 22:54

TMS? ja wiem co to jest TMS.. Podaje tylko do jakiego typu prac może być dodatkowo wykorzystany, przy których czynnościach ułatwia nam prace. Jedną z tych prac jest praca z ładowaczem czołowym - ot tyle.. ;)

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 09:41

TMS? generalnie tms, nie zostal stworzony, aby wygodniej pracowac z ladowaczem, ale skoro ci pomaga to ok, nie gadajmy juz o tym

#36 Share KrzysiekW

KrzysiekW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:24

TMS? Witam jestem tu nowy czytam co piszecie i smiać mi się chce bo najwięcej do powiedzenia mająosoby ktore nawet nie siedziały w FENDZIE. Ja mam 716 z 2005 roku nie miała TMS-a więc zamówiłem u Korbanka zapłąciłem ponad 2 tyś eu po super upuście ale to nie jest ważne. Kolega napisał że TMS pomaga mu przy pracy z turem i mowi prawdę bo jak masz TMS-a to masz jazdę z pedału gazu bez TMS-a nie masz tego.
Drugi kolega napisał że dzieki TMS ma programowanie na uwrociach np.(zpodnoszenie pługa zwęrzenie szerokości i obrócenie po naciśnięciu jednego przycisku) iMA RACJE bo TSM to i TICZI system programowania na uwrociach.
Wracając do tematu co to jest TMS. Jak już ktoś tu napisał TMS to połączenie silnika z skrzynią VARIO komputer samsteruje obrotami silnika jeśli potrzeba mu mocy to sam doda gazu ty nic nie robisz. PLUSY obniża spalanie. Ale TMS to takrze programowanie funkcji podnośnika i sterowania zaworami hydraulicznymi łącznie z czasami ich otwieraznia się i wydatkiem oleju. TMS to jazda z pedału gazu bez używania dżojstika przykład(ustawiam maxymalną prędkość na 10km/h i jak dodam lekko gazu cioągnik ruszy dodam wiecej gazu cięgnik pojedzie szybciej dodam gazu na 1800 obrotów ciągnik pojedzie 10km/h.
Proszę żeby ludzie ktorzy nie jeżdzili ciągnikam,o FENDT nie wypowiadali się jak nie wiedzą np co to TMS.
Zrozumcie TMS to nie tylko połączenie silnika ze skrzynią to jeszcze inne sytemy ktore wchodzą w skał TSM to jest poprostu zarządzanie ciągnikiem.
Użytkuje ciągnik FENDT i uważam że nie ma lepszej skrzyni od tej FENDA a jeżdziłem na rożnym sprzęcie. Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem na maila.
Jak ktoś ma problem albo pytania o kombajny claasa LEXION chętnie pomogę pozdrawiam.

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:35

TMS? dokladnie na jakim jeszcze sprzecie jezdziles?
jesli nie rozumiesz slowa generalnie, to twoj problem.

#38 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:17

TMS? przynajmniej jeden kolega mnie zrozumiał ;) pozdrawiam użytkowników ciągników z systemem TMS ;)

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 00:06

TMS? gracjan, a potwierdzisz to ze ciagnik bez tms nie ma zarzadzania uwrociami, czy tez obslugi zlacz elektrohydraulicznych??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 07:01

TMS? powiem tak, nawet ciągnik który posiada TMS może nie mieć zarzadzania uwrociami i obsługi złącz elektrohydraulicznych.. Tak jest w moim przypadku (FENDT 312). Ciągnik ten ma zwykłe, mechanicze rozdzilacze..
Natomiast ciągnik bez TMS może mieć te funkcje - czyli nie potwierdze tego co napisał kolega ;)

Dodaj odpowiedź