Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5075E vs Ursus c-380

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Belarus6651

Belarus6651

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 09:16

John Deere 5075E vs Ursus c-380 Witam wszystkich poszukuje mniejszego ciągnika do przyczepy samozbierającej marki opalenica.
Ciągnik będzie w ciągu roku woził 70 przyczep.

Interesują mnie mniejsze ciągniki:
John Deere 5075E
Ursus C-380
Zamiast tego belarusa i nh.
Który według was najlepiej się nadaje.

Gospodarstwo liczy 25 hektarów.
cena max to 115 Tysięcy zł.
Wesołych świąt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5075E vs Ursus c-380 Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share tomek2201

tomek2201

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 09:53

John Deere 5075E vs Ursus c-380 mam JD 5075e i jestem bardzo zadowolony. Mysle ze komfort pracy bedziesz mial duzo lepszy niz URSUS.

#3 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 14:31

John Deere 5075E vs Ursus c-380 Też bym był za JD ewentualnie belarus będzie tani w obsłudze :)

#4 Share Krakers16

Krakers16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 grudzień 2016 - 14:32

John Deere 5075E vs Ursus c-380 Deutz fahr agrolux 410 brałeś pod uwagę ? też fajne ciągniki a teraz mają fajne raty na 3 lata

#5 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 16:20

John Deere 5075E vs Ursus c-380 Najlepiej jedz do sprzedawców, obejrzysz, pogadasz, wycenią ci i wtedy dopiero można na spokojnie myśleć.

#6 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 20:37

tylko polską moc jest najlepsza najtańsza w eksplatacji  w serwisie wiem bo mam zachodni wszyscy ładni mówią jak chcą sprzedać jak brałem ciągniki to jeszcze niebyło ususów teraz bym wzioł  ursusa 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share WIND23

WIND23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 13:38

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje.  Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę  inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim  zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

#8 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 grudzień 2016 - 17:42

To jeszcze rozwiń swoją wypowiedź co do tego Ursusa-a sąsiada... Ten JD jest niemal takiej samej klasy szrotem jak Ursus więc takie skrajne określenie, że Ursus zły, a JD dobry jest nie na miejscu. Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

I ile kosztował JD z oryginalną kabiną i skrzynię 12+12?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#9 Share Belarus6651

Belarus6651

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 20:04

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje. Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

A dla czemu odradzasz zakup ursusa? Co jest powodem?

#10 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 grudzień 2016 - 20:13

Dokładnie oba są na podobnym poziomie. Ten JD to typowy azjata - silnik z Indii, przeni most Dana produkowany w Chinach, tylny pewnie też.
W zeszłym roku któryś z modeli w promocji kosztował 99000zł netto.

Trochę lepiej wykonane może byc Kioti Rx7230C ale trzeba dokładnie wypytac o koszty serwisowania ponieważ teoretycznie interwały przeglądów sa dośc krótkie - 100mth na silnik i 400mth tylny most. Trzeba oczywiście dowiedziec się w jakim czasie ten ciągnik nalicza 1mth, bo np. JD 5E z tego co pisała jedna z osób która miała go na testach 1mth bije w około 45min i w teorii czas miedzy przeglądami może byc duży a w praktyce podobny.
Co do wad Kioti zaliczył bym jeszcze DPF który "uprzyjemni" życie, szczególnie w lekkich pracach oraz dźwignie biegów po lewej stronie co jest kwestią przyzwyczajenia za pewne.

Jeszcze są takie wynalazki jak Landini Technofarm i McCormick CL - ogólnie bliźniacze konstrukcje Ursusa/Farmtraca

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#11 Share WIND23

WIND23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 grudzień 2016 - 20:36

Nie słyszałem żeby ktoś mówił o nich dobrze, a sąsiad zadowolony nie jest. Gdzie napisałem że ursus zawsze zły a jd dobry? Skrajne określenia to chyba twoja domena

takiej samej klasy szrotem

Na agroshow nie pytałem o cenę - po prostu nie interesowała mnie. Na olx  ursus z klimą 105k a jd 114k tak na szybko patrząc.

Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

Tu się akurat zgadzam ale to chyba oczywiste. Sam bym wolał kupić jakiś używany. Zresztą moja odpowiedź dość stonowana jest. Każdy niech kupuje co lubi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 grudzień 2016 - 21:11

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. 

A cała Twoja opinia to sąsiad ma i nie chwali, dlatego pytam jaki problem z nim ma ;)

Ilość osób które mówią o pozytywnie jak i negatywnie na temat JD jak i Ursusa z omawianych serii jest podobna. W dodatku JD w podstawie skrzynia 9+3, tragiczny podnośnik i słaba kabina. Niczym się na tle Ursusa nie wyróżnia. Dopiero wersja z rewersem i oryginalną kabiną jako tako się nada tylko nadal mamy marna jakość materiałów. 

To są porównywalne ciągniki, a nawet patrząc na dane techniczne Ursus lepiej wypada. 

C 380 katalogowo 99.000 czy 99.900 a JD na olx 114 ale to jakiś powystawowy więc katalogowo pewnie więcej. Taniej to w podstawie, tylko gdzie do ciągnika tej klasy w nowego obecnych czasach skrzynia 9+3 i słaba kabina. Taki zakup to strzał w kolano, a nie rozwój chyba że ktoś kupuje tylko wyznając zasadę nowe to nowe i jest znaczek

Edytowany przez romek6340, 26 grudzień 2016 - 21:16.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Dodaj odpowiedź