Bioma

sposoby na odor i aoniak w chlewniach i na pryzmach

Polecane posty

Bioma    0

Witam czas już chyba abyśmy coś z tym zaczęli robić. Jakie stosujecie sposoby żeby to zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje taki specjalny proszek przed ścieleniem, mam na głębokiej ściółce, cholernie drogi ten proszek, nie pamiętam jakiej firmy ale chyba agrotreding to rozprowadza, efekt jest ale tylko przez dwa dni, tak wiec w sumie to dobra wentylacja, ale w zimie strasznie spada temp. jak się mocno wietrzy


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Nie wiem czy myślę o tym samym proszku ale mój wujek po wywalaniu ściółki od macior na porodówce zawsze posypuje posadzkę jakimś proszkiem i on jest na zarazki i choroby... a inne skojce posypuje u tuczników tylko wtedy jak zmienia rzut świń, i jak się takim proszkiem posypie to świnie nie chorują tak, są spokojniejsze no i likwiduje te zarazki po starym rzucie świń...ja tego nie stosuje i tez jest ok ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0
Ja stosuje taki specjalny proszek przed ścieleniem, mam na głębokiej ściółce, cholernie drogi ten proszek, nie pamiętam jakiej firmy ale chyba agrotreding to rozprowadza, efekt jest ale tylko przez dwa dni, tak wiec w sumie to dobra wentylacja, ale w zimie strasznie spada temp. jak się mocno wietrzy

 

Wszystkim się kiedyś dobiorą do skory za ten ,,swojski'' smrodek. Ja testuje od dłuższego czasu rożne preparaty na fermie i skutek jest rożny. Najlepsze efekty dały preparaty stosowane na ściółkę znam dwa takie 1. tzw EM-y które można już dostać wszędzie i szwajcarski Kopros który można sprowadzić tylko bezpośrednio od producenta. Trochę jest z tym gimnastyki ale zaryzykowałem na początku i chyba dam sobie spokój z innymi bo działa najlepiej. Zastanawiam się ilu farmerom zależałoby tak naprawdę na zdrowiu zwierzaków i poprawie warunków ,,klimatycznych'' w chlewni i wokół. Mniej problemów z oddychaniem nie ma smrodu i much a obornik z gnojowica rozkłada się praktycznie jeszcze w chlewni a na pryzmie i na polu potem tez nie ma zapaszków. Zwierzaki tez jakby weselsze i lepiej rosną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Ja stosuje już chyba 4 lata EM. Pierwszy rok dosatronem dawałem do wody ale zaczęły się problemy z zatykaniem sitek na smoczkach. Teraz dodaje do paszy podczas mieszania. Dodatkowo czasami polewam posadzki w całej chlewni, a stosuje go także zamiast płynu dezynfekcyjnego przy myciu kojców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

bioma jesteś rolnikiem czy sprzedawcą i wykorzystujesz forum do marketingu? ;)

Mi też wyślij swoje materiały


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj