Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech

Polecane posty

tommy66692    2239
teraz mam okazje kupic w RFN zetorka 5211 od takiego znajomego co na spacery nim tylko jezdził ;)

Własnie o tym pisałem wyzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

cezary nie puszczaj wodzy nerwom...

bo kazdy musi sie przekonac na wlasnej skorze... i kupic grata i pozbijac rece i przeziebic korzonki.... dopiero zmądrzeje i dorośnie i zacznie sie rozgladac za porzadnym sprzetem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ciagniki z czech sa faktycznie "wyzylowane" slowacja-czechy rzadko zdazaja sie tam prywatne male gospodarstwa(jak wspomnial wczesniej @favi515).....zazwyczaj to PGR-y a tam ciagniki sa odpowiednio uzywane ;) Przejezdzam czasem przez tamte strony, i przyznam szczerze ze nie kupilbym z tamtad ciagniczka. Widzialem jak pracuja w polu i lesie..... Ale wybor pozostaje kupujacemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Tak jak mówią koledzy na ciągnikach z Czech czy Słowacji można się szkolić w warsztacie, pamiętacie mojego Zetora 7745? Chyba wyglądał nieźle, ale kupiliśmy go właśnie niesamowicie zaniedbanego ze słowackiego JZD i dwa tygodnie stał w warsztacie, robota od rana do wieczora, nim zaczął jako tako wyglądać, aż mnie korciło żeby jechać nim w pole ale ojciec by mnie za to nieźle prześwięcił.Powiedział mi od razu jak go przywieźliśmy że dopóki nie będzie wszystko ok. to nie pokaże się na polu bo sąsiedzi nas śmiechem zabiją-więc wyobraźcie sobie jak wyglądał . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A zainteresowany Dawid777 ??? Za wiele o tym zetorku nie powiedziałeś ,ale jak nie ma rozprute siedzenie to ma 5 tyś mth + wcześniej nabite 10 tyś (czyli 15 tyś ) jeżeli z Czech z lasu to nieżle dostał po pupie bo u nich lasy to w górach przeważnie ,dolicz do tego że to Horal-bardzo szerokie koła to przekładnia musiała też dostać po ... .

 

Więc przy tej cenie to żadna okazja (w końcu po 30-35 tyś takie modele chodzą ). A Cezary4514 to miał rzeczywiście okazje 25 tyś ale 2 lata temu (gdzie 7245 były po 40 tyś ) jeżeli nic nie robił przy nim (opony się nie liczą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

myslicie ze ktos da rade caly dzien w lesie jezdzic ,tak jak na youtiubie przez 2 minuty dla zgrywu przed kamera?jedzcie do lasu sprubujcie. podajcie mi przyklad dobrego nie psujacego sie ciagnika za 27 tys[oprocz 30 i 60] t.male gospodarstwa w niemczech-myslalem ze bajki to tylko handlarze opowiadaja.czesci do zetora drogie i skomplikowana naprawa ;) [nie skomentuje,nie bede psul swiatecznej atmosfery].12145 na 4 ha????


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Orginalne czesci do zetora w porownaniu do cen czesci do 30 czy 60 to nie są tanie, chyba ze ktos zakłada podróbki to inna sprawa ale nie polecam tego typu oszczędzania ;)

 

@jacus kilka postów wyzej pisałem o tym jak to Polacy zawsze mówią ze ten ciągnik z Niemczech co kupili był mało uzywany i zaraz kolega @favi515 potwierdził ta teze pisząc "teraz mam okazje kupic w RFN zetorka 5211 od takiego znajomego co na spacery nim tylko jezdził" ;) Poznajcie Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

normalnie patrzysz na siedzienie i widzisz ;);) ,ale trzeba się znać a najlepiej posiadać taki model. Podobnie stan opon może wiele mówić o przebiegu ciągnika (o ile wie się po czym jeździł-pole ,asfalt ale i to "widać" na oponie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja bym niekupil zadnej maszyny z niemiec raz widzialem jakie plugi jechaly z niemiec na lawecie kolega mowi patrz na to zaden polak by tak maszyny nieumial wykonczyc jak niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
Lepiej go nie kupuj. 5tys. przebiegu jak na zetora to już dużo, więc jak nawet jak ktoś jeszcze w nim nie grzebał - choć nie sądzę, to niedługo będzie trzeba zrobić generalny remont, a poza tym jeśli ciągnik pracował cały czas w ciężkich leśnych warunkach to jest nieźle zjeżdżony, jednym słowem- odradzam.

 

Kolego......5tys. mth. to wcale nie tak duzo, ewentualnie po takim przebiegu maszyna ma najczesciej do remontu silnik, ale reszta podzespolow wytrzymuje duzo wiecej. Mam na mysli ogolnie, wszystkie zetorki, a nie tego o ktorym mowa w temacie-bo jak wiadomo....z tym moze byc roznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

do Tommy , tak tylko ja tego właściciela znam osobiście ;) nie jestem handlarzem który wciska kit, bo sprowadzam dla siebie.

 

Następny argument to taki że w RFN zetorki 5211 i te inne małe są używane jako traktor podwórkowy, jedyne zajęcie jakie te traktory wykonują w polu to jazda z przyczepką jednoosiową przy zbieraniu kamieni. Znam się na temacie ale nie zamierzam nikogo przekonywać bo po co ;)

 

 

Druga sprawa to taka że Polacy czasem ewidentny złom z Niemiec ciągną bo myślą że ktoś sie na jakiś pług który 20 lat w krzakach przeleżał połakomi haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No to ci przypomnę tommy66692

Mam okazje kupić zetora 7245 horal z lasu z czech ale tak styrany że siedzenia nie ma rok 92 5tys mtg bez błotników błoto na dachu wygląda jak by pływał w bagnie ale za 27tys czy się opłaca?

I po tym stwierdzeniu i posiadniu podobnego zetora ile mu dajesz mth 5 tyś czy 15 tyś ???

 

rafał88 silniki zetorów z tej serii (7211,7245) wytrzymują prawie 10 tyś mth (a skrzynia i most nawet więcej niż silnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

5 tys rzecz jasna, ale praca w lesie wpływa na stan wizualny bardziej jak techniczny, to ze tak wygląda nie oznacza ze sie juz licznik przekrecil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Kilka lat temu wyrombaliśmy kawałek lasu i puźniej wynajołem ciagnik żeby to zaorać to przyjechał gościu URSUSEM 914 ze spescjalnym pługiem. Po robocie rozmawiałem z kierowca o tym ciagniku bo wygladał dosłownie strasznie i powiedział że w sumie silnik, skrzynia, most i hydraulika jest w porządku i nie cierpi tyle co np TUZ albo koncówki drążków, łożyska zwrotnic i główny swożen przedniego mostu.Szyb od pewnego czasu nie uzupełnia bo nie warto a siedzenie było podarte i opony wulkanizowane w kilku miejscach.Dodam jeszcze że ciągnik pracowł praktycznie tylko w lesie.

Jak szukałem swojego ZETORA to byłem w czechach dwa razy umawiałem sia z handlazem z okolic WRACŁAWIA na piątą rano i zabierajac go jechaliśmy na łowy. Tam na miejscu był człowiek który miał kilka ofert ale w sumie nic nie kupiłem.Nie chodziło o ceny, bo były przystępne ale o stan techniczny a w sumie bardziej wizualny.Ogólnie może i ZETORKI bez przecieków i "nadmiernych" luzów ale BARDZO ZANIEDBANE ZEWNĘTRZNIE co odstraszało i odstraszyło mnie skutecznie.Owszem były również inne po odmalowaniu, ale jak farba np. z felg co z tego że orginalna jak schodziła traktując ją paznokciem.Ostatecznie kupiłem u nas w Polsce od I włościciela, a i tak nie był taki super.

Jak masz czas, miejsce, pojecie i zamiłowanie w tym kierumku to poświęcając "troche" czasu wysztkujesz sobie sprzęt po swojemu i bedziesz wiedział co masz, na ala sawsze będzie jakies ale.POZDRO..


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

witam, 2 lata temu kupiłem Zetora 7245 który pracował w lesie za 30tyś. silnik,sprzęgło,przedni most,hamulce(całe).nowe obręcze (pogięte)i opony,pompa,układ kierowniczy,i parę innych rzeczy do remontu(wymiany)+robocizna dodatkowe 13tyś.(części orginał ZETOR).Ciągnik z lasu ,dużo rzeczy pogiętych i pourywana instalacja elektr.Dużo zależ też od operatora ale ogólnie z lasu ciągniki są najbardziej zajechane .Mój pracuje teraz w polu 15ha.Życzę Zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj