Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share martin16245

martin16245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 12:57

Wiadomo ;) . Ja jak kupilem swojego to troszke go też odszykowalem:szybe mu kupiłem nową tylną bo mial nie orginalna,opony nowe,pomalowalem go, symeringi mu z przodu wymienielem bo olejem ciapalo po felgach. A jesli chodzi o ceny części to wiadomo są drogie ale i solidne tak jak zetor. Zetor 7245 i ursus 4514 z teori wynika ze mają taką samą moc. :angry: :angry: A w praktyce wole o wiele bardziej 7245 :angry: . Wesołych Świąt życze wszystkim.
A co do wlasciciela tego zetora to zalezy czy on robil cos powarzniejszego czy robi tak jak Niemcy (porobi porobi,popsuje sie,odstawia na bok kupuje drugi nowy i po jakims czasie sprzedaje, przykladowo do polski i my sie nim podniecamy ze tak powiem...)

Jezeli wolisz spedzic przedwiosnie usmarowany w garazu to sluchaj czarka i bierz go, zobaczysz ze czesci wcale nie sa tanie, lub mozesz posluchac hiszpan, koba, lukasa i mnie i kupic porzadny sprzet za niewiele wieksze lub takie same pieniadze i sie nie meczyc... ja tak zrobilem i zamiast wycierac gluty w garazu, siedze w domu popijam kawke i rozmawiam z wami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Dzisiaj, 06:10
  •  

#22 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:05

A tak wogole to panuje opinia ze ciagnik od czecha to lipa... poszukaj z niemiec lepszy wypas i szacunek dla maszyny, jak masz sie meczyc i go skladac to lepiej wez kredyt i dolóz te 10000 i nie pozalujesz, aha.... z wielkiej brytani, czy skandynawii tez nie polecam.... bedzie mial przykry zapach i rdza je nie omija...pozdrawiam ;)

Ciągnik z niemiec jest taki dobry? Wątpie...
Przeciętny rolnik w Niemczech robi prawie na okrągło ciagnikiem, jak zaczyna padać skrzynia, silnik to sprzedaje Polakowi-a Polak oczywiście zadowolony bo kupił ciągnik od Niemca-to znaczy od starszego gościa co go prawie wcale nie uzywał i miał mało pola, razem z likwidacją gospodarstwa sprzedaje maszyny ;) Nie jest tak? To tak samo jak my sprzedajemy prakycznie złom na Ukraine a oni się cieszą.

Moze zetory z Czech nie są w najlepszym stanie wizualnym ale mysle ze o stan techniczny to Czesi dbali, tylko trzeba uwazać zeby nie trafic na bubel bo większośc zetorów sprzedawanych do Polski z Czech pracowało w lesie, lecz nie mówię że kazdy pracujący w lesie jest wyeksploatowany.

#23 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:11

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Ja tam moge, cala zime przesiedziec i remontować ciagnik za 25 tys czesci kupic za 4 000 niz kupic gotowy za 35 ,siedziec i nic nie robic i mi zostanie 6 tys........

#24 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 15:40

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech witam . ja bym odradzał gdyż praca w lesie to najgorsze co może być i na pewno jest wyżyłowany że masakra. dołóż trochę i kup w dobrym stanie i oszczędz sobie problemów z naprawą a naprawy w dzisiejszych czasach są bardzo drogie
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#25 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:20

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech W Czechach prywatnych rolników prawie nie ma, traktora tam bym nie kupił bo pozbywają się tego PGR-y ^_^

kolega kupił 12145 z Czech od handlarza i od roku bez przerwy naprawia i uszczelnia jakieś nowe wycieki i inne pierdoły, a ma tylko 4 ha pola hahaha ;)

Mojego 16245 sam znalazłem i kupiłem w Niemczech, drugiego takiego ze świeczką nie znajde ;) teraz mam okazje kupic w RFN zetorka 5211 od takiego znajomego co na spacery nim tylko jezdził :D

#26 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 16:34

teraz mam okazje kupic w RFN zetorka 5211 od takiego znajomego co na spacery nim tylko jezdził ;)

Własnie o tym pisałem wyzej ;)

#27 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 17:18

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Widze że z nikim tu się nie dogada...

#28 Share martin16245

martin16245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 20:02

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech cezary nie puszczaj wodzy nerwom...
bo kazdy musi sie przekonac na wlasnej skorze... i kupic grata i pozbijac rece i przeziebic korzonki.... dopiero zmądrzeje i dorośnie i zacznie sie rozgladac za porzadnym sprzetem... ;)

#29 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:08

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Ciagniki z czech sa faktycznie "wyzylowane" slowacja-czechy rzadko zdazaja sie tam prywatne male gospodarstwa(jak wspomnial wczesniej @favi515).....zazwyczaj to PGR-y a tam ciagniki sa odpowiednio uzywane ;) Przejezdzam czasem przez tamte strony, i przyznam szczerze ze nie kupilbym z tamtad ciagniczka. Widzialem jak pracuja w polu i lesie..... Ale wybor pozostaje kupujacemu ;)

#30 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:29

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Tak jak mówią koledzy na ciągnikach z Czech czy Słowacji można się szkolić w warsztacie, pamiętacie mojego Zetora 7745? Chyba wyglądał nieźle, ale kupiliśmy go właśnie niesamowicie zaniedbanego ze słowackiego JZD i dwa tygodnie stał w warsztacie, robota od rana do wieczora, nim zaczął jako tako wyglądać, aż mnie korciło żeby jechać nim w pole ale ojciec by mnie za to nieźle prześwięcił.Powiedział mi od razu jak go przywieźliśmy że dopóki nie będzie wszystko ok. to nie pokaże się na polu bo sąsiedzi nas śmiechem zabiją-więc wyobraźcie sobie jak wyglądał . . .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:12

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech A zainteresowany Dawid777 ??? Za wiele o tym zetorku nie powiedziałeś ,ale jak nie ma rozprute siedzenie to ma 5 tyś mth + wcześniej nabite 10 tyś (czyli 15 tyś ) jeżeli z Czech z lasu to nieżle dostał po pupie bo u nich lasy to w górach przeważnie ,dolicz do tego że to Horal-bardzo szerokie koła to przekładnia musiała też dostać po ... .

Więc przy tej cenie to żadna okazja (w końcu po 30-35 tyś takie modele chodzą ). A Cezary4514 to miał rzeczywiście okazje 25 tyś ale 2 lata temu (gdzie 7245 były po 40 tyś ) jeżeli nic nie robił przy nim (opony się nie liczą )

#32 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:49

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Jak mozna oceniac stan ciagnika po siedzeniu?

#33 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:49

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech myslicie ze ktos da rade caly dzien w lesie jezdzic ,tak jak na youtiubie przez 2 minuty dla zgrywu przed kamera?jedzcie do lasu sprubujcie. podajcie mi przyklad dobrego nie psujacego sie ciagnika za 27 tys[oprocz 30 i 60] t.male gospodarstwa w niemczech-myslalem ze bajki to tylko handlarze opowiadaja.czesci do zetora drogie i skomplikowana naprawa ;) [nie skomentuje,nie bede psul swiatecznej atmosfery].12145 na 4 ha????

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#34 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:54

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Orginalne czesci do zetora w porownaniu do cen czesci do 30 czy 60 to nie są tanie, chyba ze ktos zakłada podróbki to inna sprawa ale nie polecam tego typu oszczędzania ;)

@jacus kilka postów wyzej pisałem o tym jak to Polacy zawsze mówią ze ten ciągnik z Niemczech co kupili był mało uzywany i zaraz kolega @favi515 potwierdził ta teze pisząc "teraz mam okazje kupic w RFN zetorka 5211 od takiego znajomego co na spacery nim tylko jezdził" ;) Poznajcie Polakow.

#35 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:00

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech normalnie patrzysz na siedzienie i widzisz ;) ;) ,ale trzeba się znać a najlepiej posiadać taki model. Podobnie stan opon może wiele mówić o przebiegu ciągnika (o ile wie się po czym jeździł-pole ,asfalt ale i to "widać" na oponie)

#36 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:01

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech Wiesz posiadam pdobnego zetora i nigdy nie stwierdził bym stanu technicznego po siedzeniu ;)

#37 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:04

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech ja bym niekupil zadnej maszyny z niemiec raz widzialem jakie plugi jechaly z niemiec na lawecie kolega mowi patrz na to zaden polak by tak maszyny nieumial wykonczyc jak niemiec

#38 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:55

Lepiej go nie kupuj. 5tys. przebiegu jak na zetora to już dużo, więc jak nawet jak ktoś jeszcze w nim nie grzebał - choć nie sądzę, to niedługo będzie trzeba zrobić generalny remont, a poza tym jeśli ciągnik pracował cały czas w ciężkich leśnych warunkach to jest nieźle zjeżdżony, jednym słowem- odradzam.

Kolego......5tys. mth. to wcale nie tak duzo, ewentualnie po takim przebiegu maszyna ma najczesciej do remontu silnik, ale reszta podzespolow wytrzymuje duzo wiecej. Mam na mysli ogolnie, wszystkie zetorki, a nie tego o ktorym mowa w temacie-bo jak wiadomo....z tym moze byc roznie ;)

#39 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:33

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech do Tommy , tak tylko ja tego właściciela znam osobiście ;) nie jestem handlarzem który wciska kit, bo sprowadzam dla siebie.

Następny argument to taki że w RFN zetorki 5211 i te inne małe są używane jako traktor podwórkowy, jedyne zajęcie jakie te traktory wykonują w polu to jazda z przyczepką jednoosiową przy zbieraniu kamieni. Znam się na temacie ale nie zamierzam nikogo przekonywać bo po co ;)

Druga sprawa to taka że Polacy czasem ewidentny złom z Niemiec ciągną bo myślą że ktoś sie na jakiś pług który 20 lat w krzakach przeleżał połakomi haha :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 21:15

Czy opłaca się kupić zetora 7245 z czech No to ci przypomnę tommy66692

Mam okazje kupić zetora 7245 horal z lasu z czech ale tak styrany że siedzenia nie ma rok 92 5tys mtg bez błotników błoto na dachu wygląda jak by pływał w bagnie ale za 27tys czy się opłaca?

I po tym stwierdzeniu i posiadniu podobnego zetora ile mu dajesz mth 5 tyś czy 15 tyś ???

rafał88 silniki zetorów z tej serii (7211,7245) wytrzymują prawie 10 tyś mth (a skrzynia i most nawet więcej niż silnik)