agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

filut121    0

A mógłbyś mi lub ktoś inny wytłumaczyć czym one się różnią dokładnie który model jest nowszym. A jeżeli uważasz że mercator lepszy to możesz mi powiedzieć dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Wole mercatora bo ma nowsza konstrukcje i większa przepustowość ziarna i inne duperele i właśnie tym sie różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

New Holland 8060 wymiata.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

Aha dzięki za info o mercatorze a mam jeszcze pytanie czy za 30 tysięcy kupił bym dobrego bizona i czy bizon byłby lepszy od claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja na twoim miejscu kupowałbym mercatora bo za 30 tys w dobrym stanie znajdziesz a bizona za 30 tys to gruchota no może jakiegoś Z050 w dobrym stanie lub Z040 w b.dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja mam mercatora i polecam mało awaryjny, silnik perkins 6 cyl sieczkarni nawet nie czuje bardzo dobrze czyści zboże fahr nawet do tego się nie umywa i to chłodzenie powietrzem jakoś nie mam do tego przekonania... i sądzę ze claas bedzie lepszy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

A są jakieś wielkie różnice miedzy mercatorem 60 a np 75? co oznaczają te numery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

A czy wie ktoś w jakich latach produkowano mercatory? i jak radzą sobie ich silniki z sieczkarniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeśli konedata.net nie kłamie to:

mercatory 50,60 w latach 72-80

mercatory 70 w latach 72-74

mercatory 75 w latach 75-80


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

New Holland 8060 wymiata.

A ja dodam ze 8070 lepiej wymiata od 8060 B)

 

Dlaczego sadzisz ze 8060 wymiata??? Jakies konkrety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

A mam jeszcze pytanie co myślicie o silnikach chłodzonych powietrzem w kombajnach FAHR? czy zdają one egzamin nie grzeją się? I czy części do FAHRA są drogie, oraz czy FAHRY często się psują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Kolego pójdź do sklepu rolniczego i popytaj o części do niego.Ja myślę ze kombajny chłodzone powietrzem nie zdają egzaminu bo sie mocno grzeją przy dużym pyleniu podczas koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@filut121 sieczkarni nawet nie odczuwa.... mercator 70

A co do FAHRów to nie mam przekonania do nich chłodzenie powietrzem przy 30stu kilku stopniach, niezbyt rozsądne aczkolwiek producent teoretycznie przystosował do takiej pracy, słabo doczyszcza zboże.

Osobiście dużo lepszą ofertą wydaje się Claas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Znajomy ma Fahra M1200 chlodzonego powietrzem. Nigdy mu wskazówka oleju nie przekroczyła 80 stopni. Wystarczy dbac o czystosc kanału zasysajacego powietrze do silnika i przedmuchiwac sprezonym powietrzem miedzy cylindrami. Zboże źle czysci??? To chyba sie Claasa tyczyło bo jeszcze nie widziałem czystego zboza po Claasie,nawet nowym Dominatorze 150. W tym M1200 ma pneumatyczne podajniki zbozowe z jakas wialnia dodatkowa wiec plewy nawet nie znajdziesz w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Porównuje wyniki Claasa mercatora do Fahra M 100 U mnie jest bardzo dobrze doczyszczone natomiast w fahrze może to kwestia ustawienia ale w zbiorniku nawet pełne kłosy zborza widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0
Napisano (edytowany)

Bierz bozona rekord w zupełności wystarczy

B)

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wystarczyć wystarczy a nawet na ten areał za duży zależy ile usług do tego... Tylko że Rekord w dobrym stanie już będzie droższy od claasa czy fahra a na tych 15ha ciężko będzie zarobić na taki kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

Żaden bizon nie wchodzi w grę za duży na 15ha. W grę wchodzi tylko FAHR i CLAAS. Ale dziękuje za informacje i podpowiedzi. Jak kupie kombajn na pewno napisze co wybrałem a po pierwszych żniwach jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Bizonek Z040 by wystarczył ^ ja właśnie myślę takiego kupić bo krucho z kasą a nie ma komu kosić więc lepiej mieć swój a potem na usługi ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

Bizon jest dla mnie za duży, a zo40 nie jest najnowszy. Więc wole od razu coś lepszego typu claas fahr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Troche drogie te 75 do 30tys dostaniesz ale jakiegoś na styk... nie myślałeś o 70? też wystarczy...Ja użytkuje claasa od 20lat i jestem zadowolony, więc i polecam go Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj