agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Franz    0

No to zapraszam Cię do mojego znajomego w żniwa to zobaczysz co potrafi ten Dominator. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nic mi nie musisz pokazywac bo kolega ma 86 i wiem ile potrafi, szału nie ma ,wszystko zalezy od zboza i od warunkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Za około 20 tysięcy znajdę mu nie jednego Bizona Z056 więc nie wiem w czym problem. Zresztą podałem przykłady kombajnów na ten areał odpowiednich. A i tak kolega kupi co uzna za stosowne. :)

Ja się zgodzę że znajdziesz Bizona za tą kasę. Ale to ma być maszyna w dobrym stanie a nie jakaś padlina do której trzeba będzie dołożyć kolejne tysiące na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Za około 20 tysięcy znajdę mu nie jednego Bizona Z056 więc nie wiem w czym problem. Zresztą podałem przykłady kombajnów na ten areał odpowiednich. A i tak kolega kupi co uzna za stosowne. :)

 

Znaleźc to nie problem, pytanie w jakim stanie..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ja 3 lata temu kupiłem kombajn john deere 955 za nie całe 28 tys. zł, przez 3 sezony urwał się tylko pasek od sieczkarni więc bym go polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Moj sasiad na 10ha kupil nowego BIZONA w 91r i nowke prase SIPME wiec chyba sie oplacalo. I kosi do dzis. Swoje 10ha i uslugi.

 

Wiec Bizona sie oplaca, zreszta co rejon polski to inaczej sie zapatruja na to.

 

Tyle lat i zadnego powaznego remontu. a czy teraz za 30tys cos kupisz idealne to niewiem.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
nie wiem ale slyszalem ze sa problemy z czesciami do e-512 i e514 bo sam mialem chec kupic taki sprzet :)

 

Zamiast słuchac, czasami trzeba się rozejrzec w okolicy. U Ciebie w Mazowieckim to nie wiem czy jest jakiś sklep, przy czeskiej granicy sklepów jest jak mrówków, prowadzą sprzedaż wysyłkową, także nie ma problemu :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopekluk    0

ja to polecam coś z claas mam już drugi i nie narzekam na początek to możesz kupić dominatora 86 a teraz ja mam dominatora 106 i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

cześć chcemy kupić kombajn na 15 ha+ uslugi

rozważamy nad bizonkiem z056 a claasem dominatorem 76(86 ostatecznie tez moze byc)

mamy do wykorzystania ok.60 tys

co byście radzili kupić podajcie swoje sugestie i wrażenia z pracy tymi maszynkami szczególnie chodzi o claasa bo w bizonku wiem jak jest z komfortem pracy jeżeli to można nazwać komfortem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja sądze, ze za te 60 tys. kupisz ładnego Claasa 76. Z tego co wiem to one juz maja klime no a Bizon nie ma... Wydajnosc moze bedzie przyblizona lub claas troszkę lepszy, bierz Claasa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ja trzy lata temu kupiłem bizona i żałuje chyba że lubisz sobie ponaprawiać teraz nad bizonem bym się wogóle nie zastanawiał bierz clasa tylko poszukaj jakiegoś nie zajeżdżonego bo naprawy drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@ziomek~

Do lubania też jeżdziłem za kombajnem, był jeden piękny okaz, ale jakoś nie wypaliło :) Na zdjęciach się przezentuje ładnie, ciekawe ile ma mtg, sieczkarnia jak się nie myle napedzana z silnika


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja przez piec lat uzytkowalem ponad 30-letniego CLAASA i nie mialem z nim wiekszych problemow

a 30-letnim bizonem to bys nawed z podworza nim nie wyjechal stawiam na claasa bizonowi daj spokuj

no i oczywiscie liczy sie stan kupowanego kombajnu dobrze sie zastanow i dokladnie zapoznaj ze stanem technicznym

do zniw jest jeszcze troche czasu dobrze sie rozejzyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

cześć chciałbym się dołączyć do tematu a więc

jest mi potrzebny kombajn na 15h swojego i jakieś 40 usług

cen jaką mogę przeznaczyć na maszynę to 60tyś zł

proszę o pomoc

 

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

najbardziej interesuje mnie bizon,claas,john deere najlepiej żeby kombajn miał sieczkarnie

i cheder od 3,60 do 4 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Tu masz jeszcze Claas Dominator 96

http://allegro.pl/item668688200_kombajn_zb...96_wolbrom.html

 

A z Bizona jak już to radziłbym coś tańszego i za resztę wyremontować.Będziesz wiedział na czym stoisz.

 

Takiego: http://allegro.pl/item673416373_bizon_rekord.html

 

Zrobić tak: http://allegro.pl/item671940676_bizon_z_05...rdzo_dobry.html :D :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel78    0
hahahahahahahaha to wedlug ciebie bizon da rade na 15 ha + 60 usług a wiekszy e 514 juz nie ????????????????? :D

Moim zdaniem lepszym i prostrzym kombajnem jest JD965 nie ma co porównywac z bizonem lub z forsznitem

 

post bez argumentacji- warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj