Skocz do zawartości

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

401 odpowiedzi na ten temat

#41 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:22

[15 ha] Jaki kombajn? Ja bym i mógł polecić właśnie E-512 lub MDW E 514, mam w galerii kumpel sobie chwali, spala mniej od bizona 4 cyl on ma sieczkarnie claasowską, 5m heder, i rózne, dość wytrzymały sprzęt, jak masz olej i wode w chłodnicy to możesz śmigać ile wlezie
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[15 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 19:49
  •  

#42 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:41

[15 ha] Jaki kombajn? taka sama co w bizonie Z056

KS Falubaz

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:44

[15 ha] Jaki kombajn?

Napewno mniej od bizona, u siebie nie mierzyłem jak wygląda spalanie ale od 10l/h bez sieczkarni, z sieczkarnią może dojśc do 16l/h

Hm nasz Bizon też spala ok 10 litrów( silnik po kapitalnym remoncie w Iławie), także nie wiem skąd ta pewność, że Bizon spala więcej(może masz oba? a może sąsiad ma Bizona?). Może jak będzie maksymalnie obciążony albo ustawiony na 2500 rpm to spali więcej, Leyland nie jest silnikiem o jakimś strasznie dużym apetycie.

#44 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:07

[15 ha] Jaki kombajn? Nie, nie potrzebuje dwóch kombajnów na moje hektary, Fortschritt sobie daje rade. Silnik leylanda sw400 ma 6 cylidrów a IFY które są w E-512, E-514 mają 4 cylindry, więc wyciągnij wnioski sam. Powiedz jeszcze ile twój bizon palił przed remontem. Ale naprawdę nie wmówisz mi, że na tym samym polu Bizon spali tyle lub mniej co Fortschritt.

KS Falubaz

#45 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:09

[15 ha] Jaki kombajn? moze i Twoj Fortschritt spali mniej ale ja naprzyklad wole kombajn co troche wiecej spali ale sie lepiej kosi a nie ze malo pali ale sie trzeba meczyc

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#46 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:15

[15 ha] Jaki kombajn? Czemu twierdzisz, że Fortschrittem się gorzej kosi ?

KS Falubaz

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:19

[15 ha] Jaki kombajn? Heh liczba cylindrów a zużycie paliwa, bardzo kontrowersyjny temat, Nie trzeba dużej wiedzy, żeby stwierdzić, że spalanie nie jest proporcjonalne do liczby cylindrów (silniki te mają niemal identyczną pojemność). To, że SW 400 ma 6 cylindrów o niczym nie świadczy, chyba, że o kulturze pracy. Na spalanie większy wpływ ma rodzaj wtrysku, głowica, jakość wykonania, stan techniczny a nie liczba cylindrów.
Jakie ma znaczenie spalanie silnika przed remontem? Porównując spalanie trzeba brać silniki w dobrym stanie, wtedy porównanie ma sens. Po co komu porównanie przegrzanej Ify ze zdrowym Leylandem(albo na odwrót).

#48 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:26

[15 ha] Jaki kombajn?

Czemu twierdzisz, że Fortschrittem się gorzej kosi ?

nie mialem na mysli konkretnie Fortschritta

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#49 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:26

[15 ha] Jaki kombajn? Skoro twierdzisz, że Twój bizon pali 10l to gratuluję, ja troche się dowiadywałem od użytkowników bizonów (nie jednego, żeby nie było) spalanie zaczynało się od 15litrów w górę, ale nie będę sie z Tobą kłócił, pewnie powiesz, że nie potrafią obsługiwac tej maszyny. 4 cyl. ify z hederem 4,20 spokojnie starczały, zobaczymy co się bedzie działo po założeniu sieczkarni.

@pynczor
a który miales na mysli ?

KS Falubaz

#50 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:29

[15 ha] Jaki kombajn?

@pynczor
a który miales na mysli ?

hehe myslalem o classie tych modelach bez kabiny slyszalem o nich duzo dobrego o sprawowaniu ale nie chwalili wygody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:35

[15 ha] Jaki kombajn? Być może obciążony silnik w nie najlepszej kondycji spali nawet 15. Historie typu Ifa 10 litrów, SW 400 15litrów są jak dla mnie mocno naciągane. Moce te same, poziom techniczny ten sam ze wskazaniem na SW, pojemności takie same i SW ma spalic o 50% więcej?

#52 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:39

[15 ha] Jaki kombajn? tak zawsze jest ze kazdy chwali swoje ale ja bym wziol nawet i tego bizona a nie Fortschritta
moze i nie mialem nigdy Fortschritta ale cenie sobie w bizonie prostote

#53 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 20:47

[15 ha] Jaki kombajn? Ja proponuje Forstchritt E 514 dość mało pali i za te pieniądze go kupisz

#54 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:01

[15 ha] Jaki kombajn?

ale cenie sobie w bizonie prostote

:) :) :) :) :) smiac mi sie chce!!!
Jak ja mam naprawiac bizona lub inna polska maszyne to mnie szlak trafia!!(zreszta napewno nie tylko mnie)
Wszedzie brak dojscia, zeby cos naprawic pol maszyny musisz rozebrac, nie masz jak klucza wsadzic i wymyslasz beznadziejne przedluzki, a ze juz o tym ile razy sie gdzies w glowe walniesz to nie wspomne...
A w NH czy Fortschritt-cie wszystko na wiezchu..duzo lepsze dojscie i w naprawach tez sie lepiej naprawia. Z czesciami nie ma wiekszego roblemu...Powtorze sie i powiem jeszcze raz ze te dwa kombajny polecam...I tam sie wyzej pytales czy NH maja sieczkarnie...Owszem maja i juz ladnego NH z sieczkarnia mozna kupic za ok 35 tys zł

#55 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:09

[15 ha] Jaki kombajn? ja tam nie mam problemu jak sie chce i umie to sie zrobi i nie chodzilo mi ze jest dobre dojscie tylko ze do naprawy nie potrzeba kto wie czego

#56 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:15

[15 ha] Jaki kombajn? Stary nawet jak sie chce i umie to Bizon potrafi doprowadzic czlowieka do kur....y. Ponaprawiałbyś troche NH czy Forszaji to bys Bizola w krzakach zostawil. Ja w Nh za duzo rzeczy nie robilem bo malo sie psuje za to w Bizonie tescia to juz pare zeczy po starym mechaniku musialem poprawiac wiec mam porownanie.

#57 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 23:52

[15 ha] Jaki kombajn?

Być może obciążony silnik w nie najlepszej kondycji spali nawet 15. Historie typu Ifa 10 litrów, SW 400 15litrów są jak dla mnie mocno naciągane. Moce te same, poziom techniczny ten sam ze wskazaniem na SW, pojemności takie same i SW ma spalic o 50% więcej?

To dlaczego użytkownicy tych bizonów z którymi rozmawiałem mają takie spalanie ? A moment obrotowy ?

tak zawsze jest ze kazdy chwali swoje ale ja bym wziol nawet i tego bizona a nie Fortschritta
moze i nie mialem nigdy Fortschritta ale cenie sobie w bizonie prostote

Jeśli dla Ciebie bizon jest prosty to chyba naprawdę innego komabjnu nie naprawiałeś :)

KS Falubaz

#58 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 07:33

[15 ha] Jaki kombajn? ja osobiscie nie ale moj brat naprawial classa no i nie chwali sobie jakos nie mial tego dostepu co mowiliscie

#59 Share agromechanik19

agromechanik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 11:37

[15 ha] Jaki kombajn? Do Fortschritta nie mam przekonania :)

Bizon sampo za drogi a super jest do kupienia na wsi. Tata mu się przyglądał i mówi że jest fajny. MF nie przyglądaliśmy się.Najlepszy jet claas i NH.

Edytowany przez agromechanik19, 24 grudzień 2008 - 11:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 22 grudzień 2008 - 15:10

[15 ha] Jaki kombajn? Najlepiej niech sie wypowiedza uzytkownicy bizonow i forszaja ktory jest lepszy w obsludze jak i w naprawie