agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

A ja koledzy nabyłem nowy nabytek, nie będzie dużo kosil bo okolo 20 ha. Miałem z ojcem supra ale mnie denerwowalo to ze musiałem czekać jak u siebie skosi kawałek. Albo skończy u siebie itd. A teraz będzie swój.

post-216828-0-36777900-1508493857_thumb.jpg

post-216828-0-51497100-1508493884_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Na bogato widzę  :P ale,masz rację swój kombajn to swój,kosisz kiedy chcesz i nie musisz się prosić żeby ktoś wymłócił.


 

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
Dnia 28.08.2017 o 20:38, Luke16 napisał:

Jeden znajomy ma nh 133 wiadomo lata? 70te... Drugi Claasa mają x lat te kombajny i nic... Ten od nh ile on na zarobki się wyjeździ to szok i to lata. Teraz kolejny znajomy kupił nh133 w stanie naprawdę ładnym za 13 tyś zł... Niestety głupia nawet sytuacja ze słoma nas do tego zmusza... A bizon... Jak patrzę na kolegę no jakoś mi się odechciewa. Wszystko po kolei już w nim robił a i tak w sezonie mu się popsuł... Znajomy ma exportowa wersje i sobie chwali i bezawaryjne śmiga nawet i po zarobkach...

Koledzy jak mały kombjn to polecam volvo s 900 kombajn prosty mało awaryjny  kosa 3 metry lub 3.6 silnik  4 perkins czego wiecej chciec.sdzukac w nienagannym stanie a w zniwa bedziecie kosic a nie stac.sam mam takiego  x lat  i napewno jak bym kupowałto bym kupil taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal121    0

Witam proszę o pomoc w  wyborze kombajnu. Kombajn kosiłby 15ha + ewentualne usługi. Byłby to mój pierwszy kombajn. Poszukuje czegoś taniego w eksploatacji oraz prostego do napraw. Póki co najbardziej "kręci" mnie bizon super lub rekord ewentualnie sampo. Z tego co szukałem najbardziej mnie interesuje ten egzemplarz https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-5056-z-056-wersja-export-CID757-IDnrNuG.html . A wy co o tym sądzicie? Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez rafal121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Znajomy miał Bizona w wersji eksportowej z węższym hedrem i nie krył niezadowolenia z  szerokosci koszenia , mówił ,że po przechyłach przydałby się szerszy heder..  Drugi miał Sampo ,po kilku latach wymienił na Mercatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Jeżeli myślisz też o usługach to powinien mieć sieczkarnię. Wiosną  2015r zdecydowałem o zakupie swojego pierwszego kombajnu na wówczas 20ha + ewentualne usługi.

Po przeczytaniu wątków z  tego i innych forów zrezygnowałem początkowo poszukiwanego bizona na rzecz sprzętu zachodniego. Po miesiącu jeżdżenia po połowie kraju na podwórku staną new Holland 8040 z : 3.65m heder, obrotową hydrauliczną rurą, durzy zbiornik ok 3t,  klimą ( dokładana) i orginalną sieczkarnią na elektromagnes.

Po 3 sezonach i ok 150 skoszonych ha  prócz oleju , filtrów, kilku żyletek i linki od obrotów młocarni ostatnio wymieniłem pasy jezdne, dokładnie to kupiłem od bizona-pasują i były od ręki co w żniwa nie ocenione. Kombajn typowo mechaniczny i prosty w budowie (podoba do bizona). Jeżeli chodzi o wydajność to mimo 3,65m hederu(bez problemowa jazda po drodze) nie jest wolniejszy od bizona( w słabym 45min do 1h/ha w 7-8t pszenicy).  Spalanie ok 9 do 12l z sieczkarnią na godzinę.

Podstawa  to niewypracowany i zadbanyegzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal121    0

Dzięki wielkie za odzew. Mam jeszcze pytania odnośnie bizonów:

1. Czy taki bizon eksportowy jak z ogłoszenia dużo się różni od zwykłego i jak to wygląda z dostępnością części?

2. Ten z ogłoszenia ma mieć niby podwozie rekorda. Jak odróżnić właśnie zwykłe podwozie w superze od tego z rekorda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

tego z ogłoszenia bym odpuścił okolice łowicza znane sa z handlarzy o róznych opiniach szukał bym zwykłego bizona z exportowymi moze być problem z czesciami


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Do rafal121 Kolego odnośnie Twojego pytania jak odróżnić podwozie Rekorda od tego standardowego w ,,Suprze" to nie problem jeśli kolega widział skrzynię i całe podwozie w zwykłym Z056, ale do rzeczy w rekordowskim podwoziu jest zamontowana skrzynia biegów 4 przód i wsteczny, a standardowa ma 3 i wsteczny. Ponadto zamontowane są zwolnice przy kołach z hydraulicznymi hamulcami, a w wersji standard tego nie ma. Zwolnice oraz skrzynia biegów przykręcone są do masywnej kwadratowej belki na której oparta jest rama kombajnu, a w wersji standardowej rama oparta jest na pochwach przykręconych do skrzyni biegów. Wizualnie to jeszcze lewarek zamiany biegów jest zamontowany w innym miejscu oraz na pierwszy rzut oka wystarczy spojrzeć na przednie koła, a konkretnie na piasty i tam widać, że w wersji standardowej piasty wystają po za tarczę felgi, a w podwoziu rekordowskim są równo z tarczą felgi co doskonale to widać na zdjęciu z ogłoszenia.Podwozie rekordowskie jest lepszym rozwiązaniem od standardowego.

Ten Bizon z ogłoszenia wizualnie to różni się wiadomo: hydraulicznym napędem nagarniacza, dodatkowym dolotem powietrza do chłodnicy co jest dużym plusem, większym zbiornikiem ziarna co też jest atutem, tylko to z kolei wiąże się z dłuższym podajnikiem ziarnowym i tu rodzi się pytanie czy to jest ten sam co był montowany w Rekordzie, czy może jeszcze innej długości? Tego akurat nie wiem. Dobrze by było aby w kwestii bizona eksportowego wypowiedział się ktoś użytkujący taki kombajn.

Jest też na forum kilku kolegów, którzy mają ogromną wiedzę odnośnie wersji eksportowych, może oni potrafili by coś podpowiedzieć:)

Ze swojej strony dodam tyle, że ludzie użytkujący eksporty ( szczególnie z Danii ) chwalili je, szczególnie za jakość wykonania w porównaniu do kombajnów krajowych. Sam rozmawiałem właścicielem Bizona 5056 z hydrostatem i na prawdę był zadowolony, a szczególnie to już chyba z napędu hydrostatycznego:) Jego kombajn posiadał jeszcze napęd kosy pozywany ,,shumacher" oraz czujniki strat ziarna i sieczkarnie.

Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Trochę odświeżę temat, wiec jak w temacie, volvo 1130 czy fahr m 750? jak dla mnie to na plus w Fahr silnik chłodzony powietrzem, ale trochę starszy rocznikowo, a to jednak nie są młode maszyny, Jak w nich z "prostotą obsługi"


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

używanych maszyn nie kupuje się na rocznik czy wygląd lakieru. Wybierz maszynę do której masz większe przekonanie, a najlepiej kilka maszyn i wybierz w najlepszym stanie. Fahr będzie prostszy, krótkie pasy, jeden podajnik mniej ( nie ma kłosowego, niedomłoty przechodzą przez specjalny wentylator kłosowy ), silnik to duży plus pod warunkiem, że jest w dobrym stanie tech., przegrzany silnik chłodzony to złom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13
Dnia 15.04.2018 o 09:45, AleksanderX napisał:

to oczywiste żeZO56 ale czy jest sęs utrzymywać go na 12 ha  czy nie ekonomiczniej zlecić usługę

 jak coś to tez też polecam ZO56 , masz swój to wyjeźdzasz kiedy ci pasuje, a z usługami to jest ruznie jak pogoda to kazdy zajęty  ,albo miedzy czasie na szybko bo gdzies sie spieszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
15 godzin temu, fabianek123 napisał:

 jak coś to tez też polecam ZO56 , masz swój to wyjeźdzasz kiedy ci pasuje, a z usługami to jest ruznie jak pogoda to kazdy zajęty  ,albo miedzy czasie na szybko bo gdzies sie spieszy 

Ale żeś kotleta odgrzał...

17 godzin temu, akmaly napisał:

używanych maszyn nie kupuje się na rocznik czy wygląd lakieru. Wybierz maszynę do której masz większe przekonanie, a najlepiej kilka maszyn i wybierz w najlepszym stanie. Fahr będzie prostszy, krótkie pasy, jeden podajnik mniej ( nie ma kłosowego, niedomłoty przechodzą przez specjalny wentylator kłosowy ), silnik to duży plus pod warunkiem, że jest w dobrym stanie tech., przegrzany silnik chłodzony to złom. 

Trudno mieć przekonanie, do czegoś/kogoś kogo się nie zna, więc dlatego pytam? Tak maszyny nie kupuje się po lakierze, ale tu już rocznik trochę ma do rzeczy, choć nie w każdym przypadku, nie sztuka kupić rumpcia, co ma wszystko powyrabiane, a lakier się świeci jak psu jajca... Napisz coś więcej o tym wentylatorze kłosowym?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Rocznik w tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli byłaby zmiana konstrukcyjna jakiegoś podzespołu to tak ale w tym modelu nic nowego nie będzie. Wentylator kłosowy, tzw kłosownik, to nic innego jak wentylator, przez który przechodzi masa niewymloconych kłosów i cięższych resztek jakie przedostały się przez sito górne ale są za duże aby przejść przez dolne:-). Wentylator ten ma specjalną klapkę z różnymi wkładkami, przeważnie płaska i tarka, czyli taka imitacja młocarni. Jak się nie mylę to kiedyś takie rozwiązanie stosowano w maszynach do młócenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Dzięki za rozjaśnienie, widzę że trochę się orientujesz w tych fahr'ach na co jeszcze zwrócić uwagę przy oględzinach, mają te fahr'y jakieś typowe bolączki? Coś tam gość wspominał o pospawanych hederach przy targańcu?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Z tą orientacją to nie przesadzajmy. Kombajn jak kombajn, głównie sprawdź luzy na wariatorze, skrzynie biegów i przekładnię przy kołach. Silnik ma być suchy bez wycieków pod osłoną i tak jak w każdym innym kolor i ilość spalin, ciśnienie oleju itd. Stan przenośników, młocarni, wytrząsaczy. Zresztą jak w każdym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterson94    4

Odświeżę trochę temat bo po tych żniwach mam dosyć z usługą. Do skoszenia będzie około 15-25ha. Ogólnie rozglądam się za kilkoma modelami mianowicie:

1. Sampo 580

2. Dronningborg D3000

3. International 923/933

4. Bizon Z056 lecz musiałby być z mniejszym hederem bo bramę mam 4m 

Oprócz bizona mam dylemat co do części do danych kombajnów. Jak jest z dostępnością? Na taki areał nie potrzebuje nie wiadomo jakich gabarytów. Co byście polecili?

Kwota na wydanie 25-30tys zl

Edytowano przez piterson94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Panowie co polecice do małych nasion np. facelia+ zborza? Areał 15-20ha. Sprzęt tani w eksploatacji i prosty w naprawie. Budżet ok. 30k ale oczywiście mogę parę groszy dorzucić, z sieczkarnią ew. bez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj