Skocz do zawartości

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

423 odpowiedzi na ten temat

#401 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 19:43

[15 ha] Jaki kombajn?

Na taki areał to kombajn sobie wybij z głowy lepiej z usług korzystaj jeden dzień i masz po żniwach

pod warunkiem że pogoda w żniwa będzie taka jak rok temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[15 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 19:34
  •  

#402 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 19:51

[15 ha] Jaki kombajn? Zgadza się ja już w tym roku horror przeżyłem. Pięć razy termin przekladalem bo ciągle deszcz, zaś jak pogoda była to każdy wolał u siebie kosic dlatego wolę mieć swój ...

#403 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 20:50

[15 ha] Jaki kombajn?

Witam kolegów podepnę się do tematu mam co roku do koszenia 15 ha zboża głównie pszenica i jęczmień, nie miałem do tej pory nigdy kombajnu zawsze korzystam z usług przez co biorę urlop w pracy i 2 tygodnie czekam aż ktoś mi skosi zboże, powiedzcie mi czy jest sens kupować kombajn na taki areał? nachodzi mnie na zakup czegoś małego z hederem 3 m i prostego w obsłudze bo nigdy nie miałem kombajnu cena może być do 30 tys. widzę że w tym roku bardzo dużo zboża zostało na polu nie wiem jak ten kombajn był ustawiony ale widzę że zboże rośnie jak by było posiane łąka się zrobiła i to mnie wkurza że człowiek nawozi pielęgnuje a tu finał i w żniwa wszystko człowiekowi spartaczą tą usługą, u mnie w okolicy 1 g koszenia koszt 360 zł, z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowany przez adamgaleon, 19 sierpień 2017 - 20:53.

#404 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 20:58

[15 ha] Jaki kombajn? Kup se Bizona, remontuj i koś. Tylko nie licz na to że przed żniwami tylko akumulatory wrzucisz i pojedziesz... I znów braknie urlopu... Jak nie urok to sraczka ;)

#405 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1541 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 21:14

[15 ha] Jaki kombajn? Zależy w jakim stanie kupi. Ojciec w swoim wymienia olej przed sezonem smaruje co dzień i jedzie. Czasami się zdarzy jakąś małą awaria ale w tym sezonie kompletnie nic ale kombajn mimo 30 lat w stanie nienagannym. Prawdopodobnie pójdzie pod młotek bo obecnie za mały j7z jest

#406 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 21:18

[15 ha] Jaki kombajn? No cóż... Mi też się zdarza kompletnie nic przy nim nie robić przy podobnym areale

#407 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 18:21

[15 ha] Jaki kombajn?

ale ja nie chcę bizona bo jest za duży i nie wjadę wszędzie stąd potrzebował bym kombajn z 3 metrowym hederem

#408 Share tomaszek83

tomaszek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 18:56

[15 ha] Jaki kombajn?

U mnie na 15 ha pierwsze kombajnem był bizon 50 później przez 20 lat bizon rekord, którego sprzedałem w tym roku praktycznie za tyle co kupiłem. Obecnie jest deutz fahr m770 i to były pierwsze żniwa bez awarii, paliwa spalił płowe tego co rekord. Od siebie polecam ten model na taki areał ,15 ha 4 dni koszenia łączny koszt 1000zł (paliwo i płyny, smar i dwa paski kupione przed sezonem) 

#409 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 21:43

[15 ha] Jaki kombajn?

jaka jest w nim szerokość koszenia 2.7 m? i czy jest prosty w budowie?

#410 Share tomaszek83

tomaszek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 06:46

[15 ha] Jaki kombajn?

tak 2.70 m,  owies 1ha niecałe 2 godz koszenia, pszenżyto dobre 2 godziny z tym ze dużo czasu traci się na wysypywanie gdyż zbiornik to 1 tona. Kombajn prosty jak cep.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 07:35

[15 ha] Jaki kombajn?

A Wy jak zwykle o hederach.... Chcecie to znajdę wam 160konny kombajn z hederem 3.6 i zrobicie nim 1.5ha/godz... Ale chłopy we wsi i tak powiedzą że wolą dać 300zł/h bizonowi bo ma większy heder 

#412 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2540 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 13:48

[15 ha] Jaki kombajn?

Do czego to było?

#413 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 19:56

[15 ha] Jaki kombajn?

3m kosa i mamy spory wybór Claas MF JD .FAHR .Bizona to można od razu odpuścić . Każdy kombajn ma jakieś wady i zalety niema maszyny idealnej konstrukcji . 

#414 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 20:36

[15 ha] Jaki kombajn?

a co jeśli będziemy patrzeć na to aby gardziel była szeroka aby był w stanie dużą ilość zboża przerobić, chodzi o to że będzie mniejszy heder ale przerób będzie duży kolega pawel885 pisał właśnie o tym

#415 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 21:00

[15 ha] Jaki kombajn?

Wszystko ładnie pięknie będzie szło duży przerób młocarni duże sita i mały cheder równa się szybka jazda zazwyczaj na II biegu taką maszyną możemy zbierać rekordowe plony bo zawsze I bieg mamy . jedyny minus a nawet dwa kombajnu o dużym przerobie ma małym chederze to koszenie marnego plonu bo nie możemy nakarmić młocarni i koszenie poległego choć lepiej prowadzić wąski cheder lecz czasu nalatuje bo w leżaku nie pogoni 

#416 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2191 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 16:34

[15 ha] Jaki kombajn? Doszliśmy do wniosku że temat ciągnika musimy odpuscic a skupić się na nie drogim kombajnie, ponieważ w tym roku spotkała nas nie miła niespodzianka. Od ludzi od których braliśmy słomę co roku niestety wygrali Ci co mają kombajny bo tak będą się rozliczali. Dlatego myślimy o zakupie czegoś do 15 tyś zł z hederem 3m. Wiem że będą to zabytki ale np znajomy ma 7 lat claasa z 68 i w tym roku miał jedną awarię. Co byście polecili co by było w miarę tanie w eksploatacji?

#417 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 18:46

[15 ha] Jaki kombajn?

new hooland 1520 mam 7 lat żadnej poważnej awarii ,kosi około 35 ha

#418 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 19:14

[15 ha] Jaki kombajn?

Nawet za 3metrową "lalkę" trzeba dać min 50tys - wiem bo zrobiłem za kombajnem przed żniwami 2 tys km i widziałem przeróżne, a najbardziej zjechane i najdroższe oczywiście dominatory ( jak passaty he he ) no ale to będzie 75% farby na ślimaku i poniżej 1500h.... Za 15 tys to może w miarę dronningborg się trafi albo od bidy bizon, małym kombajnem nie poszalejesz, będziesz ciłął 10ha 2 dni jak nic się nie urwie a inni będą się wkur%%% kiedy do nich przyjedziesz bo deszcze nadają...

#419 Share rolnik34

rolnik34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 19:19

[15 ha] Jaki kombajn?

tylko do bizona czensci od renki a z tymi trupamii to poczekasz i zaplacisz od groma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 19:28

[15 ha] Jaki kombajn?

Ja miałem kilkanaście lat starego trupa, siadały łożyska, paski i tyle, resztę robiła spawarka jak coś tam zaczęło pękać od drgań.... Nie było że jakieś koło pasowe trzeba zmienić bo je pasek zdarł jak to w bizonie czy jakieś tam śmieszne targańce się rwały....