Skocz do zawartości

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

401 odpowiedzi na ten temat

#361 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 09:19

[15 ha] Jaki kombajn?

adamgelon ja na twoim miejscu brał bym new holland 1530 u mnie ma z hedrem  320cm a wydajność prawie jak bizon bo szybko jeździ znajdź taki z kabiną on ma rurę hydrauliczną albo ewentualnie jakiegoś fahra 660 itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[15 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 12:17
  •  

#362 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 11:56

[15 ha] Jaki kombajn?

hmm to ciekawe, że kupujecie kombajny na tak małe areały. W mojej okolicy to juz nawet gospodarstwa 30-50ha rezygnują z własnych kombajnów bo zakup czegoś co by pokosiło sie im nie opłaca jak im Bizony się wykończą, a tu na 15 ha się wam opłaca? Jest nawet gość co ma kilkaset ha i nie ma własnego kombajnu. Sam mam 40 ha do koszenia i sypiącego sie Bizona i też sie mocno zastanawiam czy zakup jakiegoś kombajnu będzie opłacalny. Przecież taki kombajny musiał by kosztować koło 100tys a i atak będzie bardzo trudno kupić cos nie zajechanego. Prędzej się rozpadnie niż sie taki zakup zwróci. Jedynie przemawia fakt, że kosisz kiedy chcesz, ale to jest droga zabawa jak się dobrze policzy

#363 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 12:18

[15 ha] Jaki kombajn?

Ten, kto ma 30-50ha inaczej rozlicza wydatki (VAT) i usługę wliczy sobie w koszta. Na 15 ha zakup maszyny w dobrym stanie to być albo nie być, jesli w okolicy nie ma firm świadczących usługi.

Nikt tu nie mówi o zakupie kombajnu za 500 tys złotych , tylko za 20-30. Czyli tyle, ile kosztuje używany ciągnik. Jakoś nikt nie podważa sensu zakupu ciągnika w tej cenie.

1. Kosisz wówczas, gdy jest optymalny termin zbioru

2. Zbierasz w/g swoich możliwości, a na usługach często gość przyjedzie i w jeden dzień musisz ogarnąć wszystko, nie każdy da radę tyle przetransportować i zmagazynować

3. Nie liczy się swojej pracy przy sprzęcie jako kosztów, tylko paliwo i części. W takim przypadku koszt na 1ha spada conajmniej o połowę.

4. Używany kombajn nie traci tak na wartości jak nowy, serwis jest wielokrotnie tańszy (minimalny koszt amortyzacji)

5. Możliwość wykorzystania kombajnu do zbioru różnych roślin - soja, groch, gryka itp. Usługodawcy często nie chcą kosić nic więcej niż rzepak i zboże.

Edytowany przez jahooo, 13 sierpień 2015 - 12:19.

#364 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 14:51

[15 ha] Jaki kombajn?

U mnie cena 350zł/h za usługę koszenia Bizonem czyli można w ciemno założyć że tyle wyjdzie za 1ha. Przy 50ha musiałbym płacić 17500 zł za usługę. Można odliczyć paliwo i amortyzację. Zakładając nawet 20l/h za paliwo wyjdzie ok 4500 zł. Do tego oleje, płyny i części myślę że średnio ok 2-3 tyś. Czyli zostaje jakieś ok 10000zł-czy to się nie opłaca?

Edytowany przez akmaly, 13 sierpień 2015 - 16:57.

#365 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:56

[15 ha] Jaki kombajn?

U mnie bizonem 280zł a z sieczką 300zł i jak policzyłem to się opłaca kupić.

#366 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 22:11

[15 ha] Jaki kombajn?

Jak najbardziej się opłaca kupić, ale jak się na tym znasz.

W kombajnach często coś pada to łożysko to jakaś inna pierdółka więc jak się na tym znasz to według mnie nie ma się co zastanawiać.

Rachunek jest prosty.

Wielu ludzi wcześniej obliczało ;)

Edytowany przez delta6583, 13 sierpień 2015 - 22:11.

#367 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 06:35

[15 ha] Jaki kombajn?

No tak większym się nie opłaca ale mniejszym tak? Ktoś tu z ekonomią chyba jest na bakier może ci więksi nie potrafią liczyć... Za 20-30 tys to można kupić hałdę złomu i dodatkowo wpaść w koszta, nie mówiąc o tym że zamiast kosić będzie się go klepać. Jak siądzie pierdółka to jeszcze pół biedy, a jak rozkraczy się silnik? Gościowi za chłodnicę do starego claasa zaśpiewali 20tys zł to niemal zasłabł w serwisie. Ile lat takim rupieciem się pojeździ i ile pójdzie na części?. Jedynie przemawia fakt, że jest się niezależnym.

#368 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 09:14

[15 ha] Jaki kombajn?

Pokaż mi ta chłodnicę za 20 tyś. Za 1/4 tej kasy dorobisz na zamówienie. Co do tego że trzeba się znać i być mechanikiem, operatorem i zarządcą to ok. Ale czasami wystarczy mieć kogoś w okolicy do pomocy w mechanice i też będzie się opłacać. 

Za 20-30 tyś to można kupić jedynie mały kombajn z max 3m kosą. Każdy większy będzie już nieźle zmęczony i może okazać się skarbonką choć wcale tak nie musi być. W okolicy dużo jest starych JD np. 955, 965 - ludzie koszą nimi spokojnie ponad 50ha i jakoś specjalnie nie remontują. Zresztą stare maszyny JD, Claas, DF to jakość której już nigdy nie będzie. Niestety często mają po 30 i więcej lat więc ich mechaniczny żywot też długi nie będzie. Za 40-50 tyś zł można kupić niezłego Rekorda i na 50ha będzie służył długie lata. Ewentualnie coś z starych zachodnich jak Claas Dominator 76 lub JD 1065

#369 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 17:44

[15 ha] Jaki kombajn?

najwięcej o skarbonkach mówią ci którzy nic nie mają i im żal dupe ściska, nasz bizon jest pierwszym zo56 przez długie lata tata kosił po +100ha rocznie i jakoś nie było problemu, żeby wypił olej to musiało być  +35oC.

sąsiad kupił ze 2lata temu bizona za 15tys kolejne 10tys wsadził w remont, jeszcze silnik zostal do poprawki bo pobiera olej ale nie musi prosić się nikogo tylko wsiada i kosi. 

no nie powiem bo i tata wsadził z 10tys w remonty no a zarobił na pół nowego xd powiedzmy sobie szczerze jak ktoś jest piz*a i na czas nie zareaguje że coś jest luźne i nie wymieni, nie zrobi naprawy a może nawet nie nasmaruje to potem narzeka że wszystko się psuje, jak się dba tak się ma

#370 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:25

[15 ha] Jaki kombajn?

Nie zawsze wyczujesz coś poważnego. Czasami masz pecha i zarobek pójdzie w naprawę. Tak też bywa ale to raczej wyjątek o którym trzeba pamiętać. Ogólnie jak się dba tak się ma - jest tylko jedno ale co do Bizona, czyli jakość tych nowych części. Dla mnie to są dwie klasy jakości ta kiepska i tragiczna. Cena może i niska ale nie ma nic gorszego jak naprawa naprawionej rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:36

[15 ha] Jaki kombajn?

do bizona trzeba czasu i cierpliwości nam rwało ciągle pasy jezdne, wymieniał tata ze 2razy wariator okazało się że poprzedni właściciel źle osadził silnik - zapewne jakiś remont do tego dochodziło złe ustawienie w ramie wariatora, dzień zabawu na spokojnie z pionem i 4rok śmiga aż miło a wcześniej pasy prawie co sezon:) bizon jest delikatny niedopracowany, mechanizm różnicowy jest ten sam co w c360.. tata nawet do 2tyg robi przegląd przed wyjazdem i samo to że nie kosi na 2tylko na 1

#372 Share robson69

robson69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 22:49

[15 ha] Jaki kombajn?

koledze adamgaleon poleciłbym jakiegoś claasa, senatora lub mercatora, lub nh. Musisz wiedzieć czy części u siebie kupisz a reszta to kwestia czy będzie Ci się chciało naprawić :D

bizona pojechaliśmy oglądać zieloni, zawsze nam taki kosił i tak mniej więcej coś wiedzieliśmy jeszcze na af czytałem co i jak, i tego samego dnia kupilismy. Rocznik 81 a nie jedne młodszy się sypie, i gościu który u nas kiedyś kosił obejrzał i stwierdził, że spokojnie oblata nasze ha i trochę po ludziach ;) w tym roku wymieniliśmy koło pośrednie, i inne małe pierdółki i przyjemnie przelatał sezon :) ogólnie to na ostatnie kilka lat i usługi by zamówił bo pogoda dopisywała, ale nie raz zboże nam wymokło bo nie dało się wjechać :/

a z częściami różnie, kupuje się w kilku sklepach bo różne elementy są różnej jakości ale idzie przeżyć ;)

http://olx.pl/oferta...html#4364622bbd

Edytowany przez robson69, 28 wrzesień 2015 - 21:57.

#373 Share chmielziom1812

chmielziom1812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:37

[15 ha] Jaki kombajn?

Jak byście doradzili , lepiej wybrać kombajn MF 507 czy New Holland Clayson M 133 lub 135 ? Prosze o opinie użytkowników tych maszyn . Coś na temat spalania , awaryjnosci i dostępności cześci :D

#374 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 luty 2016 - 23:45

[15 ha] Jaki kombajn? Panowie tak rozglądam się za jakimś kombajnem może jeszcze nie na te żniwa bo nie wiem jak się wyrobię z kasą i czasem ale do rzeczy.
Na kombajn chcę przeznaczyć jakieś 25-35 tyś. Chciałbym coś w miarę niskiego (ze względu na drzewa i gałęzie przy polach) z hederem 3.6 max 4 metry bo dojazd nie wszędzie jest odpowiedni. Wiadomo sieczkarnia mogłaby też być rura hydrauliczna. Do koszenia głównie zboża i może z czasem łubin.
Zainteresowały mnie takie kombajny jak class mercator 75
Massey Ferguson 520-530
Case 933 (jak się mylę to poprawcie)
New holand clayson 1530(coś takiego)
Deutz fahr m900 i wzwyż

Wiem że to nie jest nowy sprzęt i liczę się z ewentualnymi naprawami ale na chwilę obecną fundusze są jakie są.
Kombajn potrzebuję na własny użytek nie liczę na usługi a poza tym nie bardzo mam na to czas.
I teraz pytanie na co postawić?
Fahra znam wiem co i jak, z classem miałem też dużo do czynienia reszta to dla mnie czarna magia. Będę wdzięczny za pomoc i opinie.

#375 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 22 luty 2016 - 11:28

[15 ha] Jaki kombajn? Jeśli z fahrem wiesz co i jak to bierz fahra jesli przydarzy ci sie jakas awaria to będziesz wiedzal jak go naprawic bo jest on prosty w budowie jak cep.
Silnik jest bardzo wytrzymaly u mnie kombajn na 43 lata mial robiony tylko raz silnik.
Bierz jesli znajdziesz
Deutz Fahra M1202.Jest on podobny do bizona(bizon przy nim sie nie umywa) wydajnosc ma taka sama ,heder to 3,6 lub 4,2.
Ma on zbiornik wiekszy od bizona o jakies 400kg.

Jednym słowem mowiac polecam napewno sie nie zawiedziesz.

#376 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 22 luty 2016 - 14:45

[15 ha] Jaki kombajn?

Popatrz na class dominator 85 kabina, wysyp hydrauliczny, sieczkarnia 5 wytrzasaczy, duże sita heder 3,90 silnik mercedesa nie zawodny bez turbo obsługa prosta jedna dzwignia ewentualnie jakiegoś NH

ZETOR TEAM

#377 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 22 luty 2016 - 14:49

[15 ha] Jaki kombajn? Mi sie wydaje ze dominator 85 to jest za duzy.

#378 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:31

[15 ha] Jaki kombajn?

Kup sobie jakiegoś Dronningborga małego. Przynajmniej będzie niestary i niewytłuczony. Ludzie niektórzy myślą, że jak kupią starego Claasa, to będą kosić bezawaryjnie 100 lat, a tymczasem to maszyny, które są wyeksploatowane i jak trafisz na zarazę to sobie potem wszystkie włosy z głowy wyrwiesz:)

#379 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:42

[15 ha] Jaki kombajn? Jak tak patrzę po konstrukcji tych kombajnów to najbardziej przemawia do mnie fahr i class. Z tym że ojciec miał fahr m60 czy m66 więc konstrukcję znam i to bardzo dobrze. A jak patrzyłem na m900 i wzwyż to ta sama konstrukcja tyle że większa gabarytowo.
Nic trzeba znaleźć jakiś weekend i trochę pojeździć. A może macie jakieś namiary na taki kombajn. Coś wartego uwagi w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:59

[15 ha] Jaki kombajn? A jaki masz budżet na niego?