Skocz do zawartości

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

401 odpowiedzi na ten temat

#341 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 22:53

[15 ha] Jaki kombajn?

@farmtrac8244  350X 50=17500 a nie 18000zł odlicz paliwo 50ha x 15L=750L x 4,7zł=3500zł do tego filtry oleje to koszt ok 1000zł to z tych 17500zł -4500zł=13000odliczk od tych 13tys kombajnistę mysle że 50hx30zł =1500zl to zostaje 11500zł do tego bierzace naprawy 2000zł to zostaje 9500zł to tak z grupsza to wyglada, ja sam też mam kombajn na 30-35ha bez usług i dobrze że mam do pomocy ojca na emeryturze który odwozi mi zborzę od kombajnu i najety pracownik zwala je dmuchawą po przez szybry w burtach i u mnie 2 czy 3 sierpnia po żniwach a co z tego jak jest znajomy który na podobny areał  dużo lepszy kombajn i jest sam bo nie ma nikogo do pomocy nając nikogo nie chce czy nie może i tak co utnie 2 przyczepy zostawia kombajn na polu i jedzie rozładuje je i znów na pole i do piero jest na 3/4zniw a wiekszosci już u mnie wszyscy są po żniwach. Kupić kombajn dziś to nie sztuka tylko trochę trzeba miec pojecia o jeżdzie nim i o ekspuatacji naprawach, wiele żależy od sytuacji życiowych jaką kto ma w domu w gospodarstwie a maszynami w tej cenie nie liczył bym na zarobek chcac kombajn na zarobek to musi być nowszy nie mówie nowy i wydajny 2ha na 1h teraz każdy tak przyzwyczajony że dzwoni na konkretną godzine chce kombajn płaci i wymaga tak jest u mnie w rejonie może u innych jest inaczej w promieniu 5 km mam 4 firmy które świadcza takie usługi jeden ma 4 nh  drugi 2 niebieskie rekordy, trzeci jakiegoś jd a czwarty 2 claasy 

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[15 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 15:30
  •  

#342 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 11 sierpień 2015 - 06:36

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecam kombajny marki claas u mnie w okolicy wszyscy wymieniaja już na claasy.Może jakiś maeractor,protector czy senator.Poleciłbym compacta na 100% ,ale za mały na twój areał.U nas nie ma problemu z częściami do claasów.

#343 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:39

[15 ha] Jaki kombajn?

Nie przesadzaj że consul za mały na ten areał .

#344 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:41

[15 ha] Jaki kombajn?

ja mam Volvo 3 metry   i super chodził nawet  1min nie stałem w żniwa przed sezonem 2 paski wymieniłem ze starości i tyle części tańsze niż do bizona czyści lepie j niż nie jeden rekord wydajność ok 1.20-1,5 godzin zależy od kawałka i ile sypie zboże kosić samemu może to nie jakaś sztuka tylko trzeba chcieć oleje to nie jest 2 tys tylko 200zł bo idzie ok 10 l do silnika i 10do hydrauliki paski po 20 zł sanok  łożyska też wszystko polskie każda część od ręki silnik perkins ok 10 l spali nożyki od bizona stalki też i na 5 ha opłaca się mieć kombajn jak słyszę że bizonem 2 godziny kosił i 400zł/1godz to przy 5 ha daje ci 4 tys to 10 lat i spokojnie masz za darmo koszenie nawet jak byś tylko na swoje paliwo zarobił to i tak będzie dobrze bo u siebie za darmo wyjdzie co do części to te mniejsze kombajny się nie psują jak bizon bo nie są wyciuchane po pgr tam chodzą na 10- 20 ha i tyle teraz do wszystkiego kupi części co do claas to ma znajomy to mówi że części drogie a luknij u mnie w galerii jest filmik jak koszę trohę zła jakość ale to taki poglądowy bo z tym modelem nie było żadnego filmu na you tube

Edytowany przez volvo1150, 11 sierpień 2015 - 09:46.

#345 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 11:11

[15 ha] Jaki kombajn? volvo1150 - polska języka trudna języka ??

Pisz jakoś sensownie, używając interpunkcji itp, bo trudno zrozumieć , o co ci chodzi momentami. To nie sms z komórki, że trzeba się na maksa streszczać.

Na 15 ha Claas Consul spokojnie wystarczy. Volvo - fajne kombajny, sam się zastanawiam nad takim 950 czy 1150, bo z dojazdem u mnie krucho, a takim 3m wszędzie wjadę bez czekania na sąsiadów. No i można często kupić z kabiną, a claas-a to już sztuka. 

Koszę E-512 - fajny kombajn, ale ma sporo wad. Silnik 4VD jest za mały do tego kombajnu. Chłodnicę trzeba codziennie przedmuchiwać, bo jest konstrukcyjnie za mała. Wiem, że ludzie zakładają większe z bizona i wówczas jest OK.

Fakt, mniej pali niż bizon na 1ha. Czyści ładnie, ale u dołu jest wymienne sito i nie da się wszystkiego wykosić na jednym. Na przykład do owsa wypadałoby sito zmieniać, a to chwila roboty.

Problem jest z częściami - nie wszędzie można dostać od ręki, niektóre są trudno dostępne albo zamienniki marnej jakości.

Plusem jest dość dobry dostęp do większości elementów.

E-512 nie nadaje się na małe kawałki, bo ma słabą manewrowalność, skręt jest mizerny i sporo czasu traci się na nawrotach. Hamulce są jak żyleta, nie do porównania np do bizona, gdzie zwykle ich nie ma. No i praktycznie w standardzie jest kabina.

#346 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 13:28

[15 ha] Jaki kombajn?

claas jest spoko ale mało ich z kabiną i sieczkarnią a Volvo ma kabinę i sieczkarnię  z fabryki nie jakieś dorabiane  w 1150 mam hydro i to super sprawa zakres 1 biegu ma od 0-5 to nawet w leżącym nie trzeba sprzęgła używać tylko zwalniacz do tyłu i jedzie np 0,2km mam sita żaluzjowe i nie ma rafek z Volvo polecam 830,1130,1150  fajne sprzęty nie gubią zboża znajomy ma Deutz Fahr też fajny i nawet dobrze chodzi i sieczkarnią można trafić spokojnie ten kombajn ale nie wiem jak z cześciami do deutz fahre heder 3 m to zaleta jadąc po szosie mijasz się  bez problemu wjedziesz wszędzie młucarni nie da się zapchać tak jak w bizonie bo tu jest wszystko obliczone do tego hedera

#347 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 13:32

[15 ha] Jaki kombajn?

Vovlo s900 też spoko maszyna wujek ma i bardzo fajne są wymienialne sita a nie nastawne bardzo dobre to jest na bobik.

Ale za takiego trzeba z 25-30 tyś dać

Edytowany przez delta6583, 11 sierpień 2015 - 13:33.

#348 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 16:58

[15 ha] Jaki kombajn?

jeszcze do niedawna tata kosił u siebie do 20ha i na usłudze po 60-70ha, od jakiś 6lat kosi tata tylko sobie, jak jest pogoda 3dni i po zawodach w ciągu tygodnia (koszenie + zwózka) na lajcie u mnie po żniwach, oczywiści bizon wyremontowany wiec pole jest czyste na jesieni po nim:) jak ktoś ma kasę polecam grunt to niezależność od ludzi.

przez ostatnie 4lata wymieniliśy akumulator bo pogieło płytki chyba wada fabryczna i pękła felga-minus bizonów na wąskich kołach. spalanie na 1ha w okolicach 13-14L ON kosztów własnych już nie liczę. 14*20*4,7=1316zł powedzmy plus dojazdy na pole większość jest obok siebie max 1500zł kosztowało nas koszenie 20ha zboża a za usuługę najbiedniej +6tys,

jeżeli ma się okazję kupić w dobrm stanie bizona to jest sens nawet na 15ha, a za różnicę 6000-1500 możemy pojechać na wycieczkę albo zainwestować w kabine do bizona 

PS na ten areał co 2sezon wymieniam olej w silniku, co roku filtr powietrza, oleju i paliwa.

Edytowany przez Genius9872, 11 sierpień 2015 - 17:00.

#349 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 sierpień 2015 - 17:15

[15 ha] Jaki kombajn? jak dla mnie bez sensu kupować kombajn na areał +|- 15 ha. za 20 tys nic nie kupisz, a jak kupisz to tylko namnożysz sobie kłopotów i zepsujesz sporo nerwów. masz kase i płacisz z góry to nie ma problemu żeby ktoś przyjechał i Ci skosił.
w mojej okolicy jest kilku napaleńców co maja te plus minus 15 ha i nakupili złomu i tak się okazało że nawet tym nie wykosili u siebie tylko musieli kogoś przyprowadzić żeby ukosić coś. więc dobrze Ci radzę zastanów się dobrze czy naprawdę potrzebny Ci ten kombajn. tak to przyjedzie kosi i nie przejmujesz się niczym.

#350 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 20:24

[15 ha] Jaki kombajn?

to da 30 i kupi i to w dobrym stanie a jak ktoś woli płacić to niech płaci tak samo po co ci traktor wynajmij bo na 15 ha nie potrzebny zapłacisz za 2 ha i ci się odechce wynajmować jak za zaoranie zapłacisz 300zł  na godz a paliwa spali 10 l prosty rachunek jak dla mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:13

[15 ha] Jaki kombajn?

VOLVO1150 jestem twojego zdania bo ja koszę 8 na wynajmie i około 1500zł za kombajn płace kolega ma ponad 20ha i teraz będzie kupował kombajn bo płaci 5 tyś jak bym miał pieniądze to bym się nie zastanawiał nad zakupem nawet na 8ha.

#352 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:13

[15 ha] Jaki kombajn?

Ja Ci polecam massey ferguson 307 heder co pawda 3 metry ale szybko kosi i wydajność porównywalna z bizonem. Sam mam takiego na 18 ha i daje radę jak cenę dasz odpowiednią to i klientów też będziesz mieć.

#353 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:23

[15 ha] Jaki kombajn?

Na 15 ha Volvo 830 w dobrej cenie, mało pali na taki areał idealny

#354 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:30

[15 ha] Jaki kombajn?

Do 15 hektarów Bizona bym nie brał chyba, że dużo usług to jak najbardziej. Nie wiem tylko jak ludziom się kalkuluje brać kombajny do 10 ha i jeszcze na usługi nie jeżdżą. Przecież to jest 2-3 dni roboty ślimaczym tempem, nie wiem jak się opłaca brać maszynę, która będzie stała 363 dni w garażu.

#355 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:38

[15 ha] Jaki kombajn?

jak dla mnie bez sensu kupować kombajn na areał +|- 15 ha. za 20 tys nic nie kupisz, a jak kupisz to tylko namnożysz sobie kłopotów i zepsujesz sporo nerwów. masz kase i płacisz z góry to nie ma problemu żeby ktoś przyjechał i Ci skosił.
w mojej okolicy jest kilku napaleńców co maja te plus minus 15 ha i nakupili złomu i tak się okazało że nawet tym nie wykosili u siebie tylko musieli kogoś przyprowadzić żeby ukosić coś. więc dobrze Ci radzę zastanów się dobrze czy naprawdę potrzebny Ci ten kombajn. tak to przyjedzie kosi i nie przejmujesz się niczym.

Kwestia tego czy ma w okolicy kogoś kto mu skosi bo u mnie np. byłby z tym problem - więcej latania szukania,proszenia , czekania i nerwów  by było jak to warte A wiadomo że nikt nie zostawi swojego i nie pojedzie usługi robić a z pogodą też różnie bywa i nie zawsze da poczekać na kombajn Swój to swój w takich przypadkach Co innego jak w okolicy masz kogoś kto wykonuje usługi to na takim areale można sobie odpuścić kupno kombajnu

#356 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:43

[15 ha] Jaki kombajn?

Pewnie że się opłaca kupować kombajn,u mnie znajomy ma 16 ha i myśli kupować kombajn ,włąśnie zapłacił mi 3,5 tyś za 8 ha ,ci więksi też nie chcą kosić wyłożonego zboża ,wszystko musi stać,aj mam na 6,5 ha i wyjeżdzam kiedy chce :P

#357 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:52

[15 ha] Jaki kombajn? ja mam consula i sobie go chwale.W tym roku wykoszone 15 ha bez żadnej najmniejszej awarii, w tamtym roku 35 gdyby nie pogoda pewnie byłoby wiecej. Ps.jakby coś to będzie na sprzedaż gdyż poszókuje kombajnu na zarobki z hedere min 350cm, kabiną, silnikie 6

#358 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:54

[15 ha] Jaki kombajn?

podepnę się do tematu bo też po tegorocznych żniwach nachodzi mnie na zakup kombajnu, mam 17ha zboża i owszem do tej pory jeździłem i prosiłem gościa aby skosił zawsze obiecywał że przyjedzie no i codziennie jeden kawałek kosił abym z niego nie zrezygnował, dodam że musiałem wziąć 2 tygodnie urlopu aby żniwa zakończyć najgorsze jest to czekanie na ten kombajn siedzisz całymi dniami i przyjedzie lub nie to i tak w tym roku pogoda była super ale jak by deszcze były to by był problem z wykoszeniem suchego zboża. U mnie w okolicy nie ma kombajnów co by takie usługi robili jest 2 i to zawsze u swoich znajomych kosi a na końcu u mnie bo i tak wie że nikogo nie ściągnę. Mnie nachodzi na zakup kombajnu w cenie około 30 tys z kosą 3 metry mam ograniczenie co do szerokości wjazdów jeśli możecie jakieś modele podać będzie super

#359 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 21:55

[15 ha] Jaki kombajn?

czyli paliwo i części masz za darmo  ? dodatkowo amortyzacja, ubezpieczenie i to że ktoś musi tym kombajnem jezdzić

Fakt dojdzie paliwo i części  ale reszta? Amortyzacja? Kombajn nie traci na wartości jak samochód i po kilku latach jeśli o niego dbamy można wziąć za niego podobne pieniądze Ubezpieczenie? Jakie ubezpieczenie? OC na kombajn niepotrzebne bo obejmuje go OC gospodarstwa A że musi ktoś jeździć to chyba oczywiste ze raczej sam będzie nim jeździł 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 12 sierpień 2015 - 09:05

[15 ha] Jaki kombajn?

Kolego adamgaleon najlepiej podpytaj w pobliskich sklepach z częściami do jakich kombajnów mają części.Przejrzyj olx może coś wpadnie Ci w oko wtedy podpytasz na forum uzytkowników tych maszyn i zdecydujesz.Według mnie dobry byłby claas copmact 30 heder 2.6m z sieczkarnią można coś znalezć w porządnym stanie za 20 tys także sporo jeszcze Ci zostanie.