Skocz do zawartości

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

401 odpowiedzi na ten temat

#301 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 12:11

[15 ha] Jaki kombajn? Do 40 tys jakiegoś specjalnego komfortu nie dostaniesz:) Biozonem , Claasem cz innym kosi się bardzo podobnie - kwestia przyzwyczajenia. Na pewno łatwiej jest przemieszczać się z mniejszym hederem. W każdym kombajnie do ustawinia masz szczeliny między klepiskiem a cepami, siłę a czasami kierunek wiatru i sita. Na to jak się który ustawia to nie patrz bo wystarczy że poczytasz forum, jedna nocka zarwana i wiesz co i jak. Ceny częsci są dużo wyższe ale i ich jakość też jest wyższa. Moim zdaniem to Bizon ma jeden minus - nienajlepiej widać jak się siedzi, za młao wysynięty heder lub za długi podest. W takim JD 955 siedzisz sobie i ładnie widać.
Szczerze to jakbym miałbym Ci doradzić to kup lepiej zachodni, nawet mniejszy niż 3,6m ale w dobrym stanie i będziesz zadowolony. Do tego łatwiej Ci bedzie jeździć na początku i mniej spali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[15 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 11:34
  •  

#302 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 13:55

[15 ha] Jaki kombajn? Dzięki kolego za radę, teraz tylko przeglądać oferty, szukać opinii u właścicieli i trochę lekturkę o ustawianiu przeczytać ;) Całkiem fajne te JD, tylko te części :/

#303 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 22:25

[15 ha] Jaki kombajn? Mam pytanie a mianowicie naszło mnie na kupno kombajnu, areał jaki jest u mnie to około 15 ha raczej nie jeździł bym po sąsiadach tylko to co u mnie chciał bym kupić coś z kosą max 3 m i najlepiej chyba sprowadzone tylko że się nie znam czego szukać jeśli ktoś z was podpowiedział by mi jakiej marki szukać był bym wdzięczny. Pozdrawiam

#304 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 07:22

[15 ha] Jaki kombajn? kosa 3,6m a marka to new holland cos z symboli 1540-1550 a jak masz troche wiecej kasy to z serii 8050 super wygoda kosić takim kombajnem.

#305 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:00

[15 ha] Jaki kombajn? kasa może by się znalazła ale nie chciał bym raczej kosy większej jak 3 m bo się nie zmieszczę w co niektórych miejscach.

#306 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:36

[15 ha] Jaki kombajn? z 3 metrowymi hederami też wychodziły te symbole new hollanda,zazwyczaj pracowały one na mniejszych gospodarstwach i tym lepiej bo sa mniej wypracowane, ale moim zdaniem szukaj tylko new hollanda

#307 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:42

[15 ha] Jaki kombajn? kombajn na 20ha ktos poleci?? kosa do 4,5m.

a macie moze namiary na inych co sprowadzają dobre maszyny w rosodnej cenie oczywiśćie tez lub może sąsiad sprzedaje prosze o namiar albo ktoś z waz bo chce kupis przed żniwami jeszcze

firma rolalex z radomska (woj. łódzkie)

#308 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 11:10

[15 ha] Jaki kombajn? Panowie, piszę z własnego doświadczenia - zastanówcie się poważnie nad Forszajem E-514 - świetny, niezawodny kombajn o prostej budowie i dobrym zapleczem części. Sam mam starszy model(512) ale kilku moich znajomych posiada 514 i po przesiadce z Bizonów są bardzo zadowoleni. Model w dobrym stanie z sieczkarnią i może stołem do rzepaku będzie do wzięcia w granicach 30 tys. Polecam.

#309 Share 1906

1906

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:22

[15 ha] Jaki kombajn? Koledzy a co sondzicie o new holland clayson m135.prosze o opinie

#310 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 05 luty 2014 - 09:32

[15 ha] Jaki kombajn? Ogólnie to kombajny są nie zawodne i proste w obsłudze dużo nie palą
mam takiego już 15 lat tylko M 80 i nie miałem z nim problemów
części trzeba dobierać z bizona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share joker1988

joker1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:10

[15 ha] Jaki kombajn? witam. Ja bym polecił Classa Consul.

#312 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:28

[15 ha] Jaki kombajn? A ja polecam dla odmiany John deera :P Mam osobiście model 950 jak na mniejsze gospodarstwa akurat choć z początku mieliśmy dużo usług to nawet koło 90 ha kosiliśmy. Teraz to już niewiele ponad swoje pola ale i tak ok 50ha. Kombajn zgrabny,nie ma dużych gabarytów heder 3m ale można dość szybko jechać więc praktycznie to samo co bizon zrobi a zdecydowanie bardziej oszczędny cichy i mniej awaryjny. W tym roku będą u mnie jego już 15 żniwa i przynajmniej narazie nie myślę nad niczym innym... ;)

#313 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 20:39

[15 ha] Jaki kombajn?

na 15 ha polecam clasa consula z silnikiem 4 perkinsa u mnie robi na 13ha mało awaryjny silnik  perkinsa jak zadbasz o niego nie do zdarcia u mnie silnik od 10 lat nie ruszany i nadal chodzi jak igiełka  części nie są zbyt drogie jeżeli zdecydujesz się na consula to z sieczkarnią i najlepszy wybur silnik perkinsa polecam !!!

#314 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 luty 2015 - 03:57

[15 ha] Jaki kombajn? Kombajn na 18 ha plus usługi do 80 tys claas bd deuth co polecacie i proszę bez gadanie że bez sensu bo nie o to pytam heder 3,9 lub 4,2

#315 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2015 - 16:27

[15 ha] Jaki kombajn?

Powiem tak nie ma co się nastawiać ja wybrany model lub markę, bo wiadomo z wyglądu może być ładny, przy oględzinach wszystko ok, jedziemy w pole kosić a tu bum awaria lub awaria za awarią, i mówimy przecież to class, deutz itp to najlepsze są i miały się nie psuć.Także nie nastawiać się na wybrany model, markę tylko szukać w jak najlepszym stanie, a z częściami do prawie wszystkich marek nie ma problemu przecież można zamówić przez internet i na drugi dzień mamy. Ja mogę ci polecić DOminator 76,88,98. a z deutza to m2685, dronnigborg D7000

#316 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 luty 2015 - 18:56

[15 ha] Jaki kombajn?

Kolega pyta o zachodnie kombajny do 80 tysięcy, a ja się wyłamię i polecę mu Bizona Rekorda z dużą chłodnicą, rocznik koło 1998-1999, wg mnie kawał świetnej maszyny, nie jakieś badziewie z zachodu z wąskim hederem i częściami zamawianymi na allegro. Rura hydrauliczna, skrzynia bardzo udana w przeciwieństwie do modelu 56, silnik wyposażony w końcu w odpowiedniej wielkości chłodnicę, pozwalającą na spokojną i bezstresową pracę bez przestojów. Ktoś pisze, że mamy XXI wiek i części w necie, ale jakoś nie wyobrażam sobie lecieć z pola i szukać interesującej mnie części, a potem czekać na kuriera... Kpina... W przypadku awarii Bizona wskakujesz w auto i za pół godziny jesteś z częściami, które w dodatku nie kosztują majątku, a dostępne są w każdej wiejskiej agromie, otwartej podczas żniw do późnego wieczora. I jeśli ktoś twierdzi, że Bizon ma słabą wydajność w porównaniu do Claasów z lat 80, to nie wie o czym mówi. Dobrze przygotowany Bizon potrafi zrobić naprawdę kawał dobrej roboty i jest idealnym rozwiązaniem dla mniej zamożnych rolników.

#317 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 28 luty 2015 - 21:31

[15 ha] Jaki kombajn?

Ja miałem Rekorda niebieskiego, kupiliśmy go, jak był po 3 sezonach i jednego właściciela, i kosił tylko pszenicę - stan jak nowy. Mieliśmy go kilka sezonów, chodził jak marzenie, nie psuł się w ogóle. Ogólnie fajna maszyna, może trochę mocy mało jak poszedł ze sieczkarnią. Ale teraz polecałbym każdemu kombajn z hydrostatem.

#318 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:53

[15 ha] Jaki kombajn?

Wolałbym coś a właściwie nie kupie  nic innego jak deutz fahrem lub klas tylko szukam jakiegoś modelu z 8 a nie z 6 i słucham waszej propozycji może ktoś sprzedaje w mazowieckim 

#319 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 08 marzec 2015 - 12:37

[15 ha] Jaki kombajn?

Witam. Panowie,  mam zamiar zakupić większy kombajny, obecnie mam MF 186  znajomy chce się zamienić na mniejszy a ma bizona ZO50 w bardzo dobrym stanie, co o tym myślicie ? 

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share AndrzejAkacki

AndrzejAkacki

Nowicjusz

• Members