Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

[15 ha] Jaki kombajn?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
311 odpowiedzi na ten temat

#281 lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:42

[15 ha] Jaki kombajn?

Co sądzicie o tym jest z 80 roku http://siemiatycze.o...r-iid-161889543

Mercatory 70 robili do 74roku.
Przy szukaniu kombajnu radził bym kierować się stanem kombajnu, a nie napalać się na konkretną markę. Ja kiedyś szukałem kombajnu na podobny areał. Miał być Claas Mercator najlepiej 60. Wariant B to był Bizon. Innych nie brałem pod uwagę. Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem John Deera 952, bo był poprostu w świetnym stanie technicznym. Mimo tego, że ma silnik 4T bez problemu radzi sobie z sieczkarnią.
Jeśli mogę coś poradzić to na taki areał kombajn nie musi mieć 6 cylindrów ani niewiadomo jak szerokiego hederu (szerokość hederu o niczym nie świadczy). Dostępność części do Bizona to też żaden argument bo dzisaj części do zachodnich maszyn są równie dostępne.
No i trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć stalowe nerwy, bo nieraz po przejechaniu wielu kilometrów ten "idealny" kombajn z ogłoszenia bardziej przypomina przedmiot na którym przeprowadzono kurs spawacza a następnie kurs lakiernika ;) Wogóle o tym jak sprzedający potrafią zachwalać nawet największy złom to można książkę napisać...
  • 0

#282 jacek22698

jacek22698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:13

[15 ha] Jaki kombajn? Witam chciał bym prosic o porade.. Czy warto kupic bizona super zo56 czy sie psuje bo mam jakieś 14ha ziemi i na oku bardzo dobrego bizona nie wiem dlaczego taka cena na ten stan tylko chce jeden gośc 20tys z sieczkarnią . A i do czego słuzy sieczkarni ? i do czego sie przydaje? czyjest potrzebna ... bardzo proszę o odpowiedz bo chciał bym w szybkim czsię sie zdecydowac czy kupic czy nie..
  • 0

#283 grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • 33155558
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 luty 2012 - 17:44

[15 ha] Jaki kombajn? Sieczkarnia służy do rozdrabniania słomy na sieczkę nie masz wtedy problemów z orka jeżeli jest zadbany i jak będziesz dbał tak będziesz miał. A Bizon zo56 będzie wystarczający na taki areał.

Edytowany przez grabarz, 13 luty 2012 - 17:45.

• 0

#284 szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:13

[15 ha] Jaki kombajn? Za 20 tys Bizola z sieczkarnia to strach kupowac.Ktos chce sie pozbyc klamota.
  • 0

#285 stachu19

stachu19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:17

[15 ha] Jaki kombajn? mam pytanie bizon z 83 na szerokich gumach sieczkarnia stół do rzepaku niby po remocie 7 lat cena 23 wart czy nie kosił do konica zniw
  • 0

#286 jacek22698

jacek22698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:05

[15 ha] Jaki kombajn? dzięki koledzy a i kolego kombajn kupie bo znam sprzęt bo sprzedaje bo tira kupuje i jest naprawde w dobrym stanie
a i jak by ktoś chciał kupic to posiadam stare maszyny na sprzedanie mało uzywane garazowane wszystkie do konia krabiarki i tp a do traktoru mam snopowiazałkę wieke i prase kune snopowiązałka nei uzywana proszę pisac zajnteresowannych an gg
  • 0

#287 szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 17 luty 2012 - 11:29

[15 ha] Jaki kombajn? witam.kolego dobrze sie zastanów nad tym zakupem 20 tys. to faktycznie dobra cena.teraz sobie policz 14 ha za usługe zapłacisz max 4 tys.kosisz swoim. paliwo ok.15 l na ha czyli blisko 1400, napewno cos wyskoczy w czasie koszenia,koszt nieokreślony plus czas na naprawy(najważniejszy),plus mechanior chyba że sam podołasz,ile ci zostanie?
  • 0

#288 niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:24

[15 ha] Jaki kombajn? Mam podobną sytuacje, tyle tylko, że ja liczę to sobie inaczej; 14 ha, za usługę zapłaciłbym 4 tyś pod warunkiem, że ktoś mi przyjedzie, kiepska pogoda każdy kosi swoje, moje zostaje na polu, ile straciłem, a wystarczyło mieć swoją maszynę. Ja tego nie przeżyłem, ale widziałem jak orali nieskoszone zboża. Dylemat, prawda?
  • 0

#289 Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:13

[15 ha] Jaki kombajn? Całkowicie się zgadzam z kolegą ,,niebieskim". Moi rodzice też się zastanawiali czy na 12 ha warto kupować kombajn, bo to spory wydatek itd. Moją pierwszą decyzją po przejęciu gospodarstwa było kupno kombajnu. Teraz w żniwa jak jest pogoda to jedziesz i kosisz a nie czekasz na kombajn 2 dni i sie zastanawiasz czy bedzie pogoda czy nie i ogólnie nerwówka, dodatkowo kombajn szybko ci się zwróci jak będziesz na usługi jeździł.
  • 0

#290 Zbig333

Zbig333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:35

[15 ha] Jaki kombajn? Mam na sprzedaż Class Dominator 85 oto link
http://tablica.pl/of...-85-IDCIaZ.html
  • 0

• Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 16:34

[15 ha] Jaki kombajn? Popieram Ciebie Andrzejns. Jak się ma kilkanaście ha to kombajn jest niezbędny. Masz wiele upraw i np łubin dochodzi we wrześniu i na pół ha nikt nie chce przyjechać. Jak masz 100 ka to możesz się zastanawiać czy warto mieć kombajn, czy nająć i wynegocjować warunki. Na 12 ha nie wynegocjujesz tylko jesteś na łasce i niełasce właściciela kombajnu. Co do stanu to ja kupowałem z mechanikiem i powiedział mi tak: "Używany musisz cały rozebrać i przejrzeć bo to jedyna metoda abyś wiedział co masz. Patrz tylko na silnik, bo ten łatwo sprawdzisz." W rezultacie kupiłem takiego dziada, że przywoziłem w nocy żeby nikt nie widział. Przez zimę cały został zrobiony - wymiana prawie wszystkich łożysk i innych elementów zużywających się i trzy sezony bez awarii. Trzeba oczywiście patrzeć czy nie jest pogięty itd., ale nawet w najlepszym stanie kombajn w tej kategorii cenowej trzeba po zakupie starannie przejrzeć i na ten przegląd odłożoną kasę mieć.
  • 0

#292 radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:48

[15 ha] Jaki kombajn? Co myślicie o tym http://allegro.pl/ko...2256071602.html wart jest tej ceny powiedzcie mi coś więcej o tych kombajnach
  • 0

#293 maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:21

[15 ha] Jaki kombajn? ma ktoś taki kąbaj http://moto.allegro....2382734267.html czy opłaca sie go kupić jak jest z czesciami do nich
  • 0

#294 bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • 3778813
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 08 czerwiec 2012 - 12:14

[15 ha] Jaki kombajn? kupowałem kombajn u tego gościa z linka powyżej i polecam go w 100%. A sampo to są świetne kombajny. Gość sprowadza raczej dobre egzemplarze i niema u niego szmelcu także ja polecam Ci w 100% załatwia też tani transport.
  • 0
-----

#295 maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:38

[15 ha] Jaki kombajn? a macie moze namiary na inych co sprowadzają dobre maszyny w rosodnej cenie oczywiśćie tez lub może sąsiad sprzedaje prosze o namiar albo ktoś z waz bo chce kupis przed żniwami jeszcze

Edytowany przez maniek20, 18 czerwiec 2012 - 21:40.

• 0

#296 knoro21

knoro21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:03

[15 ha] Jaki kombajn? Odświeżam troche temat. Posiadamy 17 ha i przydalby sie jakis kombajnik. Zastanawiamy sie nad jakims classem kosa okolo 3.6 mniejsza raczej nie cena do 30 tysiecy ktory model byscie polecili ze wszystkich.
  • 0

#297 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:06

[15 ha] Jaki kombajn? jak ktos cche to moge mu swojego cosmosa opchnac w małych pieniądzach ;)
  • 0

#298 gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • 7742581

Napisany 25 lipiec 2013 - 13:53

[15 ha] Jaki kombajn? Witam drodzy forumowicze mam do Was pytanie.
Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu, lecz to dopiero w przyszłym roku, ale trzeba powoli się rozglądać.
I tu mam do Was pytanie na kombajn możemy przeznaczyć maksymalnie 40 tyś, mamy 15ha plus 8ha u dziadka (jakieś 15km od nas) plus usług było by przynajmniej 30ha.
Rozważamy opcje czegoś tańszego czyt. Z056, ale czy przy tym kombajnie nie będzie siany darmowy poplon od razu? W zeszłym roku po Bizonku połowa została na polu, był źle ustawiony, ale aż tak? Czy może lepiej jakiegoś NH/Claas/Fortschritt?
Jakieś 2 lata temu Wujek miał NH 8040, wszystko było fajnie, tylko coś mu strzeliło, nie pamiętam dokładnie co, ale po część musiał jechać za Łomżę :/
A Wy co polecacie? :P

• 0

#299 akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 778 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:19

[15 ha] Jaki kombajn? Po każdym nawet najnowszym kombajnie coś urośnie - to są straty a jak duże w głównej mierze zależy od samego operatora i tego jak ustawi daną maszynę:)
Ja powiem Ci tak: silnik 6 cylindrowy 100 -120 KM, heder 3,6m i coś z JD, Claas, DF, no może jeszcze NH, Volvo, MF ( Dronningborg, Case). Nie wiem jak jest w twojej okolicy z częściami, to że są dostępne przez neta to tak spokojnie bo jak coś w środku żniw nawali to lepiej mieć sklep niedaleko. Pamiętaj im mniejszy kombajn tym większa szansa że trafi się mniej wypracowany. Na twoje ha wystarczy taki np. Claas Dominator 48, czy John Deere 1032 z 3m cięcia ale jak na usługi to nie mniej niż 3,6m - więcej zarobisz:) Jak masz czas i lubisz sobie pogrzebać to nie masz co się bać i Bizona. U mnie w okolicy najlepszą renomę mają JD serii 9xx, znajomy ma 955 - obrabia nim ok 50ha i jest zadowolony. Ale pamiętaj ceny części sa wysokie - może nawet najwyższe. Patrz ogólnie na stan a jaka marka to dostęp do części i ich cena ( choć i jakość inna).
  • 0

Google AgroFoto Ads [15 ha] Jaki kombajn?

• Reklama google
Dzisiaj, 08:46
  •  

#300 gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • 7742581

Napisany 26 lipiec 2013 - 09:04

[15 ha] Jaki kombajn? Z majsterkowaniem to nie ma problemu, lubię się pobawić trochę :) Do Bizona o części nie trudno w okolicy, do innych może być problem, więc zostaje internet. W tym roku trochę pod patrze co i jak, spróbuję swoich sił przy cięciu u Wujka, ale czy trudno jest to wszystko ogarnąć? Żeby dobrze ustawić kombajn itp? Myślę, że 3,6m było by idealnie, tylko z jakiej stajni, wiadomo JD czy Claas to komfort i wgl fajnie, ale jak coś padnie, to już cenniki też ekskluzywne są :(
A takiego Bizonka trudno okiełznać? Jak Wy zaczynaliście? ;)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s