agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Globus    7

Ja mam claysona S-1550 w żniwa pasek tylko pękł. separator w sumie to jak druga młocarnia {a co dwie to nie jedna}. Ta przekładnia to napęd kosy. A tak to super sprzęt. Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151
Co to znaczy: "kosa na przekładnię Schumachera"?

jest to zespol koszacy po tuninga najlepiej poszukaj informacji w google


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Dziękuje za wszystkie informacje i rady. Teraz tylko poczekać na dopłaty :lol:

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

http://otomoto.pl/new-holland-1550-hs-A28994.html - tu masz 1

http://allegro.pl/kombajn-new-holland-1550-i1383568761.html - tu masz 2

http://allegro.pl/new-holland-1540-i1387872261.html - tu 3

http://otomoto.pl/new-holland-1550-A28615.html - i tu 4

http://allegro.pl/new-holland-8060-i1390956069.html - i tu ostatni i nawet bym sie nie zastanawial tylko kupil i moze da sie cos utargowac z gosciem. Mam nadzieje ze pomoglem i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Dziękuje za podpowiedzi, ten NH 8060 wydaje się zadbany :rolleyes: . Bym pojechał go zobaczyć, ale bez dopłat ani rusz, decyzje dostałem na początku grudnia a pieniędzy nie ma ;[ .


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Podepnę się do tematu.Interesuje mnie kombajn NH 1550 .jaką ma wydajność ,jaki silnik ,zużycie paliwa ,szerokość młocarni i ilość wytrząsaczy czy ma jakieś typowe dla siebie wady.Dzięki z góry za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

Witam więc tak: wydajność to jakieś 6-7ha/godz. silnik mercedesa om 360 są też z turbiną lub forda, zużycie paliwa to 15l/ha, szerokość młocarni 125cm, 5 klawiszy wady to rzadkie {to zależy jak dbasz?}, nie to co Bizon. No i najważniejsze to dwa bębny mucące :D lub jeden w {zależności od rocznika}

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

tym JD te 15ha mozna w 2 dni wkosic

u nas to 1042 sie nudzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

@Izydor6280 kolega napisał że ma 25ha do koszenia i jakieś usługi, nie chciał zakładać nowego tematu więc napisał tu, a z tym jD to jaką ma wydajność i jak z częściami do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasiu 1072 kosi rocznie ok 120 h. Był kupiony 6 lat temu, z przebiegiem 3000 mtg i przez te 6 lat wymienialiśmy tylko raz łożyska na przekładni bezstopniowej i pasy i raz żyletki na kosie. Z częściami nie ma najmniejszego problemu, gdyż serwis znajduje się niedaleko ( jakieś 40 km ) . Jeśli chodzi o spalanie , nie jest aż tak duże. Za dzień przy stojącym zbożu i dobrym plonie skosiliśmy ok 20 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc325    1

Na 15 ha Bizon spokojnie wystarczy,części wszędzie dostaniesz,łatwo naprawić. Ja sam mam 15 ha, trzy lata temu kupiłem Supra z kabiną i sieczkarnią za 26tyś. Fotel dałem od samochodu i przesunełem do przodu, żeby nie trzeba było stać przy koszeniu. Kabina szczelna z klimatyzacją i za***iście sie kosi. Sąsiad kupił Fortschritta e-514 za tyle samo, myślał,że zagraniczny lepszy, po tygodniu koszenia wał pęk, a mój Bizon chodzi już trzy lata bez żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

na 15 ha to nie wiem czy jest sens kupowania kombajnu, zainwestuj w cos innego pieniądze a z uslugi korzystaj chyba ze chcesz na zarobek jechac. zaplacisz 30 tys za maszyne i napewno sie cos bedzie dzialo z nią bo nie wierze ze bedzie smigac berawaryjnie, a przy 15ha to ktos Ci bedzie kosic przez 15lat za te pieniadze gdzie wtedy Twoj zakupiony kombajn pojdzie na żyletki.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

na te kilka hektarów to polecam bizon

Zgadzam sie z kolegom... Ja mam 6ha i kupiłem bizona.... Przyjechałem nim 80km na kołach bez usterki, a co będzie w sezonie, to pożyjemy, zobaczymy:D A co do usług, to pewnie około 50h w sezonie da sie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Ja na 15 ha polecał bym koledze Forschritta E 514 za 40 tys to na coś dobrego powinien trafić i jak usługi do tego dojdą to w sam raz a jak byś trafił na dobry egzemplarz to byś śmigał aż by się kurzyło


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odświeżę nieco temat.Teraz nie opłaca się kupować kombajnu,przed sezonem będzie o wiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

bardziej po sezonie będą ceny niższe niż przed. Przed żniwami to większość ludzi kupuje żeby sobie wykosić... No i chyba zima jest najlepszym sezonem do zakupy kombajnu...

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Też go oglądałem już dawno na allegro i zaciekawił mnie :) Ładnie wygląda choć nie wiem czy nie malowany był. Poza tym nic nie jest o nim napisane itd. Trzeba dzwonić, a Ty wiesz o nim coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Kombajn bardzo fajny,u mnie w okolicy sporo takich smiga aż miło :P Wiadomo najlepiej było by go obejrzeć na żywo ale widac że dość zadbaby no i odmalowany,tylko zdjęcia hedra nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinki2008    0

podam przykład moi sąsiedzi od niedawna dawna sprzedała bizona zo56 z kabiną z sieczkarnią i dodatkowo wyposażenie do kukurydzy po kapitalnym remoncie silnik żyleta nowe sita itp. poszedł za grosze 35 tyś ale ja sadze ze mniej

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj