agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    892

Nie ten dział, to raz, dwa to nie napisałeś ile możesz na to przeznaczyc, także ciezko na ta chwile jest ci cokolwiek doradzic


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tani kombajn na 11ha to polecam Class Consul,najlepiej z kabiną bo w nich strasznie się nisko siedzi podobnie jak w Class Cosmos i strasznie w zęby się kurzy,chyba że masz sporo kasy to np: Class Mercator.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

U mnie w miejscowości stał kiedyś na opych jakiś New Holand miał chederek może 3 m ale gielancko wyglądał taki był by ok.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę ci wybrać Class,bardzo dużo jest części łatwo dostępnych stare Fahry miały chyba silnik chłodzony powietrzem ja mam większe przekonanie do Class,kiedyś miałem Cosmosa,teraz Mercatora jestem z niego bardzo zadowolony juz 3 sezon bez praktycznie żadnej awarii.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad92    0

w wiosce obok gościu ma 3xFahr M1000 dużo koszą we współpracy z claasem dominatorem 76 i nie narzeka na nie, w żniwa w jednym zatarł silnik to w ciągu dwóch tygodni kupił i dalej kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Polecam NH 1520. Mialem takiego na 40 ha i dawal rade wiec na 11 ha bedzie bajka. 3m heder silnik 4-cyl 80 km 4 wytrzasacze wystarczy w zupelnosci.W idealnym stanie z kabina i sieczkarnia kupisz za 25 tys. Sa to male kombajny wiec nie sa zbytnia wyeksploatowane. Posiadam go od 8 lat i zlego slowa nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a bizon nie wchodzi w grę a morze MF 525 oryginalny wygląd silnik Perkins ale nie wiem jak z częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

popieram szczewko. New Hollandy to bardzo dobre kombajny(wiem z doświadczenia)wszystkie cześci pasują od polskiego bizona i nie ma z nimi problemu, jest wygodny w obsłudze, za 15tys już kupisz coś konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Tak jak w temacie szukam kombajnu.Kombajn jakiego szukam powinien miec sieczkarnie i cena powinna wynosic30 tys z hakiem nie wiem jaki wybrac wiec pomozcie mi

 

 

nie kombajna tylko kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

ja polecilbym cos ze starszych new holland-ów lub fortschritt-ów. maszyny dość wytrzymale dobre i tanie w eksploatacjii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a bizon z 056 wchodzi w gre?????????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@bartus16 ale bizon jest gorszy od NH... wiem bo widzialem kilka NH z lat 80-95 i nie ma porownania co do bizona a cena podobna....Np ten stary NH mial juz wskaźnik cisnieniowy jak nisko jest heder, a bizon...eh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no wiadomo zachodnia firma ale mysle ze na 15 ha +troche uslug jakby trafil dobrego z 056 to tez by zdawał egzamin tylko grunt trafic na zadbany egzemplarz i troche dbać o niego :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

tak w prawdzie mówiąc to moj bizon Z056 rocznie kosi ok 125 ha zboza i zyje :) No i mam go bez kabiny i tylko z daszkiem takze idzie sie umęczyc i nie ukrywam ze pprzydaloby sie cos nowszego i lepszego...

No i takie pytanie...15 ha i ile jeszcze na oko ma byc tych ha na zarobek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no to co sie dziwisz u mnie sa bracia co maja swojego 160 ha i +jeszcze drugie tyle usług i jada na 3 z056 :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

uslug to bedzie cala wies bo u mnie nikogo nie ma zeby ktos kosil wiec ja bede musial a jak sa rostawione biegi w z056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

polecilbym NH pasuja czesci od bizona a jest bardziej wytrzymaly i wygodniejszy :) popieram talka48


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mam bizona mam 10 ha plus uslugi i nie mowcie ze czesci sa tanie bo jeden pas jezdny kosztuje 600zl a te inne nie sa tansze a przeciez NH tez rozprowadza czesci i nie zgodze sie z tym ze sa trudno dostepne


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj