Zaloguj się, aby obserwować  
lkt81

Wysłodki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lkt81    0

Witam! U nas w wiosce wysypywane są wysłodki na łąkę i mam w związku z tym pytanie czy potrzeba mieć specjalne płyty na to czy tak można?

A i jeszcze czy teraz można wozić obornik na łąki czy to jest to samo co na pole i nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

nie wiem co z wyslodkami ale obornika nie mozesz wozic bo tak jak napisales to jest tak jak na pole.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale to te wysłodki są jako kiszonka czy rozsypywane po polu?? Na to nie trzeba mieć radych silosów, płyt.

Do oborniki płyty tez już nie są wymagane (oprócz terenów OSN)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@andrzej

Na razie nie są wymagane. A co do silosów to też na razie nie są wymagane. Gdzieś czytałem ze będzie taki sam wymóg jak na płyty gnojowe, tylko nie wiem od którego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@kat było tak. Było ze każdy musi mieć płytę gnojową. Teraz nie trzeba mieć


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

No wysłodki są na kiszonkę i nie są rozsypywane po łące. Gościu codziennie przeyjeżdża po nie i daje je krowom. Ma tego około 5-6 tirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie ma (na 99.9%) żadnego przepisu zabraniającego takiego wysypania.

A tobie one przeszkadzają ze tam leżo??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Oczywiście, że teraz nie trzeba mieć - ale bodajże od 2011 czy 2013 to będzie trzeba, podobnie z silosami na kiszonki i wysłodki... a jak nie - to ciach po dopłatach. Obornik to też nie wolno zimą na łąkę - ale czy to nie wchodzi w życie - tj. obowiązkowo od 01.01. 2009 roku? Czyli do końca roku jakby można? U nas nikomu nie przeszkadzają czyjeś liście buraczane, wysłodki czy obornik... . Ale już w sąsiedniej wsi, gdzie mam pole to mają pretensje, że im śmierdzi jak leję gnojówkę po polu - w prawidłowym terminie. Ale u nich to już prawie nie ma rolników, sami pracownicy, biznesmeni i urzędnicy.

A jak ktoś będzie zimą woził, to co? Będziesz skarżył?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dostałeś książeczkę od ARiMR??? Jeśli tak to otwórz stronę 14 i po środku strony wtłoczonym drukiem jest:

 

Dotycz rolników, których działki położone są na

obszarach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia

azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych (OSN)

 

 

Nie mylicie OSN z ONW !!!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@andrzej

Dobrze napisałeś. Tylko ze od 2009 wymóg ten obowiązuje tylko i wyłącznie na obszarach OSN. Ale od 1 stycznia 2011 roku wymóg posiadania płyty i szamba obowiązuje wszystkich rolników utrzymujących zwierzęta.

Ostatnio miałem kontrolę na poplony i tam był dział kontroli od tego. Na razie zaznaczają że nie dotyczy. Ale mówili ze 2011 obowiązuje już wszystkich :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmmm zaczyna mi się to nie podobać....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0
Nie ma (na 99.9%) żadnego przepisu zabraniającego takiego wysypania.

A tobie one przeszkadzają ze tam leżo??

Nie przeszkadza mi ani obornik ani wysłodki tylko to że gościu jeździ około tygodnia z rozrzutnikiem po drodze którą my ciągle musimy remontować.

 

hmmm zaczyna mi się to nie podobać....

Ale co ci sie nie podoba?

 

Nie pisz posta pod postem

 

Nie podoba mi se obowiązkowe pyty itd.

 

andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Słyszałem tez że od 2013 r każdy rolnik będzie musiał mieć specjalne pomieszczenia na środki ochrony roślin, paszarnie nie będzie mógł wszystkiego np trzymać w stodole itd. Czego ta unia europejska nie wymyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@lkt81 z pryzmą nic nie zrobisz ale jesli chodzi o drogę to może jest taka możliwość. Co to za droga?? Gminna czy prywatna?? Gruntowa czy asfalt??? Czy przez jego jeżdżeniu na drodze jest błoto z rozjedzonego gruntu co uniemożliwia przejazd samochodem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

@andrzej2110 droga jest wysypana tłuczeniem i do czasu jak on nie jeździł to było wszystko ok ale jak on zaczął jeździć to się zrobiło błoto i zaczynają się dziury robić. Droga jest ponoć z LP ale Rada Sołecka ją remontuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U nas było podobnie tylko e wywozili drzewo z lasu. droga zrobiła się nie przejezdna. Poszli na policje i policja zakazała wywozić drzewa w takich warunkach. Drzewo zostało na kupach w lesie do czasu aż nie przyszedł duży mróz lub było sucho.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, a dziś jadąc w strone poznania ojciec mówi, ,, Ma tak dużo dopłat a chce aby mu je zabrali " a gość nowym JD orał sobie pole :D. Kat@ już u ciebie byli, i co stwierdzili, niedawno gadaliśmy na ten temat na chacie, i jak wyszło, bo miałeś takie obawy ;)

 

ED: andrzej nie rozumiem co ma policja do drogi :D, u nas jak wozili słomę to rozryli całą na metrowe koleiny, i zgłaszali to wszędzie, po prostu się ośmieszyli, znajomy dyrektor całego zakładu ich wyśmiał, policja może mu naskoczyć, jest to droga do użytku publicznego, znaki nie stoją jego to wali. Jak do mnie ktoś by przyjechał i powiedział że zdoge rozryłem i nieprzejezdna jest, to bym pokazał gdzie furtka jest, a moje psy by go odprowadziły ;):). Ale z racji że chce żyć dobrze z ludźmi, a nic mu nie zależy, to wysłał pracownika ładowarką teleskopową i po sprawie, a z sołtysa do dziś się śmieje :D

 

P.S. zapomniałem dodać że ta droga prowadzi do jego pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

No tak ale u ciebie było inaczej bo można było poczekać a u niego nie za bardzo. LP montuje na drogach wjazdowych szlabany abo nie auta nie mogły wiechać do lasu i to się stawia na zamówienie leśniczego tylko że u nas tak się nie da ponieważ leśniczy wydzierżawia temu gościowi łąkę no i szlabanu mu nie postawi po to zeby nie mugł tam wiechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Byli byli... I się do niczego nie przyczepili ;) . Wszystko przeszło, w 1.5% się zmieściłem ;) .

 

 

A co do silosów na kiszonkę to też mi sie to nie podoba. Bo nie mam i będę musiał postawić z tego wynika :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A masz gdzie?? Bo u mnie jest problem z miejscem. Teraz robię na polu na którym na wiosnę posieje kuku


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Płytę już mam.

A na silos to mam ponad 7 ha za budynkami ;) . Tylko że są ważniejsze wydatki niż silos na kiszonkę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To masz gdzie budować. U mnie z jednej strony droga z drugiej strony góra. Po bokach jedynie ale tak jak mówiłem tam gdzie teraz daje to jest pole uprawne. z drugiej strony (za oboro) jest mało miejsca a za miedzo jest dom sąsiada z 3 oknami w to stronę...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkt81    0

Mój kupel ma tylko płyty betonowe położone a przywiózł je z cementowni bo ją zamknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj