Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak u was ze skrzynią biegów????

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 02 styczeń 2009 - 08:02

Jak u was ze skrzynią biegów???? No 2 czasami używam. Jak zjeżdżam z bardzo bardzo stromej górki. Kiedyś zjeżdżałem na 2 z przyczepą owsa to ciągnik suneło jak na 8.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak u was ze skrzynią biegów???? Dzisiaj, 19:54
  •  

#22 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:26

Jak u was ze skrzynią biegów???? hehe a moj tata jechal w lesie z gory mial 5 kubikow drzewa na wozie i byla storma gora i przez jakies 10 m byl prawie pion a pozniej asfalt i jak sie rozpedzil to na asfalcie przedni naped zacza chamowac i przednie prawe kolo wciagnelo pod traktor bo nie wytrzymalo przeciazenia poobrywalo wszystkie zabki te co trzymaja cala to oś ale nadspawalismy i jezdzi ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#23 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:24

Jak u was ze skrzynią biegów???? Żeby biegi w mtz nie zgrzytały to poprostu trzeba wyczuć traktor. Nauka czyni mistrza!!!

#24 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:56

Jak u was ze skrzynią biegów???? Żeby to w du*** bd szwedy xD No trzeba ale jak wyskakuja na to już nic nie poradze.

#25 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 03 styczeń 2009 - 22:26

Jak u was ze skrzynią biegów???? kurcze a u mnie teraz w ciagniku nie chca wchodzic jest tylko 1 i wsteczny ciagnik byl remontowany i dlugo stal czy to moze byc wina ze nie byl uzywany czy lewarka ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#26 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 23:32

Jak u was ze skrzynią biegów????

Żeby to w du*** bd szwedy xD No trzeba ale jak wyskakuja na to już nic nie poradze.

Kolego ile lat masz mtz?? Ten traktor jet naprawde trudny do jazdy. A każdy mtz to inny okaz, i każdy sprawia inne problemy

#27 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 09:04

Jak u was ze skrzynią biegów???? Ja mam 4 lata. A dobrze znam mtz. Jak powoli wrzucam biegi to nie zgrzytaja ;) A jak jade z cieżarem to trzeba szybko wrzucić bieg. I nie za każdym razem wyczujesz bieg.

#28 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 18 luty 2009 - 20:42

Jak u was ze skrzynią biegów???? Ja mam MTZ 14 lat i u mnie od nowości biegi dość ciężko wchodziły a ostatnio to już całkiem! Nie wiem co jest stan oleju jest OK! Planuje wymianę pokrywy na nowy typ ( bo mam jeszcze wajche na środku) Nie wiem czy to coś da? 600 zł wołają za taką może ktoś już to przerabiał? Niech napisze ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:05

Jak u was ze skrzynią biegów???? Mój ma 20 lat i też biegi ciężko wchodzą trzeba trochę poczekać zanim się wrzuci bieg po wysprzęgleniu.Przy jeździe nie ma problemu można nawet nie wysprzęglaćale to na pusto, najgorzej wrzucic z luzu na bieg. W skrzyni jest hamulec podciągnij go może coś pomoże, ostatnio po urwaniu wajchy kupiłem nową (50 zł oczywiście nie pasowała ale się przypasowało) i biegi lżej i z mniejszymi zgrzytami wchodzą. Stara na włączonym biegu miała luz na czubku z 5 cm a nowa 1-2 cm po prostu wyrobine ta kula-jabłko.

A co do pokrywy gdzieś na AF czytałem że ktoś zmienił tę boczną na środkowa jak niemógł biegów wrzucić

#30 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 luty 2009 - 23:20

Jak u was ze skrzynią biegów???? Czy podczas jazdy czy na postoju u mnie tak samo ciężko chodzą najgorzej jest z 9 na luz wykleszczyć Jak ktoś napisał PUDZIANA POTRZEBA Podejrzewam że na wodzikach w skrzyni są za mocno wyrobione (albo fabrycznie trochę za głębokie były)te otworki co kulka ze sprężynką wchodzi i za głęboko wpada i ciężko wykleszczyć ale nie wiem czy to ma winę. Może ktoś to robił niech pisze. Pozdrawiam!!!

#31 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 19 luty 2009 - 01:45

Jak u was ze skrzynią biegów???? Ja ma MTZta 19 lat, i w tamtym roku zmieniłem pokrywe na wajche biegów "z boku" i na początku powiem że klnąłem na tą przyjemność, ale teraz powiem, że warto było, ale biegi wchodzą trochę ciaśniej.

#32 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 19 luty 2009 - 06:50

Jak u was ze skrzynią biegów???? Siemka u mnie tez biegi ciezko wchodzily w MTZ'cie ze jak zmienialem bieg to sobie reke pocharatalem na oslonie jak mi oddalo, wkurzylem sie i nie tyko ja rozebralismy i wyszlo tak jak mowil Piotr24011975 wodziki byly wychodzone przejechalismy pilnikiem zalozylismy i klapa dalej nie wchodza to nic rozkrecam jeszcze raz i moj tata wykombinowal zeby wieksze sruty dac zalozylismsmy i wchodza jak maselko teraz pozdrawiam:)

#33 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 luty 2009 - 10:33

Jak u was ze skrzynią biegów???? Dzięki PYNCZOR za podpowiedz jak się zrobi trochę cieplej to odkręce pokrywe i dam większe kulki. A jeszcze jedno, u was też tak wyje tylny most jak by miał się rozlecieć?

#34 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 19 luty 2009 - 14:12

Jak u was ze skrzynią biegów???? u mnie nic nie wyje pierwsze slysze :)

#35 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:39

Jak u was ze skrzynią biegów???? Czyli u mnie coś zaczyna się dziać bo atak wyje. Ma u mnie troche ciężko bo ciąga jesienią po 18 t ładunku na przyczepach jak mam odstawe ziemniaków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share rocki0077

rocki0077

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:35

Jak u was ze skrzynią biegów???? U mnie w Belarusie niezgrzytają biegi tylko jak z 8 na 9 włanczam szybko to zgrzytnie a jak powoli to nie ale jest coraz lepiej i reduktor tez czasem ale bardzo rzadko <_<

Dodaj odpowiedź