marcint19

New Holland seria TD5000

Polecane posty

Jakub667    162

A ja będę miał w połowie kwietnia td 5050 z turem i nie tylko traktor bo udało się załapać MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jeśli ktoś posiada NH td 5010 to proszę opinie na jego temat, zwłaszcza o komfort i jak oceniacie jego moc, i jeszcze pytanie jakie sa dostępne kombinacje opon w tym modelu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ja posiadam CASE JX 60, czyli w czerwonym kolorze NH TD5010, ciągnik posiadam rok czasu, ma przepracowane 250 h. Cieżko powidzieć czy jestem z niego zadowolony. Myślałem że bedzie mocniejszy, przesiadłem się z Ursusa 3512 i zbyt dużej róznicy w mocy ja tutaj nie widzę. Bardzo fajną sprawą jest napęd 4x4 oraz sposób jego załączania oraz ten przycisk na blotniku sterujący podnośnikiem. To znacznie ułatwia pracę i oszczędza czas. Dziś nie potrafie powidzieć czy zdecydowałbym się ponownie na ten ciągnik. Most, zwolnice itd to bardzo stara konstrukcja. Na dodatek, po przeczytaniu sporej ilosci informacji na temat tego modelu, mozna przypuszczać iż: sprzęgło, rewers i pompa paliwa to rzeczy niezbyt trwałe w tych ciągnikach. Co do spalania, wszyscy mowią "oszczędny". Owszem oszczędny jak pracuje z minimalnym obciążeniem, wtedy spala około 3-3,5 l/h, jak obciążenie większe to trzeba brać kanister z paliwem w pole na dzień czasu nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

czy za nh td5010 z klimą, układem pneumatycznym, oponami 380 tył, 320 przód, radiem i czterema lampami roboczymi z tyłu 110 700 zł brutto to dobra cena ???

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

czy za nh td5010 z klimą, układem pneumatycznym, oponami 380 tył, 320 przód, radiem i czterema lampami roboczymi z tyłu 110 700 zł brutto to dobra cena ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

moim zdaniem TAK, mozesz podać kto ci taką ofertę złożył?

Ja mam taką:

OFERTA HANDLOWA

1.Ciągnik rolniczy NEW HOLLAND typ TD 5010.

- 4 cylindrowy CNH (Tier III), turbo, 2 zawory ; pojemność 3,2dm3 ;moc 44kW/60 KM przy 2500 obr/min

- 4x4 40 km/h ;skrzynia biegów mechaniczna 12x12 z rewersem;

- mechaniczna blokada tylnego mechanizmu różnicowego ; max. udźwig podnośnika 3000 kg

- wydajność pompy hyd. 61 l/min ; regulacje czułości TUZ mechaniczna ; sterownie TUZ z poziomu gruntu

- zaczep górny regulowany, zaczep dolny transportowy, zaczep przedni

CENA TO 106 500 brutto.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

rozumiem kolego że podana cena bez klimy i pneumatyki ??? jakie opony? przedni zaczep to standard? oferta od dilera Prodex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

z pneumatyką ale bez klimy. opony nie pamiętam mam zapisane w domu a nie ma ich w ofercie :rolleyes: tak przedni zaczep to standard.

a TD z pneumatyką ale bez klimy 119 300 brutto. Opon nie pamiętam :unsure:

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

no to teraz tylko czekać kolego, w takim razie uzyskaliśmy podobną cenę, ciekaw jestem jak jest z tą mocą w nich, bo niektórzy mówią że są jakieś słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

no róźnica wynika widzę z klimy, nie wiem ile kosztuje sama klima. Ale ja chyba się będę skłaniał ku 5020 lub 5030.

Ten 5010 wydaje mi się słaby :huh: tym bardziej, ze to na lata a nie na rok. przynajmniej u mnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

u mnie tez z tym że w moim przypadku będzie to ciagnik pomocniczy za Ursusa C - 360 wiec myślę że od niego bedzie jednak troche mocniejszy i spokojnie wystarczy do opryskiwacza, rozsiewacza, bron i lekkiego transportu, a u Ciebie bedzie to główny traktor? ile jest droższy td5020???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Tak u mnie będzie to główny ciągnik, nie wiem ile 5020 bo na niego nie mam oferty. Do tego pług 4x35 bym jeszcze chciał, i agregat jakiś mały, więc myślę ze na placu boju zostaje 5020 vs 5030. Teraz tylko kwestia cen.

Zresztą kolega strasznie kusi mnie Claasem elios 220 - 82 km. Dzisiaj mi powiedział, że za 100 netto mi go sprzeda. Też wszystko mechaniczne, 3 lata gwarancji. A w NH miałbym 24 miesiące. Mętlik mam w głowie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

to juz decyzja należy do Ciebie, w td 5010 można podnieść moc po gwarancji do 70 km, kwestia regulacji pompy, wiec jesli bedzie przy słaby to tak zrobie, bo ma taka samą pompę wtryskowa jak 5020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No nic po nowym roku już trzeba będzie konkretne decyzje podejmować. Aha - ja mam ofertę ważną do kwietnia. Mam nadzieję, że mi się nie wyprze później diler.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kolego jeśli mogę doradzić to dołóż 4 czy 5 tysięcy i kup ciagnik z klimatyzacją, naprawdę piękna sprawa

a td5010 mozna wziąć z mokrym sprzęgłem i rewersem elektrohydraulicznym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Mi dealer proponował nh td5020 z rewersem elektrohydraulicznym, klimą, pneumatyką na taczki do tyłu za 120tys brutto, było to 2 miesiące temu i ze 3 miesiące czekania zanim z fabryki przyjdzie, ale wziąłem td5030 bo stał na placu zeszłoroczny z takim samym wyp. poza rewersu elektro. :/ , i poszedł za tą samą cene. A odnośnie waszej dyskusji to 5020 a 5030 różni się przednią osią, bo 5030 ma drugiej kategorii, znaczy się jest mocniejsza (grubsza) i bombaj pare cm wyżej stoi i to zapewne w pewnym stopniu wpływa na cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No muszę faktycznie o tej klimie pomyślec. Mokre sprzęgło ma podobno dopiero być po nowym roku, ale rewers zwykły. czy mają też montować te ehr to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Napisałem "podobno" ze ma być :P tak mi mówił sprzedawca. a co z tego wyjdzie - się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

ChiquitaB błędu nie zrobiłem, jest 10KM więcej, mocniejsza oś, a do tura 6 to jak najbardziej plus, a te rewersy to jest nowość jeszcze nie sprawdzona, zobaczymy jak się będzie to sprawować z czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj