Zaloguj się, aby obserwować  
piterq1991

Co to jest za pług?

Polecane posty

piterq1991    30

Już dziś byłem, oglądałem go. Jak za te pieniądze zapewne go kupię. Tylko chciałbym się dowiedzieć co to za firma. Sprzedający mówi jedynie, że jest produkcji niemieckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Nie mam zielonego pojęcia z jakiej to firmy. A swoją drogą ile taki kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

to jest chyba gassner o ile się nie myle ?? ile za niego chce?? jezeli chcesz namiary na pług 4 skiby obrotowy cena około 5500 bdb stanie to daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Mam go do wzięcia za 2700zł. Do wymiany wszystkie lemiesze i jedna odkładnica.

@Arturos niestety nie wiem nic w takiej cenie. Jedynie tyle co z allegro.

 

Gassner to nie jest raczej. Przeglądałem na allegro i inaczej wygląda. Już zdecydowanie bardziej przypomina mi ten pług:

http://allegro.pl/item505907839_plug_4_ski...n_opal_120.html

 

Nie piszemy posta pod postem-używaj opcje edytuj :).

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Tak, to jest ten pług. Czy to dobry pług jest?

Gdzie można dostać lemiesze do niego? Wszystkie byłby do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

Jak w takim pługu ustawic szerokość pierwszej skiby? czy taki plug musi miec odpowiednia szerokosc belki do danego ciagnika? jak to jest? bo skoro łacznik ma byc prosto to jak go ustawic? i czy jest on warty grzechu? cena ok 14000

 

257260072c125613m.jpg

 

5b505b10fcc1406am.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Są pługi w których nie ma możliwości ustawienia pierwszej skiby na pługu, jej szerokość zmienia się zmieniając rozstaw kół w traktorze. Jeśli nie ma drugiego punktu regulacji to zapewne tak jest. A co do linku z pierwszego postu to podobny do mego starego eberharta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Moim zdaniem na 100% to Eberhardt.Kiedyś interesowaliśmy się taki pługiem ale wybór padł na Ransomes. :)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@martin16245 masz jakieś większe zdjęcia bo tych się nie da powiększyć?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

ofsik niestety nie mam wiecej zdjec, a te sie powiekszaja znakomicie, a tak na marginesie to co sadzicie o tym plugu? czy warto sie kolo niego zakrecic za ta kase? szerokosc skiby to ok 48 cm max, jakby sie mial do ustawien w zetorze 16245, czy nie byloby problemu z ustawieniem 1 skiby? kola mam 20,8*38, czy wystarczy taki plug do 16245 czy szukac wiekszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Spokojnie wystarczy, po pierwsze aby pojechać w pole i zacząć orać trzeba uruchomić wszystkie wajchy i śrubki aby móc ustawić cokolwiek. ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A ty chcesz go kupić jeśli tak to mógłbyś napisać ile za to chce?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Już go kupiłem. Dałem 2300zł. Pług sprowadził sprzedający z Niemiec i teraz chciałbym wiedzieć jaka to firma aby kupić do niego lemiesze. Hydraulika wszystko ładnie działa. Obraca bez problemu. Dwie odkładnice do poprawy, 3 przedpłużki trzeba dorobić oraz wymienić lemiesze wszystkie i tu jest problem bo nie wiem gdzie i jakie.

 

edit. dziś zmierzyłem lemiesze i okazało się, że mają aż 50cm. Uciągnie taki pług MF 3080 ? Nie będzie mu mocy brakowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To że lemiesz ma 50cm to nie znaczy ze plug bierze 50 cm na skibe.

 

Ale cena naprawde ładna za ten pług super okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj