masseyferguson6140

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chcę kupić agregat uprawowo siewny do mocy 90km jaki będzie najlepszy,cena do 15tyś,interesuje mnie używany,czekam na propozycje.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

bierny 2 rzedy łap i hydropak szer. 3m powinien dać radę a jak nie to 2,5 aktywny


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w 3 metrowym z 2rzędami powinien dobrze dawać sobie rade,a jak się sprawują aktywne,raczej lepszy byłby bierny 3m bo w aktywnym pewnie sporo więcej mocy trzeba a 2,5 aktywny jak mówisz to pewnie góra dla tej mocy ciągnika a przydałby się szerszy przynajmniej 3m.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zależy jakie masz ziemie, może być np. trzymetrowy agregat Amazone - brona wahadłowa typ 30 z wałem packer i siewnik D7 na zwykłym sprzęgu, w 15 tys.zł sie zamknie. Jest to całkiem lekki i krótki zestaw, Twój ciągnik powinien poradzić sobie bez problemu, tym bardziej że jak widze w avatarze masz ładowacz czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Jak masz średnie ziemie to weź bierny tylko najlepiej żeby z przodu były wałki koniecznie dzielone w połowie dwa rzędy zębów i wał rurowy najlepiej i jakiś lekki siewnik. Brona aktywna jest ciężka potrzebuje mocy i zużywa się więcej paliwa i wolniej jeździ. Ja mam 3 m bronę aktywną KUHN i MF 3060 ma co robic podnosi bez problemu oczywiscie samą bronę bo z siewnikiem to jest nie możliwe bo mam za ciężki siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemie są średnie spokojnie wystarczy bierny dużo agregatów jest do sprzedania z siewnikami Amazone z serii D,jak jest z częściami do takiego siewnika,dzięki za informacje,ciągnik ma ładowacz więc problemu nie powinno być.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

masseyferguson6140@ jak mówisz ze ziemie są średnie i bierny wystarczy to taki kup (bedziesz szybciej jeździł niż np aktywnym) a nie lepiej byłoby skompletować,osobno kupic agregat i siewnik???my też tak robiliśmy...kupiliśmy leciuśkiego nordstena,jak dla twojego ferdka to taki też byłby dobry,,bo waży coś 200kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przemyśl jeszcze tą wahadłówke, w porównaniu do biernej gracki z wałkami może jest i troche cięższa (szczerze to nie wiem) ale za to krótsza przez co siewnik jest bliżej ciągnika. Ma małe zapotrzebowanie na moc, prostą budowe, dobrze wyrównuje teren, nie zapycha sie, sprawdza sie na ziemiach średnich i lekkich.

 

PS: jakbyś gdzieś spotkał ładny trzymetrowy zestaw z wahadłówką i siewnikiem D8 albo nabudowany RPD to daj znać gdzie stoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przerwie świątecznej albo w ferie ruszy się za poszukiwaniem naszych okolicach jest nawet sporo składów z używkami a PS:Jak będzie D8 albo nabudowany RPD to dam znać gdzie stoi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no to wszystko wiadomo wez sobie 3m jakiś lekki zestaw na hydropaku. co do części do amazone to są ale trochę drogię a do D8 to już nic nie podbierze od polskiego czy coś i musza być oryginalne części.ja 3m zestawem aktywnym to 10km/h jeżdzę na lekkich ziemiach a tak to 8-7km/h. zobacz sobie zestaw famarol dosyc lekki i wytrzymały.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

a chciałbym sie dołaczyc i zapytac jaki agregat uprawowy bierny (nie uprawowo siewny) do tego ciagnika moze pasować ziemie 3-4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja to ciągam Case MX 170 lub JD 7920, próbowałem NH M 100 szedł ale miał bardzo ciężko i to nie robota, czasem też MX 135 idzie.lukasz6140 zwykły agregat to ja polecam Kombii UNIA chyba 3,7 m bardzo dobry i dobrze w polu robi.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm, 4m na 90km chyba troche duzo i jak jeszcze górki masz a Unia robi dosyć ciężkie te agregaty KOMBI jak już to jest 4,20 mój kolega taki ma i waży coś około 1200kg wiec sporo, no ja bym wziął ten 3,70 albo 3m i by sobie spokojnie latał nawet robiąc dosyć głęboko


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Mój kolega kupił właśnie 3m z UNI kombi i NH TD80 nie ma co robic i też ma górki i myślą coś nad zmianą na szerszy :) Ja miałem zaczepic agregat 4,2 z AgroMaszu do MF 3060 ale nie było czasu i nie sprawdziłem :) Może kiedyś zobaczę :) na pewno by podniósł ale gorzej z uciągiem :) i teraz ma wąskie koła to już w ogóle lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu kupiłem siewnik SAXONIA SD 73 Super agregatu nie znalazłem zastanawiałem się nad Agro-masz ale boje się czy wytrzyma przy tym siewniku nie pozostało mi nic jak tylko używany teraz już wszystkie zboża zasiane na jesień konieczny będzie zakup,i 3m bierny będzie pewnie najlepszy.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Skoro chcesz bierny i twierdzisz że taki będzie najlepszy, to taki kup ( aktywnym za szybko nie pojedziesz, ale na ciężkiej ziemi robi super robote, a o wahadłowym nie wspominam 1km/h ;) ) Masz już jakiś na oku agregat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

witam. kolego ile ten siewnik wazy?? ja ostatnio 3m amazone D7 (600kg) zapiałem do agregatu 2 rzedy zębów,paker z hydropackiem i MTZ82 dał radę odziwo hydraulika podstawowa ale zdziwka a mf na pewno ma wiekszy udzwig jak kupujesz to z wałem pakera wez . mam linka do aresa L/Z jak cos to na gg dawaj


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mam pojęcia ile waży postaram się poszukać metkę ale wydaje mi się jak patrze że od Amazone D7 może być troszkę cięższy.To MTZ nieźle się popisał jak dawał radę.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no coś koło tego, ale siewnik trzeba było składać na hydropacku, siewnik mam z duza skrzynią zasypową więc Twój taz cos koło tego będzie ważył.Ja bym polecił Ares L/Z powinien dac rade


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj