Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:58

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Chcę kupić agregat uprawowo siewny do mocy 90km jaki będzie najlepszy,cena do 15tyś,interesuje mnie używany,czekam na propozycje.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Dzisiaj, 06:10
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:00

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. bierny 2 rzedy łap i hydropak szer. 3m powinien dać radę a jak nie to 2,5 aktywny
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:25

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Myślę że w 3 metrowym z 2rzędami powinien dobrze dawać sobie rade,a jak się sprawują aktywne,raczej lepszy byłby bierny 3m bo w aktywnym pewnie sporo więcej mocy trzeba a 2,5 aktywny jak mówisz to pewnie góra dla tej mocy ciągnika a przydałby się szerszy przynajmniej 3m.

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:35

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Zależy jakie masz ziemie, może być np. trzymetrowy agregat Amazone - brona wahadłowa typ 30 z wałem packer i siewnik D7 na zwykłym sprzęgu, w 15 tys.zł sie zamknie. Jest to całkiem lekki i krótki zestaw, Twój ciągnik powinien poradzić sobie bez problemu, tym bardziej że jak widze w avatarze masz ładowacz czołowy.

#5 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:45

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Jak masz średnie ziemie to weź bierny tylko najlepiej żeby z przodu były wałki koniecznie dzielone w połowie dwa rzędy zębów i wał rurowy najlepiej i jakiś lekki siewnik. Brona aktywna jest ciężka potrzebuje mocy i zużywa się więcej paliwa i wolniej jeździ. Ja mam 3 m bronę aktywną KUHN i MF 3060 ma co robic podnosi bez problemu oczywiscie samą bronę bo z siewnikiem to jest nie możliwe bo mam za ciężki siewnik.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:00

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Ziemie są średnie spokojnie wystarczy bierny dużo agregatów jest do sprzedania z siewnikami Amazone z serii D,jak jest z częściami do takiego siewnika,dzięki za informacje,ciągnik ma ładowacz więc problemu nie powinno być.

#7 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:17

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. masseyferguson6140@ jak mówisz ze ziemie są średnie i bierny wystarczy to taki kup (bedziesz szybciej jeździł niż np aktywnym) a nie lepiej byłoby skompletować,osobno kupic agregat i siewnik???my też tak robiliśmy...kupiliśmy leciuśkiego nordstena,jak dla twojego ferdka to taki też byłby dobry,,bo waży coś 200kg :)

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:19

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Przemyśl jeszcze tą wahadłówke, w porównaniu do biernej gracki z wałkami może jest i troche cięższa (szczerze to nie wiem) ale za to krótsza przez co siewnik jest bliżej ciągnika. Ma małe zapotrzebowanie na moc, prostą budowe, dobrze wyrównuje teren, nie zapycha sie, sprawdza sie na ziemiach średnich i lekkich.

PS: jakbyś gdzieś spotkał ładny trzymetrowy zestaw z wahadłówką i siewnikiem D8 albo nabudowany RPD to daj znać gdzie stoi :)

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:48

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. W przerwie świątecznej albo w ferie ruszy się za poszukiwaniem naszych okolicach jest nawet sporo składów z używkami a PS:Jak będzie D8 albo nabudowany RPD to dam znać gdzie stoi.

#10 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 14:22

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. no to wszystko wiadomo wez sobie 3m jakiś lekki zestaw na hydropaku. co do części do amazone to są ale trochę drogię a do D8 to już nic nie podbierze od polskiego czy coś i musza być oryginalne części.ja 3m zestawem aktywnym to 10km/h jeżdzę na lekkich ziemiach a tak to 8-7km/h. zobacz sobie zestaw famarol dosyc lekki i wytrzymały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 10:47

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. A jakim ciągnikiem ciągasz zestaw 3m aktywny?

#12 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:57

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. a chciałbym sie dołaczyc i zapytac jaki agregat uprawowy bierny (nie uprawowo siewny) do tego ciagnika moze pasować ziemie 3-4 klasa

#13 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:09

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. ja to ciągam Case MX 170 lub JD 7920, próbowałem NH M 100 szedł ale miał bardzo ciężko i to nie robota, czasem też MX 135 idzie.lukasz6140 zwykły agregat to ja polecam Kombii UNIA chyba 3,7 m bardzo dobry i dobrze w polu robi.

#14 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:57

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Jest duża różnica po między 3m a 3,7m a to tylko 70cm lepiej już 4m :) powinien dac radę

#15 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 00:59

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. hmm, 4m na 90km chyba troche duzo i jak jeszcze górki masz a Unia robi dosyć ciężkie te agregaty KOMBI jak już to jest 4,20 mój kolega taki ma i waży coś około 1200kg wiec sporo, no ja bym wziął ten 3,70 albo 3m i by sobie spokojnie latał nawet robiąc dosyć głęboko

#16 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 10:20

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Mój kolega kupił właśnie 3m z UNI kombi i NH TD80 nie ma co robic i też ma górki i myślą coś nad zmianą na szerszy :) Ja miałem zaczepic agregat 4,2 z AgroMaszu do MF 3060 ale nie było czasu i nie sprawdziłem :) Może kiedyś zobaczę :) na pewno by podniósł ale gorzej z uciągiem :) i teraz ma wąskie koła to już w ogóle lipa

#17 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 maj 2009 - 08:47

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Już jakiś czas temu kupiłem siewnik SAXONIA SD 73 Super agregatu nie znalazłem zastanawiałem się nad Agro-masz ale boje się czy wytrzyma przy tym siewniku nie pozostało mi nic jak tylko używany teraz już wszystkie zboża zasiane na jesień konieczny będzie zakup,i 3m bierny będzie pewnie najlepszy.

#18 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:17

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Skoro chcesz bierny i twierdzisz że taki będzie najlepszy, to taki kup ( aktywnym za szybko nie pojedziesz, ale na ciężkiej ziemi robi super robote, a o wahadłowym nie wspominam 1km/h ;) ) Masz już jakiś na oku agregat???

#19 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:20

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. Czy mam oku jeszcze nie do jesieni kupę czasu ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:34

Jaki agregat uprawowo siewny do MF 6140. witam. kolego ile ten siewnik wazy?? ja ostatnio 3m amazone D7 (600kg) zapiałem do agregatu 2 rzedy zębów,paker z hydropackiem i MTZ82 dał radę odziwo hydraulika podstawowa ale zdziwka a mf na pewno ma wiekszy udzwig jak kupujesz to z wałem pakera wez . mam linka do aresa L/Z jak cos to na gg dawaj