Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić takiego Zetora 7211

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 20:30

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 no i co z tego ale za 19 letni ciagnik w zyciu bym nie dal kolo 50 tys za 50 tys to mozna mieć 5340 z 96 roku i to w bardzo dobrym stanie http://www.allegro.p...rdzo_dobry.html ten ladnie wygląda na zdj ale ten lakier to jakos za świeżo wygląda...
Porównajcie tego zetorka i tego :http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B86400 ja bym stawiał, że ten pierwszy był malowany ponieważ Zetory były malowane czarna matową a nie błyszczącą farbą

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Dzisiaj, 17:40
  •  

#22 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 20:33

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Już nie przesadzajcie że jak tyle stał to skrzynia biegów do remontu, owszem zgodzę się że elementy gumowe mogą być do wymiany ale nie skrzynia biegów czy silnik :) W mojej okolicy był podobny przypadek, gościu miał 2xC-360 C-355 i Zetora 7211 którego kupił nówkę w Agromie i trzymał przez 16 lat, wszyscy się z niego śmieli że robi sześdziesiątką, bo Zetorem tylko odwoził zboże do młyna i przez te lata nabił mu raptem 200 mth, a suma sumarum sprzedał tego Zetora krewnemu za bodajrze 35 tysięcy.

#23 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 20:43

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 igorass@ ma racje...ciągnik jest stary,ale konstrukcyjnie ....według mnie może "konkurować" z nowym ursusem 4022 (wiem ze ursus byłby lepszy,ale weźmy pod uwage ceny) nowy kosztuje 90tyś zł...a za zetorka to dokładnie nie wiadomo ale jak mówiliście ok 50tyś

#24 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:09

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Koledzy ten ciągnik trochę chodzi, ściąga przyczepy w żniwa, trochę w wykopki, na wiosnę z przyczepą z wodą do pryskania, co na 20 ha mogą robić 4 traktory w tym nowy Case, dzwoniłem do syna, zmienia plyn w chłodnicy co roku, a na zimę przyjeżdża mechanik zalewa go jakimś olejem, nie wiem o co chodzi ale tak robi. Jeśli chodzi o mechanikę to skrzynia biegów i silnik tonic nie zmieniło się przez 19 lat, dodano okrągłą maskę i trochę elektroniki a tak bez zmian, do takich okazji mam szczęście w 97 kupiłem od starszego pana na emeryturze 5 letnią ładę z przebiegiem 15 tyś też pachniał nowością, dziadek zawiózł mnie do do domu bo myślał że nie umiem jeździć takim samochodem (miałem malucha) nic nie pomagało tłumaczenie, jak wróci, musiałem go odwieźc. Czekam

#25 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:13

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 jeśli ciągnik pracuje to ja bym sie nie pchał w to......w końcu ile chce 50 tyś,ok 50ty czy nie wiadomo????
jak 50 tyś zł to ja bym za niego nie dał tyle,chyba ze ktoś ma kase i potrzebuje takiego,ale za to mozna mieć inne,lepsze wieksze maszyny ....... :)

#26 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:22

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Szczerze to znam Zetory 7211 powiedzmy na wskroś, i wiem że dobrze utrzymane są w stanie odwdzięczyć się bezproblemową eksplatacją, ale znowu nie ma co ulegać jakiejś paranoi, te 50 tysięcy wiem że jest przykładowe, i właściciel tak naprawdę niewiadomo ile by za niego chciał, ale myślę że 35-40 tysięcy to już jest maks.

#27 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:31

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 pewnie mu padl czujnik obrotomierza,a odpiac linke w zetorze to trzeba prawdziwego fachowca[bo jej niema :) jak by ktos nie wiedzial]cos mi sie nie chce wierzyc w taki stan.przyjechal z agromy,z radosci cos pojezdzili zeby sasiedzi zazdroscili.samo przepalanie,spuszczanie oleju-musial troche pochodzic,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#28 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:32

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 42-40 tys. to ja bym wołał za swojego 7211 razem z turem 3A (1990 rok produkcji) hehe

#29 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:37

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Nom,ja też po przemysleniu sprawy uważam że ciągnik nie jest warty wiecej niz przecietny z tego rocznika.....50 tyś to kupa kasy jak za takiego malutkiego zetorka :)

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 21:45

Już nie przesadzajcie że jak tyle stał to skrzynia biegów do remontu, owszem zgodzę się że elementy gumowe mogą być do wymiany ale nie skrzynia biegów czy silnik :)

Nie przesadzam, połóż sobie w warsztacie suche łożysko na 20 lat i potem załóż gdziekolwiek, zobaczysz jak szybko sie wysypie. Oczywiście w skrzyni jest olej ale nie pod korek :) Gdyby silnik nie był ruszany to też byłby do roboty, przeciętna tuleja cylindrowa ostro koroduje już po niecałym roku gdy jest niezabezpieczona. Troche wala sie u mnie tego złomu... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:17

Nie przesadzam, połóż sobie w warsztacie suche łożysko na 20 lat i potem załóż gdziekolwiek, zobaczysz jak szybko sie wysypie. Oczywiście w skrzyni jest olej ale nie pod korek :) Gdyby silnik nie był ruszany to też byłby do roboty, przeciętna tuleja cylindrowa ostro koroduje już po niecałym roku gdy jest niezabezpieczona. Troche wala sie u mnie tego złomu... :)

Piszesz o rzeczach które tu nie istnieją. Przecież było pisane, że odpalany i trochę jeździ nim oraz na zimę konserwuje. Co do stanu technicznego, to bym się nie zastanawiał, byleby cena nie była wygórowana.
p.s.
Nikt nie sprzedaje suchych łożysk.

#32 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:46

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Z tym zastaniem się części jak długo stoją coś jednak jest. Powiem po swoim przykładzie. moje autko ganiało bez zarzutu, aż do momentu jak dostałem samochód służbowy, wtedy prywatny poszedł i do garażu i jak go zapalałem 2-3razy w miesiącu to max. no i szczególnie po przestanej zimie się zaczęło: spadki napięcia, węże elastyczne, pompka sprzęgła, wiskoza. Co nie wyjechałem to jakaś awaria. Wkurzyłem się sprzedałem, spotkałem po roku kolesia, który kupił pytam się z małym lękiem i jak? A on że cacy i gania nim kupę kilometrów i nie zagląda. A mi jak stal przez rok czasu tak lasowało się wszystko :)

No i z tą korozja części mirasek ma trochę rację bo c 330 miałem zalewaną wodą i w zimie jak stała bez wody to tak mi zżarło ścianki tuleji, że woda poszła do oleju no i mały remoncik się zrobił.....

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:48

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Jak troche nim jeździ i przepala to na 100% nie ma już 30mth tylko więcej.

#34 Share kamil60183

kamil60183

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 23:01

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 Jesli był przepalany to dobrze... Ale cos mi sie nie chce wierzyc ze ma 30mth... jak na 18 letni sprzęt to jest poprostu nie mozliwe... takie jest moje zdanie...
W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 23:24

Piszesz o rzeczach które tu nie istnieją. Przecież było pisane, że odpalany i trochę jeździ nim oraz na zimę konserwuje. Co do stanu technicznego, to bym się nie zastanawiał, byleby cena nie była wygórowana.
p.s.
Nikt nie sprzedaje suchych łożysk.

Fakt, teoretyzuje. Doczytałem że był odpalany ale nie wiem czy jeżdżony, tak czy inaczej taki postój nie jest zdrowy. Suche łożysko prosto z fabryki raczej nie wyjdzie ale troche przepracowane już być może.

#36 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 20 grudzień 2008 - 00:02

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 A ja na Twoim miejscu już bym szukał miejsca zbytu tego Zetorka i mówił taką cenę, żebyś był zawsze zabezpieczony i z hajsem do przodu i od dziadka brał. Jest wielu koneserów którzy chętnie kupią coś takiego w tak dobrym stanie, żeby zacząc nim za kilka/naście lat latac na pokazy :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#37 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 11:14

No to ja Ci z innej beczki: W latach 80-tych mój ojciec kupił w gdzieś w POM-ie czy nawet przywióizł z Kalisza 3 nowiutkie silniki do Zetora 5011. Postawił te silniki w garażu, przykrył kocem i zostawił tak na jakieś 18 lat kiedy to w naszym Zetorze 3011 skończył się silnik i postanowiliśmy założyć mu ten od 5011, motyw był taki, że silnik który stał 18 albo i więcej lat nawet nie obracany, zapalił bez problemu, chodzi już 4 sezon i słuchanie go to czysta przyjemność :)

#38 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 13:11

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 To mnie zaskoczyłeś :) Na tyle na ile mam doświadczenia to moim zdaniem mało relane, moge porobić fotki rozłożonych silników czy części które jakiś czas były w nieużytku i nadgryzł je ząb czasu. Możliwe że Wasze silniki były w jakiś sposób fabrycznie zakonserwowoane :) To tak na marginesie, trzymajmy sie lepiej tematu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 lipiec 2009 - 13:56

Czy warto kupić takiego Zetora 7211 no i co @jezy z tym zetorem ??

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Dodaj odpowiedź