talek48

Pasażer w ciągniku

Polecane posty

talek48    1

Witam, chciałbym sie dowiedziec jak to jest z pasazerem w ciagniku?

Mozna czy nie mozna przewozic?

Dla przykladu...gdy rejestrowalem mojego ZTS-a to w papierach mial wpisane kierowca + 1 pasażer...i myslalem ze jest ok. Ale widzialem teraz na youtube http://pl.youtube.com/watch?v=-Zi8y1yOv9s&feature=rec-HM-fresh+div .W ktorym jest wyraźnie powiedziane ze w Polsce nie mozna przewozic pasazerow w ciagniku, pomimo dodatkowego siedziska...

Moze ja zle zrozumialem a moze poprostu blad w filmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja gdzieś czytałem, że przewożenie pasażerów w traktorze jest nielegalne :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No ale jesli ciagnik w papierach ma wpisane legalnie 2 ooby??

To wyszedl jakis noy przepis i ja o tym nic nie wiedzialem czy tak juz jest od dawna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@oFsik Masz racje, ale tam jest niezbyt dokladnie to wszystko napisane!!

Tak sie sklada ze kilka tygodni temu zdalem n akategorie T i B i troche sie nasluchalem o tych przepisach...Trzeba zaznaczyc ze aby przewozic(i teraz nie pamietam dokladnie ale chyba do 6-8 ludzi) Ale pod warunkiem ZE PRZYCZEPA MA COS DO TRZYMANIA i chyba miejsca siedzace albo wysokie burty...dokladnie juz nie pamietam...Moze te Mody beda wiedziec co ze mna zdawali hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w homologacji mojego ciągnika jest wpisane miejsce dla pasażera, za 2 tygodnie odbieram twardy dowód rejestracyjny, to napiszę ile będę miał miejsc w traktorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W moim mf też są 2 miejsca a jest zarejestrowany na 1 osobę . Pewnie na 2 osoby trzeba mieć pasy na obu siedzeniach widziałem już taki ciągnik tylko nie pamiętam jaki


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@nasil90 Wiekszosc nowych ciagnikow takie pasy posiada i robi sie to juz standardem...

@b0gdan daj znac jak juz bedziesz mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
@oFsik Masz racje, ale tam jest niezbyt dokladnie to wszystko napisane!!

Tak sie sklada ze kilka tygodni temu zdalem n akategorie T i B i troche sie nasluchalem o tych przepisach...Trzeba zaznaczyc ze aby przewozic(i teraz nie pamietam dokladnie ale chyba do 6-8 ludzi) Ale pod warunkiem ZE PRZYCZEPA MA COS DO TRZYMANIA i chyba miejsca siedzace albo wysokie burty...dokladnie juz nie pamietam...Moze te Mody beda wiedziec co ze mna zdawali hehe :)

 

Pewnie chodzi Ci m.in. o mnie :) Ale do rzeczy. Można przewozić "drużyny robocze" na przyczepie jeżeli osoby trzymają się uchwytów i nie są pomiędzy ładunkiem, a burtą i liczba osób nie przekracza 6. Prędkość przewożenia wynosi 20 km/h

 

Co do pasażera w ciągniku, w moim NH też są 2 siedzenia, obydwa są wyposażone w pasy bezwładnościowe, ale w instrukcji jest zaznaczone, że dodatkowe siedzenie jest dla "instruktora" - oczywiście ja nie stosuję się do tego punktu instrukcji :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

oo widze Krzysiu wyciagnal podrecznik z podstaw ruchu drogowego i przeczytal notatke hehe..Ja mam na moj juz kupca hehe :) ...ale wrocmy do tematu....Mam jeszcze pytanie, dostal z was ktos kiedys mandat za przewozenie drugiej osoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Po wejściu Polski do UE żadnego nowego ciągnika nie można zarejestrować na 2 osoby.

A jak jest z przewożeniem pasażera w ciągnikach zarejestrowanych przed wejściem Polski do UE nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no wiec dlaczego rejestrujac moj ciagnik jakies 2-3 lata temu nie bylo zadnego problemu aby zrobic to na 2 osoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie mam pojęcia.

My 2 lata temu rejestrowaliśmy i nie było takiej możliwości. Chociaż w homologacji coś tam było o 2 osobach.

A ten twój ciągnik to nowy był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

@kat ja mam normalnie zarejestrowany na dwie osoby(2007 rok), bez żadnych pasów dla pasażera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@kat

 

ja zarejestrowałem nowy traktor w grudniu 2007 na 2 osoby bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To sorki za wprowadzanie w błąd. Ale nam nie chcieli zarejestrować na 2 osoby. Tłumaczyli sie ze przepisy na to nie pozwalają i że od wejścia do UE nikomu nie zarejestrowali tak ciągnika. A to urzędasy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Mój DF i McCormick mają 2 miejsca siedzące i obydwa są zarejestrowane na 2 osoby. DF ma przy obu siedzeniach pasy bezwieczeństwa, a Mc tylko przy kierowcy. Df rejestrowany w Czerwcu 2006, a Mc lato 2008 :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

No ja słyszałem jeszcze cos innego. W ciągniku może jeździć pasażer, ale jeśli ma ukończone 18 lat


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Rejestrowałem ciągnik 2 mies. temu i mam w papierach 2 osoby. Ale kilka lat temu policjant chciał mi wlepić mandat bo zarejestrowany był na jedną.

Nie mam w ciągniku pasów i osobiście nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@kat moj ZTS jest z 1990roku i byl sprowadzany z Danii...Kupilem od znajomgo i jak wypisywal mi to w papierach mogl wpisac 3...no ale to troche przesada zwlaszcza ze w mojej kabinie mieszcza sie 2 osoby a trzecia to z trudem wejdzie, wiec na 2 zarejestrowany jest...

Widze ze sprawa nie jest do konca jasna jak to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wczoraj odebrałem stały dowód rejestracyjny na mojego MF 5435 i w dowodzie mam wbite, że mogę przewozić w kabinie 2 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja w McCormicku mam siedzenie dla pasażera ale w homologacji jest tylko na 1 osobę przeznaczony :). Przepisy trzeba troche naginać :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj