ALberto

Ładowarki teleskopowe z WOM i PODNOŚNIKIEM

Polecane posty

ALberto    0

Witam wszystkich

 

Zastanawiam się nad kupnem ładowarki teleskopowej i wyczytałem że są takie z tylnym podnośnikiem i WOM z tyłu „Merlo Multifarmer” zastanawiam się czy inne firmy też takie robią. Ogólnie interesuje mnie ładowarka z podnoszeniem na 7-9m, 3T i w/w podnośnikiem wraz z WOM.

Z tego co również wyczytałem Merlo ma przekładnie hydrokinetyczną – może ktoś wie jak to się sprawuje, czy nie ma z tym problemów, ile wytrzymuje i czy nadaje się do ciągania przyczep na pole i lekkich prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Widziałem na pokazach jak takowa ładowarka ciągneła czteroskibowy p0ług obrotowy bez żadnego zająknięcia, a na prospekcie widzialem nawet zaczepioną prase rolującą :) .A ciągnie przyczep na pole to lepiej jak ciągnik o tej samej mocy sobie radzi , ona chyba ma coś około 7500 kg wagi , i w razie wpadki może sobie pomuc teleskopem. W pobliskiej spółdzielni gość tak wyczuł maszyne że potrafi wyciągnąć nią wszystko, wiosną jak siali pole za moim domem , to wpadł po osie ciągnikiem z sześciometrowym siewnikiem pneumatycznym , na bliźniakach :) a ciągnik miał 230 km :) i samą ładowareczką wyciągnoł takiego kloca, mój tata , bo on to widział, że na drodze to samochody się zatrzymywały i patrzały z niedowierzaniem, a onzaczepił w okolicał przedniego mostu line stalową, wbił paleciaka w ziemie , i teleskopoem wypychał a koła na wstaeczny i wyrwała cały zestaw tak samo szybko jak wpadł . I od tamtego czasu twierdze że taka ładowarka ma zabujczy uciąg , i nie wiem co może jej doruwnać. Jak dla mnie to wspaniała maszyna do gospodarstwa, a ta ładowarka ciąga wszystko , począwszy od zakopanych ciągników , a skończywszy na zbożu do siewu na przyczepie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ładowarki takie produkuje tekze McCormick i Landini (PowerLift), nie wiem czy Manitou tez nie ma czegos podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Landini to napewno PowerLift. A McCormick to Tele-Trac Bym wstawil link ale jest troche długi.

 

A zapomniałem jeszcze bo faresin robi tego typu ładowarki, symbol to np. FH6.28 agri i cena dość przystępna bo w maju tego roku ceny zaczynały sie od 135tyś zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

na hydrostacie ladowarka jest slabsza niz na mechanicznym napedzie , jak masz hydrostata to nie zalecane sa ciezkie prace pociagowe nia, na mechanicznym to co innego mozna ciagac ile wlezie, nien wiem czy ktores nowe teraz maja mechaniczne przekladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj