Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 18 grudzień 2008 - 02:11

Problem Otóż chciałem sobie ulepszyć kompa aby poszła mi gierka LS 2008 i oto powstaje moje pytanie co musze kupić aby ulepszyć mojego kompa?
Parametry mojego kompa:
AMD Athlon™XP 2200+
1.80 GHz, 256 MB RAM[jak jeszcze coś potrzebne to pytajcie? bo troche ciemny jestem w tych tematach]

Wymagania LS 2008:
-AMD/Intel 2 Ghz
-Nvidia Geforce 6800 Series / ATI Radeon X850 (min. 256 MB RAM)
-1GB RAM
-4 GB wolnego miejsca na dysku

Cześci mogą być używane i najlepiej jakbyście podawali linki z allegro.

Z góry dziękować.
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 grudzień 2008 - 07:28

Problem to nie ma sensu, takie twoje ulepszanie,drogo ci to wyniesie a i tak procesora niepodkrecisz wiecej jak ma, musisz kupic nowy, tu jeszcze ta karta, Wez znajdz inna gierke,
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:52

Problem proste ziom.jeśli parametry twojego kompa to:
AMD Athlon™XP 2200+
1.80 GHz, 256 MB RAM[jak jeszcze coś potrzebne to pytajcie? bo troche ciemny jestem w tych tematach]

a Wymagania LS 2008:
-AMD/Intel 2 Ghz
-Nvidia Geforce 6800 Series / ATI Radeon X850 (min. 256 MB RAM)
-1GB RAM
-4 GB wolnego miejsca na dysku
to musisz jesli kupowałeś kompa 3 lata temu lub dwa.zmienić :
-dodać 2 gb ramu
- dodać kartę grafiki GF lub radeona z min 256mb ramu własnego
jesli to ma być na przyszłość to zmienić wogóle płytę główną na nowszą obsługującą pamięci na 800mhz i nowe dyski.
pozdro

#4 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:36

Problem Tak OPTIMUSpRIME, najlepiej niech kupi całkiem nowego kompa.

Podaj jaką masz płytę główną. Karte graficzna masz?

KS Falubaz

#5 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 16:19

Problem Matey pisałem że jestem ciemny w tych sprawach. Mozesz napisać mi jak to sprawdzić?

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:25

Problem Właściwości pulpitu->klikasz ustawienia->klikasz zaawansowane-> klikasz zakładkę karta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:19

Problem Karta graficzna to: RADEON 9100 SERIES

#8 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:03

Problem Matey a co Ty taki nerwowy jesteś??znawca na dodatek? Pytasz się kolegi czy ma kartę graficzną?myślisz ze bez niej mógłby wejść na to forum??to podstawa komputera to musi ją mieć, bez niej nic by nie zobaczył na monitorze:P kwestia tylko jaką ma kolega kartę.Ja Do Ciebie nie pisałem więc nie czepiaj się.może zaproponuj jakieś rozwiązanie zamiast uwagi dawać. Moim zdaniem jak dokupienie 2 GB ramu nie wystarczy by odpalić tą grę to trzeba kupić kartę graficzną ,ale bez podstawy,którą jest bez wątpienia płyta główna za pół roku.lub rok stwierdzi ze znów jakaś gra nie odpala.nowa płyta to nowy rodzaj ramu i nowa kasa wydana.ta karta obsługuje pamięć DDR,po nich wyszly DDR3 a wcześniej DDR2,więc o to mi chodziło.ściągnij z neta program AIDA i zobacz jaka to karta dokładnie, dokładny model i ile ramu może pobrać z ramu komputera ,wtedy napisz i będziemy wiedzieć czy wystarczy dokupić ramu samego czy zmieniać grafe. teraz jest tak jakbyś chciał podpiąc pług 6 skibowy do władimirca ;-).napisz dokładnie jaka karta ,BO JEST np Power Color Radeon 9100 64MB,jak i Sapphire Radeon 9100 128MB .napisz jaką Ty masz i pomyślimy

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:46

Problem @optinus
Ależ po co ten cynizm. @Matey zapytał czy ma kartę i mi sie wydaje ze w odniesieniu do tego czy aby nie jest zintegrowana. Bo mieć zintegrowaną to tak jakby nie mieć wcale. Co prawda Windows i jakieś tam śmieszne gierki na takim czymś chodzą. Ale jakaś bardziej wymagająca gra już nie.
pierwsze rozwiązanie i najlepsze to zmiana kompa na nowszy. Ale tu rolę odgrywają fundusze. Jeśli masz możliwość sfinansowania(za pomocą rodziców, babci, cioci)zakupu nowego sprzętu to sie nie zastanawiaj.

Drugie rozwiązanie to dokupienie 2GB ramu(najlepiej jakby płyta odsługiwała duala to można by wyrzucić ta kość 256). Tylko musisz wiedzieć jakie(DDR, DDR2, chociaż wątpię żeby DD2) I wymiana kart graficznej na co najmniej GF 6600. Bo mniemam że te wymagania co podałeś są wymaganiami zalecanymi. Czy może minimalnymi.

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:01

Problem

Matey a co Ty taki nerwowy jesteś??znawca na dodatek? Pytasz się kolegi czy ma kartę graficzną?myślisz ze bez niej mógłby wejść na to forum??to podstawa komputera to musi ją mieć, bez niej nic by nie zobaczył na monitorze:P kwestia tylko jaką ma kolega kartę.Ja Do Ciebie nie pisałem więc nie czepiaj się.może zaproponuj jakieś rozwiązanie zamiast uwagi dawać. Moim zdaniem jak dokupienie 2 GB ramu nie wystarczy by odpalić tą grę to trzeba kupić kartę graficzną ,ale bez podstawy,którą jest bez wątpienia płyta główna za pół roku.lub rok stwierdzi ze znów jakaś gra nie odpala.nowa płyta to nowy rodzaj ramu i nowa kasa wydana.ta karta obsługuje pamięć DDR,po nich wyszly DDR3 a wcześniej DDR2,więc o to mi chodziło.ściągnij z neta program AIDA i zobacz jaka to karta dokładnie, dokładny model i ile ramu może pobrać z ramu komputera ,wtedy napisz i będziemy wiedzieć czy wystarczy dokupić ramu samego czy zmieniać grafe. teraz jest tak jakbyś chciał podpiąc pług 6 skibowy do władimirca ;-).napisz dokładnie jaka karta ,BO JEST np Power Color Radeon 9100 64MB,jak i Sapphire Radeon 9100 128MB .napisz jaką Ty masz i pomyślimy

Heh, chyba mnie nerwowego nie widziałeś, ogólnie dziękuję, że mi wyjaśniłeś, super. Jeśli trzeba będzie, to będę sie czepiał niestety, takie to już zadanie moderatorów. Ale do rzeczy

Jeśli te wymagania są zalecane to myśle, że na 128mb grafiki styknie na minimalnych wymaganiach, tu masz przykład
http://www.allegro.p...65_gf_6600.html <- gf 6600
http://www.allegro.p...er=t&view=gtext <-- gf 6800 (optymalna)
Zależy jeszcze jaka płyta główna, niestety tego nie sprawdzisz tak jak karty graficznej. Nie masz czasem w domu karty gwarancyjnej tego kompa ? Tam masz podaną plyte główną, poszukaj :)

KS Falubaz

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:10

Problem uwierz,że nie opłaci Ci się pakować kasy w tego kompa, zerknij w ten link za 1000PLN kupisz coś co przynajmniej będziesz mógł w przyszłości ulepszyć
http://forum.purepc....8r-t247005.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:27

Problem wydzielanie zasobu z RAM komutera jest Ciekawym pomysłem ale grozi to zmniejszeniem stabilności PC.
Owszem procesy odbywają się szybciej niż mają przejść z pamięci kart do ram.....
Nie wiem jak masz opanowany Bios ale ,
jeśli coś kumasz to możesz podkręcić (jeśli masz ciekawą płytę z odblokowanymi mnożnikami, napięciami i najlepiej z autoamtycznym resetem w razie przegrzania się. ale ...)
Jeśli możesz to poproś znajomego żeby Ci go skręcił o jakieś 10-15% - stabilnie
I ciułaj kolega na nowego PC, proponuje już min CoreDuo bo wszystko sie rozwija .... :/
Przykładowo nowe GTA potrzebuje tylko 16G twardziela i procka CoreDuo 2G

Dodaj odpowiedź