Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o swoich sąsiadach

145 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 marzec 2007 - 01:34

Co sądzicie o swoich sąsiadach Ja tam na sąsiadów nie narzekam, z jednej strony to praktycznie cisza i spokój(prawie jak by nich nie było), ale nie ma co sie dziwić pracują w mieście i maja kilka ha na krzyż. Znów z drugiej strony za długo sąsiada nie mogę słuchać, ma więcej ha od mnie ale takie głupoty gada, że aż wstyd mu sie w twarz śmiać(w końcu jest sporo starszy od mnie) :rolleyes: Ale nie ma co na nich narzekać, bo naprawdę z tego co słychać w koło u innych rolników, czy znajomych to mają o wiele gorzej.. co chwila ktoś kapuje na siebie i obgaduje na wzajem :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o swoich sąsiadach Dzisiaj, 05:29
  •  

#22 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 15 marzec 2007 - 18:45

Co sądzicie o swoich sąsiadach Ja powiem ze sąsiadów to mam takich jak chyba nikt. Wszyscy mamy prawie po tyle samo ha i podobne maszyny wiec nikt nikomu nie zazdrosc. Jak nie raz jede na ogród po kiszonke to sobie pogadamy jak ktos ma jakis problem to pomocy nikt nie odmówi. Poprostu lepiej byc nie moze (chyba).

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#23 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 20:13

Co sądzicie o swoich sąsiadach Ja tam tez nie narzekam na sasiadow nik nikomu nie zazdrosci (chyba). kazdy z nich ma nowe ciagniki i maszyny. wiec nik nikomu nie zazdrosci ze ten ma a tamten niema

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 17 marzec 2007 - 12:16

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja osobiście to mam takich sąsiadów ze szkoda gadać,ale co innego u wujka, tam sąsiedzi są naprawde dobrzy, oczywiście jest kilka takich typów ale...bądź co bądź są tez i dobrzy. I jak wujas kupił sobie 5340 a jedni mieli jeszcze ursusa to ani im w głowie było zeby cos w nim popsuć (wujas im pożycza nieraz) czy od razu kupić sobie lepszego z zazdrości. nie, takie coś u wujka we wsi rzadko sie zdarza pomagamy sobie nawzajem,dobrze zyjemy jeden drugiemu pomoze to drugi zbeluje słome czy pomoze w belowaniu czy zbieraniu kostek słomy, oczywiscie są wyjątki ale to juz inna bajka. na ogół jest spokojnie. ;) ;)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#25 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 17:38

Co sądzicie o swoich sąsiadach Ja mam obok siebie spoko sąsiada tylko jednego.
Ale pewnie dlatego, że on też ma tyle samo pola co ja.
a Reszta jest taka,że jeszcze nic nie zrobisz a oni 15 razy koło
podwórka przejdą. Do patrzenia są pierwsi ale i tak jestem
zadowolony bo jak się krowa cieli to ZAWSZE przyjdą i pomogą.
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#26 Share zagi

zagi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 17:02

Co sądzicie o swoich sąsiadach Jak potraktować sąsiada, który składuje obornik z chlewni prawie po same okna mojego domu mieszkalnego? :angry: Sami wiecie jaki to smród.
Ps. z nim nie da się rozwiązać problemu polubownie
Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

#27 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 17:27

Co sądzicie o swoich sąsiadach wjedz mu turem w dom ;) heh to moze mu sie odechce..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#28 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 18:56

Co sądzicie o swoich sąsiadach Sprawdź czy takie coś jest prawnie zakazane, od budynków mieszkalnych jest chyba określona odległość minimalna składowania obornika. Ja kiedyś miałem, że obornik od domu sąsiada dzieliła tylko droga, dostaliśmy nakaz przeniesienia(całe szczęście nową oborę akurat budowaliśmy)

#29 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 19:27

Co sądzicie o swoich sąsiadach popytaj w gminie,może ochrona środowiska,lub inne służby mu to wyperswadują

#30 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 20:38

Co sądzicie o swoich sąsiadach kiedyś też miałem podobny problem . sąsiad chciał robić płytę gnojową a działki są tak położone że jego obora stoi niedaleko mojego domu(jego dom stoi jakieś 100m od obory)no ale w gminie sprawdzili i muszą być zachowane odpowiednie odległości i musiał się przesunąć z tą płytą .teraz to są nawet chyba ostrzejsze normy ,wystarczy popytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 20:52

Co sądzicie o swoich sąsiadach zapomniałęm napisac o sąsiadach zza płotu,jak tylko cos sie dzieje na placu to zaraz lecą do okna i z góry zaglądają co sie dzieje,gnojok to mają 1m od granicy,a śmierdzi z niego nieziemsko(dobrze ze tylko parę metrów od tego gnojoka a nie na całym placu u mnie ;) ),mają tylko 5 kur,gnojok już przebiera leją do niego wszystko co wlezie :angry: .Nie był juz wywożony chyba z 4 lata,gadali ze to na wiosne wywiezą(ciekawe...)a jak nie to cza bydzie chyba rozmowe z nimi przeprowadzić,mówie wam ze wytrzymać czasami sie nie da z tego smrodu,a co dopiero gdy jest ciepło ,krowy uwiązać to chyba nie pójdzie bo sie obali z tego smrodu ;) ;)

#32 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 21:17

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja mam sasiadow w porzasiu. Morzna iść i normalnie pogadac i nawet na uslugi przyjezdzajom do nas pracowac w polu, zresztom bylo widac wszystko na zdjeciach jak u saisda cieli kukurydze. od jednego cala ekipa przeniosla sie do 3 nastepnych po prostu wspolpraca. tylko jest jeden wyjatek za siasiadem mieszka starsza babci z takim dziadkiem i oni wszystko psujom, poniewarz ta babka (osc okolo 70 lat) wszystko musi wiedziec i widziec
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#33 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:31

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja tam mam spoko sąsiadów

#34 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 20 marzec 2007 - 22:37

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja takich sasiadów jak moi nikomu nigdy w zyciu bym nie zyczył

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#35 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 23:27

Co sądzicie o swoich sąsiadach heh, no u mnie to az tak zle nie jest.... ;)

#36 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 11:28

Co sądzicie o swoich sąsiadach U mni jeden sąsiad jest w porządku. a drugi to kawał ( słowo zostało wymazane) już rok z mendo walcze. zeby mi dał chlewnie pobudowac stwierdził ,ze mu będzie śmierdziało. na prawde debil z niego. mimo ze sanepid i ochrona środowiska nia ma zażutów, a budynek po wybydowaniu będzie stał 45 metrów od miedzy to on mimo wszystko się odwołuje i utrudnia życie. cena materiaów budowlany poszła za***iście w góre. Tak więc tylko tracimy na mędzie grube pieniądze.

Dostajesz ostrzezenie za wulgarne wyrazanie sie na forum :angry: . Zetor7211

#37 Share ziele

ziele

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 12:40

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja mam takich w miare sąsiadów,tzn.nie ma takich konfliktów,jak są żniwa to sobie pomagamy i ogólnie jest spoko

za to niedaleko mnie w innej wsi sąsiad drugiemu droge zaorał,tak po prostu bez podania powodu bez uprzedzenia(a to jedyna droga dojazdowa do tego gospodarstwa była).teraz leci 3 rok jak się sądują i końca nie widać.do gazet pisał,TV była i nic
pozdro:)

#38 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 25 marzec 2007 - 16:34

Co sądzicie o swoich sąsiadach ja na swoich nie moge narzekać. Jak trzeba to zawsze pomogą, ale jak sie coś u mnie dzieje to nadrugi dzień cała wieś o tym gada. :angry:

#39 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 18:41

Co sądzicie o swoich sąsiadach A ja dla odmiany mam 7 sąsiadów (w tym jeden sklep spożywczy) i ani jeden z nich rolnictwem sie nie zajmuje.
Co ciekawe niema z nimi żadnych problemów - no może po za tym że latem trzeba dzieciom z miasta zwierzaki pokazywać ;)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 18:02

Co sądzicie o swoich sąsiadach To u moich sąsiadów też niezłe jaja się dzieją! na jednym podwórku mieszkają trzy siostry z mężami, i takie kłutnie i awantury się tam odbywają, że trudno opisać ;) jeden drugiego pobije, to ten naśle policję (średnio ze 3 razy w miesiącu tam zajeżdza), w podzięce drugi trzeciemu zabroni korzystać z drogi do szosy i karze jeździć objazdem ( ok 2,5 km zamiast 100m ) sprawy w sądach to już chyba od ośmiu lat się toczą!!! latają po całej okolicy i szukają sojuszników w swojej sprawie! jak kiedyś przyszła jedna do nas obgadać drugą a ojciec powiedział, że nie ma czasu na jakieś tam pie...rdoły ( sorki za wyrażenie ) to nas obgadała niemalże w połowie gminy!!! I nagle zaczęło im śmierdzieć z naszej płyty gnojowej, była nawet jakaś komisja, ale wymierzyli i wszystko było ok! A ona dostała rachunek za nieuzasadnioną interwencję!!! I tak trwa to już trwa i trwa! na szczęście młode pokolenie urazy do siebie nie czuje, a oni robią się coraz starsi!!! ;) Pozdro dla moich sąsiadów!!! ;)