yacenty

Pomiar pól - laptop + GPS na USB

Polecane posty

yacenty    3857

Witam!

ktos z Was probowal tak mierzyc pola?

proboje skompletowac sprzet i jak sie uda w weekend probowac cos pomierzyc

wiecie jakim softem mozna to zrobic?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

wiesz problem jest taki, ze ja nie potrzebuje softu na GPS ja chce to zrobic na zwyklym pc :) podlacze sobie modul taki pstryczek na usb do laptopa i obejde pole, tylko szukam softu ktory ladnie mi poda jaki areal obszedlem :P

 

a co do GPSa jaki pokazales w stanach kosztuje ok 450$ przy kursie 3.1 daje polowe tego co w polsce :) pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4
http://www.gps.paragraf.pl/?mode=showprod&id=818&kat=54 O tym myślałem żeby sobie kupić do mierzenia pól. W tym jest też nawigacja samochodowa z mapą Polski - standardowo (za dodatkową antenę na dach i większą pamięć na dodatkowe mapy trzeba dopłacić), ale przyszło otrzeźwienie w porę i nie brałem w końcu. Pole pomierzyłem sobie krokiewkami. Ale do rzeczy... W skład zestawu wchodzi oprogramowanie "MapSource Trip&Waypoint Manager". Może Jacek uda ci z internetu je ściągnąć i przetestować. pozdrawiam

Człowieku daruj sobie za taką kasę kup sobie zwykłego garmina z opcją map dokupisz mapę i wgrasz ją sobie do gpsa i cheja. Nie opłaca się tyle kasy wywalać. Nawet dużo używek widziałem na allegro w rozsądnych cenach.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Nie ma jak "fajtak" :D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hej grzes masz jaki gg jak tak to bys podał albo sie odezwał chetnie bym porozmawaił na ten tema


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Soft który mierzy pole na PDA to np GPS Tuner, mam skrakowaną wersje;) do tego dobiornik gps na BT mam to od niedawna i jeszcz nie mierzylem zadnego pola bo zimno... ale za to testowałem objezdzając autem male osiedle;] jest to dosc proste w obsludze, podejzewam ze na lapa tez cos mozna znalesc, tylko ze z lapem to troche niewygodne bo duzy. Pozatym na PDA mozna sobie zaistalowac AutoMape tak jak mam u siebie i masz pełnosprawnego gps, nie tylko do pola tak jak masz w przypdaku garmina. Masz urządzenie dosc uniwersalne w ten sposób.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0

Do laptopa jest polski program Mierniczy www.datum.pl ale wyobrażacie sobie bieganie po polach z laptopem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

w najnowszym topagrar, jest oferta specjalna dla czytelników, mianowicie mozna nabyc soft (AgroPomiarGPS) do pomiaru na Pocet PC (Palm) za 349zl, jesli juz ktos ma jakiegos palma z odbiornikiem gps to my wiecej nic nie potrzeba, a jesli nie ma to mozna zakupic taka dosc tania wersje Palma (jest spoko bo kolega takiego mial, i sam sie przymierzam do zakupu takiego) MIO P350, na allegro uzwyka to cena ok 600-700zl. Dodatkowo ten palmtop bedzie mógł uzyty do nawigacji w aucie, po zaistalowaniu Automapy, lub innego softu, a to juz mozna wyrwac za free z torrentów B)

 

Ps. moze juz ktos ma i uzywa program AgroPomiarGPS? Jak sie sprawdza, czy warto go zakupic, w topagrar jest blankiet który jesli wyslemy dostaniemy wybrany przez nas zestaw na okres próbny 30 dni :lol: Ja bym to zamówił tylko nie mam obecnie zadnego palma, zorientuje sie czy przyslali by mi zestaw z MIO;]


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Witam

Aby navi działało musimy mieć :

-sprzęt wyposażony w odbiornik GPS lub dokupiony odpowiedni moduł jeśli już to warto kupić na BT--różnorodność zastosowania od smartphonów po komputer.

-mapa wiadomo jak windows nie musi być legalna .....ale ja doniczego nie przekonuje używasz tego na ci sumienie pozwala ;)

 

Osobiście mam Nokię n73ME + Navibe gb735 (SiRF Star III) na BT +najnowszy TOMTOM 6 z fajnym lektorem dla dorosłych :) Mam też laptopa ale jeszcze nie działałem na nim z mapą a wykorzystywałem jedynie do lokalizacji APeków na NS.

Pozdrawiam

 

aha jeszcze nikt nie napisał moduł SiRF Star III - najlepsze rozwiązanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6
aha jeszcze nikt nie napisał moduł SiRF Star III - najlepsze rozwiązanie .

 

SS III to nie moduł tylko chipset, modułem mozna nazawac zespolenie chipsetu z anteną i nie tylko, najwazniejsza jest konstrukcja anteny zastosowanej w odbiorniku, jesli bedziemy miec sirf star III, a zastosowaną cienką antene, to efekty beda widoczne gołym okiem...

To najnowsze rozwiązanie jest bardzo dobere i w wiekszosci przypadków sie sprawdza, róznicą jest równiez stablinosc odbiorników, ale o tym to mozna poczytac na forach, i poczytac testy ;]


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Witam przed napisaniem sugestia moja pochodziła ze strony podanej powyżej.Choć chciałem napisać chipset ;) ,ach ci sprzedawcy sami nie wiedzą co sprzedają cytat ze strony:

"nowy moduł GPS - SiRF Star III zapewniający doskonałą czułość urządzenia w niemal każdych warunkach"

Dzięki za sprostowanie .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Jeden z użytowników napisal do mnie maila za posrednictwam af z zapytaniem czy mam gps Tuner, ale nie moge na tego maila jakos odpowiedziec, wiec odpowiadam tutaj, owszem mam gdzies ten program, i kazdy sam moze go sciognoc z torrentów tak ja to zrobilem, wazne by byla to wersja GEO. Drugie pytanie dotyczylo cracka do programu AgroPomiar, otóż nie posiadam tego poniewaz niestety jeszcze sie nikt tym programem nie zaja a szkoda:(


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

nikt się nie zajął i pewnie nie zajmie bo za małe zapotrzebowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja mam laptopa do tego prosty kalkulator i data logger z takim zestawem nie trzeba łatać po polu wystarczy ze przejde pole z samym gps czyli data logger później wpinam go do laptopa i mam pomiar no i co do kosztów data logger kosztuje cos ok. 400zl i ma on wiele zastosowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

A czy te programy o ktorych tu wspominaliscie zadzialaja na palmtopie za 400-600zl? Jesli ma on byc tylko do pomiaru to czy moze byc tak tani. Czym roznia sie te za 1500 od tych za 500? Jesli kupilbym palmtopa za 500zl (np MEDION MD95025) + gps tuner to mialoby to wplyw na pomiar (w tym za 1500zl bylby lepszy czy taki sam?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

moze byc i za 300 zl, wazne aby dobrze satelity lapal, najlepiej jest sie doposazyc w dodatkowa antene, wtedy dokladnosc sie zwieksza.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Acha, to dobrze. Dzieki. A jesli jest wyposazony w zewnetrzna antene to da rade druga zalozyc czy to wtedy juz jest wyposazony 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Witam Zainsalowałem sobie ostatnio na NOKIE E51 Garmina versia 5,00,50 i mam pytanie co zrobic abym mógł wykorzystać go do pomiaru pól??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

dopisuje się do pytania poprzednika-też mam tą Nokię +zewnętrzny moduł. Wgrany garmin mobile XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Ja także mam podobny zestaw (Nokia E63+GPS+Garmin Mobile XT), czy jest jakiś program do pomiaru pól który działa pod symbianem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0

Witam!

ktos z Was probowal tak mierzyc pola?

proboje skompletowac sprzet i jak sie uda w weekend probowac cos pomierzyc

wiecie jakim softem mozna to zrobic?

 

pozdrawiam

YacentY

Tak oczywiście, że możesz mierzyć. Antena GPS/USB i program Mierniczy wer. PC http://www.mierniczygps.pl/Download.aspx

Wersja testowa dla komputerów PC (33 kB - plik zip)

Jak pomierzysz opisz jak to działa, szczerze mówiąc nie latałem z laptopem po polu ale mam duże doświadczenie w pomiarach z różnymi programami.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

odświeżę temat-mierzył ktoś już w taki sposób i jak to wyszło? No może zamiast laptopa jakiś palmtop z WM i np programem "mierniczy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0

odświeżę temat-mierzył ktoś już w taki sposób i jak to wyszło? No może zamiast laptopa jakiś palmtop z WM i np programem "mierniczy"?

Paltop z WM 6.0 czy 6.5 i program Mierniczy, Delta Area, GPS Tuner, AgroPower wszystkie są dobre w praktyce używam od kilku lat po moich pomiarach były kontrole z agencji i nikt się nie czepiał pomiary prawidłowe.

Różnica taka że ceny samego programu od 700zł do 70 zł a jest jeszcze nowa aplikacja o nazwie Grunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj