Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:30

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Dzisiaj dostałam Kwartalnik i piszą w nim o nowym ciągniku mającym być następcą modelu 5135 z serii P5. :D Nowy silnik będzie spełniał normy StageIIA. Co o nim sadzicie i jak wam się podoba nowa maska, bo według mnie taka nawet... :D

Jutro postaram się wrzucić skany artykułu. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Dzisiaj, 11:47
  •  

#2 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:37

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Tu już są dane tego modelu. LINK

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:41

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Dzisiejszy Pronar ,to już nie jest to co 8-10lat temu :D Jeszcze jak będzie się sprawował tak jak wygląda, to może będzie to kolejna legenda polskiego rolnictwa :D Ursus jest daleko w tyle(jednym słowem wstyd) :)

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:50

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 A będzie miał elektrohydrauliczny rewers?
Szczerze mówiąc 5135 ma ładniejszą maskę, ta przypomina mi Zetora
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#5 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:50

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 napewno nie następca :D według mnie jest brzydszy i gorszy od P5 :D P5 to dobry ciągnik,cena też nie za duża,ale zawsze mogłoby być lepiej....

lysyrolnik@ no przyznam Ci racje,kiedyś ursus był potęzny,.....eksport do dani itp...a teraz kto wogóle jeszcze od nich to kupuje :)

#6 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:51

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 No niestety Ursus odstaje nawet w takich drobiazgach, aczkolwiek istotnych jak np. haki zawieszenia na TUZie, tylko stosuje nadal cięgła kulowe, a haki tylko w największym modelu za dopłatą. :D Trzeba przyznać, że zbudowanie takiego zakładu jak Pronar, o takiej renomie produktów w 20lat i to jeszcze w regionie uważanym za zacofany gospodarczo w tak zwanej Polsce B, ale jak widać linia podziału kraju już dawno się zatarła.

Zastanawiam się tylko jaki ten silniczek będzie miał apetyt. :D
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#7 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:12

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 ursus jedzie na marce wypracowanej na cięzkich ciągnikach i c-360 oraz c-330. wypracowali sobie ją za komuny kiedy nie było mowy o imporcie lepszych maszyn z zachodu a teraz niestety trzeba zainwestować...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#8 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:16

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 To jest aż żałosne, że maszyny które 20 lat temu stanowiły trzon rolnictwa w Polsce (właściwie w PRL), dziś są na szarym końcu. W porównaniu z Pronarem czy Zetorem...Co ja gadam, nawet nie ma porównania. Maska to jedyne co dotychczas moge uznać za 'nowość' ( a i tak wg mnie jest brzydka). I żeby było śmieszniej nawet turecki Uzel uciekł z tego bagna, bo nie byli w stanie sobie z tym poradzić... Ursus całkiem sie stoczył.

Prawde mówiąc wcześniej nie interesowałam sie Pronarem ale jak teraz patrze na ich oferte, to całkiem ciekawie to wygląda. Przedni TUZ i WOM, EHR, 96,6 KM z 4 cyl. + Turbo. Brzmi już tak bardziej 'cywilizowanie'. I te maski całkiem sie im udały :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#9 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:27

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Według mnie szajs. Brzydszego pronar juz ciagnika nie mógł zrobic :)

#10 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:32

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 @Pronarek82a ty zawsze mówisz ze Pronar to szajs, jaki by nie był to i tak szajs, a sam posiadasz Pronara.
Ciągniczek ładny, tylko silnik zmienili i maskę, reszta to to samo co w starej P5. Taki temat wcześniej ja założyłem ale mod przeniósł go do innego tematu o Pronarze P5 :)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:40

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Posiada Pronara i wie co to jest więc mówi prawdę
P.S. W Polsce nigdy nie było komuny tylko był socjalizm a to się różni -@zetor

#12 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:46

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 tak mówicie ale chociaż pronar cos robi, inwestuje, modernizuje by nie zaginąć na polskim rynku tak jak ursus, żeby dali troszke niższą cene i by było git napewno by mnieli nie mniejszy zbyt jak zetor choć muszą się sprężać bo coraz wiecej rolników kupuje zachodnie ciągniki

#13 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 16:24

Posiada Pronara i wie co to jest więc mówi prawdę
P.S. W Polsce nigdy nie było komuny tylko był socjalizm a to się różni -@zetor

Ta, tylko niech się wypowiada na temat 82A który mu się nie udał, bo ten P5 to jest całkiem inna bajka.
Gadałem z mechanikiem u dealera to mówi że sprzedali parę sztuk P5 z silnikiem Euro II i powiedział mi tak : Pronar już dorównuje do zachodnich ciągników i nawet może jest i lepszy od JD czy Zetorów bo jest ekonomiczny i nie tylko bo i ceną wygrywa też
Chłop ze wsi

#14 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 16:30

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 tak tak, pronar dorównuje jd co najwyżej ilością dostępnych serii i modeli, bo pod jedną marką sprzedawać ruski chińczyki, składaki z zachodu 2 serie p5 i p7, koreańce kioti, do tego orginalne belarusy, tow tym to przegonił chyba jd i sdf razem wzięte tyle modeli nie mają!!! ludzie nei dajcie się oszukać jak tyle serii wprowadzają to po kilku seriach za kilka lat ślad niezostanie firma experymentuje waszym kosztem i będzie klepała to co się sprzedawać da a inne wycofa

#15 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:12

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Ja mówiłem o serii P5 anie o koreańcach i o komforcie pracy i osiągami tych ciągników z serii P
Każda firma wprowadza nowe serie a stare po jakimś czasie wycofuje, to jest norma. Fendt czy JD też cały czas sprzedaje i produkuje jeden ciągnik z tych samych części?? Nie!! Więc sie nie ośmieszaj takimi wypowiedziami :)
Chłop ze wsi

#16 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:15

Ta, tylko niech się wypowiada na temat 82A który mu się nie udał, bo ten P5 to jest całkiem inna bajka.
Gadałem z mechanikiem u dealera to mówi że sprzedali parę sztuk P5 z silnikiem Euro II i powiedział mi tak : Pronar już dorównuje do zachodnich ciągników i nawet może jest i lepszy od JD czy Zetorów bo jest ekonomiczny i nie tylko bo i ceną wygrywa też

Już dawno nikt mnie tak nie rozbawił. Sam pomysł porównania Pronara do jelonka świadczy o tym że jesteś cienki w te klocki.Następny post na ten temat napisz jak coś takiego powie Ci mechanik ale z JD :) :) :) :) :) :)

#17 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:48

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Heh. Ale nie powiecie że one ładne. Niech będzie tak. Nie liczy sie wygląd tylko co jest pod maską. Ale być może dobry jest. Chyba już nic niema ruskiego wstawionego. Tylko nazwa pronar i to nie ruska :) Miejmy nadzieje ze będzie dobry sprzęt.
Ale i tak polska czegoś dobrego nie zrobiła w swojim życiu. Tylko usrusy siako tako. A Ty Pronar82a to tylko chwalisz pronary. Że sie podoba to już ma być dobry? Już w tym pronarze pare firm jest. Niech sie jedna rzecz zepsuje. To już nie wsiądziesz do samochodu i do byle jakiego sklepu nie pojedziesz po tą część.

#18 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:51

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 Ruskie podzespoły były lepsze niż ten włoski złom iveco i carraro-takie jest moje skromne zdanie

#19 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:58

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 I wogle niewidziałem dużo pronarow p5 na polu u kogoś. Widać że nie ciesza sie populacją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2008 - 19:58

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135 mój sasiad serwisant też chwalił p5 to samo jak moj kolega który też pracuje w składnicy i chyba oni lepiej wiedzą bo wiecej mają stycznośc z pronarami

Dodaj odpowiedź