Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z hydrauliką w Same Roller

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:33

Problemy z hydrauliką w Same Roller Mam problem z hydrauliką w samie gdy temperatura spada ponizej zera filtr oleju przekładniowego nie chce przepuścic oleju i świeci sie kontrolka no i oczywiście nie działa nic co jest napędzane olejem nie pomogła wymiana oleju filtra. zastanawiałem sie nad filtrem o mniejszym stopniu filtracji ale oczywiście dealer sie tym nie bedzie zajmował a w innych sklepach to takiego filtra w życiu na oczy wcześniej nie widzieli co zrobić??? :D
............Tylko przemyślane rozwiązania............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z hydrauliką w Same Roller Dzisiaj, 02:36
  •  

#2 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:40

Problemy z hydrauliką w Same Roller Moze olej o zbyt dużej lepkosci.

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:47

Problemy z hydrauliką w Same Roller A w jaki sposób namierzyłeś że to wina filtra i że nie chce przepuszczac oleju??
Bo jednak to dziwne że filtr nie przepuszcza i to nowy.

#4 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:16

Problemy z hydrauliką w Same Roller Może przed filtrem jest jakiś zawór który mierzy ciśnienie i przepływ oleju. Gdy jest jakiś czynnik nie właściwy to poprostu odcina dopływ

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:46

Problemy z hydrauliką w Same Roller moim zdaniem powinienes dwiedziec sie jaki olej powinien byc stosowany do tego traktora w skrzyni moze faktycznie masz olej zbyt gesty. nie radze zakładac filtru o mniejszym stopniu filtrowania poniewaz moze sie to skonczyc awaria pompy rozdzielacza albo jakiegos oringu na półbiegach. Ja bym zaczął od oleju. jezeli problem pojawia sie w niskich temperaturach to bedzie to napewno jego wina z reguły oleje przekładniowe stosowane w polskich ciagnikach typu HIPOL nie nadaja sie do przekładni w zachodnich ciagnikach ze wzgledu na duza gestosc w niskich temp za niska w wysokich poza tym filtracja oleju w zachodnich maszynach jest jakby epoke do przodu bardziej dokładna.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#6 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 09:41

Problemy z hydrauliką w Same Roller zaworu nie ma bo jak potraktowałem stary filtr młotkiem i punktakiem to zaczoł działać bez problemu przy -20 st C ale tamten filtr nadaje sie oczywiście na złom. na dzień dzisiejsz jeżdże na Agrol U dealer twierdzi ze sie nadaje tylko wymaiana nie co 1000 a co 700 mtg. puł biegów nie ma! ale sorry że tego nie napisałem odrazu mnie sie rozchodzi o coś zastępczego na okers zimy tj na 3 mc wtedy ciągnik tylko wychodzi praktycznie na pare minut żeby wwieść pasze czy pozbyć sie obornika. a dodam jeszcze że na orginalnym oleju było to samo nazwy nie pamietam ale coś to było Akros jakiś tam.... problem sie pojawił jak kupiliśmy przyczepe(NOWĄ) po jej kipnięciu.

#7 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:14

Problemy z hydrauliką w Same Roller a moze po prostu w przyczepie byl jakis olej ktory po zmieszaniu z olejem z rollera zwarzyl sie i spowodowal zapchanie filtra. pamietam ze jak pierwszy raz wymienialismy olej w lampku to filtr byl strasznie zawalony a wina byla w tym ze czepialismy maszyny ktore pracowaly wczesniej z c-330 albo c-360.obecnie staramy sie zeby czepiac maszyny tak aby pracowaly albo przy lampku albo przy c-330. chociaz tez potrafi zaswiecic sie lampka gdy jest mroz ale trzeba wymienic olej bo juz przekroczone 1000mth na tym oleju.

#8 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:05

Problemy z hydrauliką w Same Roller możliwe ale chyba był Agrol nie jestem pewny czym pronar napełnia instalacje hydrauliczne przyczep. no ja też nie podpinam przyczepy prasy pod inne traktory(olej) a zwłaszcza komuś bo to już syfu można sie nabawic w hydraulice :)

#9 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 15:55

Problemy z hydrauliką w Same Roller Mnie sie tez zaswiecila ostatnio lampka oleju z hydrauliki w moim grand prixie jak rano zapalalem podczas mrozu na wolnych obrotach ok ale jak dodalem gazu to pompa wyła zostawilem na wolnych obrotach az sie zagrzal i bylo ok, wydaje mi sie ze to napewno olej za gesty na mrozy

#10 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:31

Problemy z hydrauliką w Same Roller tak masz racje u mnie jest to samo ale jak przyjdzie tak z -15 st mrozu to rozgrzanie nic nie da bo cały czas sie świeci i pompy wyją wiec można je rozwalic. ale na orginalnym oleju było to samo a nawet gorzej :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:27

Problemy z hydrauliką w Same Roller widac moze to taka wada tych ciagnikow bo mamy taka sama hydraulike mnie od nowosci jakos ta pompa wkurza zawsze dziwnie wyla przy zimnym ciagniku ale kontrolka mi sie pierwszy raz zaswiecila

#12 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:10

Problemy z hydrauliką w Same Roller No ale jak kontorlka sie nie świeci to nie ma roblemu wycia. dopiero jak zaczynają chodzić "na sucho" to wtedy zaczynają pompy wydawać dziwne odgłosy. z resztą nawet jak by na upartego chciał jechać to i tak sie nie da bo układ kierowniczy nie dział jak oleju nie dostaje. kiedyś ciągnik był mi bardzo potrzebny jak był mróz i sie nie dało normalnie jechać to potraktowałem filtr gwoździem w środku no to juz nie było zadnego problemu zeby nie wiem ile gazu dawać. możliwe że agrol to sie za bardzo do niego nie nadaje ale deler mowi że moze byc tylko po prostu wymiana zamiast co 1000 mtg to co około 700mtg. jak dla mnie to by wystarczył filtr o mniejszym stopniu filtracji ;) tak tylko na okres zimy wtedy ciągnik praktycznie pracuje pare mtg zeby wwieśc pasze słome.

#13 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:10

Problemy z hydrauliką w Same Roller Ja dzis bylem u dilera po plyn hamulcowy i sie pytalem o ta pompe ja mam wlany olej titan 80W90 to jest przekladniowy on mi mowil zebym przeszedl na hydrauliczny titan 10W40 pokazal mi jakie oleje zalecaja do mojej skrzyni to tam byly wypisane te 2 oleje ale dziwne niewiadomo ktory wlac przekladniwy czy hydrauliczny wszystko i tak sie wymiesza wolalbym miec ten hydrauliczny ale to jest znow koszt 52 litry * 19.90zl/litr

#14 Share sprawiedliwy

sprawiedliwy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:45

Problemy z hydrauliką w Same Roller Jestem pewien że to wina oleju twój ciągnik powinien być zalany olejem:TITAN HYDRAMOT 10W40MC.Jeżeli chodzi o filtr to zależy jaki masz układ jak są dwa filtry puszkowe przykręcane to to jest jego numer katalogowy 2.4419.280.0

#15 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:47

Problemy z hydrauliką w Same Roller jak dzwonilem w grudniu do dilera lamborghini z pytaniem o olej przekladniowy to mi zaproponowali olej shell donax.mowili chyba cos o 15 zl/litr.mowili ze sie miesza bez problemu z orginalnym Akrosem

#16 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:58

Problemy z hydrauliką w Same Roller No coż tą zime bede sie musiał jakoś po męczuć byle do wiosny a przez lato nie ma problemu a na jesień to i tak podejdzie czas na wymiane to coś żadszego zaleje.
Same Roller 60 ma jeden filtr puszkowy po lewej stronie za zbiornikiem paliwa. i tu jest problem bo jak nie przepuszcza to obie pompy chodzą na sucho :angry:

#17 Share sprawiedliwy

sprawiedliwy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:05

Problemy z hydrauliką w Same Roller jeżeli jest taki układ to jest to wkład filtra ale i tak powinien być tam drugi filter przepływowy na przewodzie ssącym do pompy

#18 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:17

Problemy z hydrauliką w Same Roller My do JD do skrzyni lejemy TITAN HYDRAMOT 10W40MC koszt to ok 17,50 za litr... mimo tego teraz jak jest zimno słychać pompy, servic-ant powiedział, że nie ma sie co martwic bo i tak po kilku minutach olej stopniowo sie rozrzedza i wszystko pomału wraca do normy:) Ale olej naprawdę bdb:) Polecam...

#19 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:24

Problemy z hydrauliką w Same Roller

jeżeli jest taki układ to jest to wkład filtra ale i tak powinien być tam drugi filter przepływowy na przewodzie ssącym do pompy

no właśnie to jest jeden filtr na przewodzie ssącym. rurka wychodzi z bloku skrzyni idzie do filtra a nasępnie rura do pomp oleju które znajdują sie na silniku(napędzane od rozrządu). ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:30

Problemy z hydrauliką w Same Roller Mając w ciągniku nieprzepracowany olej o parametrach zgodnych z tymi jakie zaleca producent- czyli np. Akros Multi czy BP Terrac Transmission (10W30) do ok. - 5st.C można u mnie jechać zaraz po odpaleniu ciągnika, gdy jest zimniej dobrze jest z 3 minuty go zagrzać na postoju- po tym czasie będzie dobrze działać wsp. kierownicy i nie będzie świecić kontrolka.
Obecnie myślę jednak aby zamontować grzałkę do oleju. Zna ktoś może średnicę gwintu korka spustowego? Zastanawiam się nad czymś takim (zdj.2 -poz. 2 i 3)

http://www.allegro.p...i_35_40_mm.html

Dodaj odpowiedź