Skocz do zawartości

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 10:37

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa A może by tak spróbować dopasować przedni tuz i wom od zetora 7245? (niektóre były w takie rzeczy wyposażone)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Dzisiaj, 11:24
  •  

#22 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:55

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Kolego lukash0 mysle ze zrobienie przedniego WOM napędzanego prosto z wału ciągnika nawet od ostrówka jest nie do wykonania chyba ze stosując przekładnie obniżającą obroty a podnoszącą monet obrotowy, przecież WOM powinien miec 540obr/min a jeśli bedzie bezpośrednio z wału to przy dużych obrotach bedziesz mial 2000obr/min i mały moment obrotowy żadna maszyna raczej nie bedzie chodzić na takim WOM
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#23 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:33

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa w takim razie dlaczego w zetorach taka opcja jest?
są przecież c-360 z silnikiem zetora 7211, są chłodnice z otworem na WOM do TUZa, nie wiem czy jest przekładnia, a raczej tak, sprzęgło jest również uruchamiane chyba hydraulicznie
możliwości jest bardzo wiele,

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:47

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Ja myślałem kiedyś do 3512 zestaw czołowa + tylna ale to za duże koszty przeróbki i zakup kosiarki. W dodatku hydraulika i podnośnik w 3512 się nie lubią i działa tylko jedno ....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:55

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa wiem cos o tym jak owijałem baloty juz mnie szlak trafił jak musiałem zmieniac ta wajche wrrr :angry:
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:57

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa no wiadomo że nikt nie będzie specjalnie cały przód od C-360 przerabiał aby założyć z przodu kosiarkę,
ale osoby co posiadają choćby silnik od zetora i przedni tuz, to już mogą się pofatygować aby coś zrobić

#27 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 20 luty 2009 - 17:55

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa ponownie wrócę do tematu z pytaniem czy pasowałby według was TEN(kliknij tu) TUZ z WOMem do c-360??
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#28 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:17

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa A ja mam pytanie z całkiem innej beczki, czyli w którą strone kręci się wałek z przodu, czy w tą samą co tylni czy odwrotnie, i podajcie od której strony patrząc, bo mam możliwość kupna taniej kosiarki dyskowej tylko że czołowej, a że MF 255 jest dość szybki na wstecznym to zasuwał bym na wstecznym :) Co o ty myślicie ??

#29 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:04

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Przedni walek obraca sie tak samo jak wal korbowy w silniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:04

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Myślę, że bezsensu taka robota kosić do tyłu ciągnikiem. Bynajmiej ja tak uważam. Lepiej taką normalna ludzie wezmą Cię za wariata powiedza ze poj****** hu*** ze kosi na wstecznym nynajmiej tak byłoby u mnie. :)

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:21

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Jak będziesz sie tak przejmował tym co ludzie mówia to w depresje wpadniesz. Próbój z ta kosiarka i koniecznie wstaw filmik na AF :)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:00

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa C-360 nie nadaje się do ciecia tyłem. Ma za wolny wsteczny. Ciągniki na licencji MF tak

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:48

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Interesował mnie tylko jak obraca się wałek, bo nie było by wesoło wydać 3 tyś, a nie dało by się tym kosić, kiedyś widzialem Fend-ta koszącego do tyłu, chyba była to 930 , tylko z tą różnicą że miał obracaną kierownice z siedzeniem.
Rafaol7@ jednym słowem mnie to wali co ludzie by o tym sądzili, ważne aby dało się, a drugiej strony to MF nie będzie miał lekko, bo targać 2,8m pottingera na wstecznym to nie lada wyczyn, jak przy 2,4 ma co robić <_< Wiecie to taki plan jak MF dalej zostanie w naszym gospodarstwie, bo szykuje się zmiana, ale raczej skusze się na tą kosiarke, bo dwa że jak być może kupie renault 103-14 to na przyd założe pottingera, a z boku jakąś inną, i zestaw by był fajoski :lol: 5 metrów by troche zagarniało :D A może kto chce kupić MF 255 ?? :D

Edit: ostatnio przeglądałem ofetre prostych przenich tuz-ów, i mają one takie przystawki na wałek tylni co idzie wał pod ciągnikiem i podaje napęd do przodu, czyli kręci się odwrotnie, więc nie nada się ta kosiarka na tył, bo kręciła by się w drugą stronę, więc nie nada, a miałem cichą nadzieję ;/

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:54

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Ja kiedyś ciapkem kosiłem na wstecznym zielsko z kartofli :D Mam tako kosiarkę na łańcuchy i bierze 2 redliny pod ciągnikiem. Nawet dobrze się jeździło. Usiadłem odwrotnie na siedzeniu, gaz ręczny a kierownice trzymałem za plecami <_< Jak tata przyjechał na pole zobaczyć ile mi zostało i zobaczył jak kosze to się po głowie podrapał i pojechał do domu :lol:

Przedni WOM moze obracać się w obie strony. Jak masz w zestawie przekładnie to masz tako możliwość.

bullet_black.png

#35 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 luty 2009 - 10:09

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa Tak, tylko nie wiadomo w którą strone musi się obracać wom od tej kosiarki <_< Trzeba będzie zadzwonić i się opytać dokładnie :lol:

#36 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 21 luty 2009 - 10:30

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa

Przedni WOM moze obracać się w obie strony. Jak masz w zestawie przekładnie to masz tako możliwość.

Tak, a jeżeli przekładni nie ma to w większości przypadków wałek w kosiarce obraca się w prawo, stojąc przodem do wałka kosiarki.

I jeszcze jedna sprawa, obroty WOMu do czołowej potrzebujesz 1000 obr. WOMu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 luty 2009 - 12:09

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa 1000 :lol: to chyba koniec pomysłu, i obroty terz są odwrotne, więc dzięki wszystkim za odp. <_<