Gość Profil usunięty

C 360 i kosiarka czołowa dyskowa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie czy c360 dałaby radę zkosiarką czołową dyskową o szerokośći 2,30 metra albo bębnową na trzy bębny o szerokośći 2,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Jesli bedziesz nią kosil łaki(a jak to na łąkach zawsze troche wody nieraz jest) to przód ci wpadnie..chyba ze zalozysz szersze opony... i i jeszcze jedno...Zastanawiales sie jak bedzie doprowadzony WOM i jak zrobisz tuza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie wydaje się to nierealne. W ogóle, tak jak kolega wyżej wspomniał :D jak doprowadzisz przedni WOM, oraz jak założysz TUZ. Jeszcze z TUZ-em by uszło, ale z wałkiem odbioru mocy nie da rady. A może chodziło Ci o zaczepienie czołówki na tył ciągnika? Bardziej sformułuj swoje pytanie to pogadamy. Według mnie temat bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę zeby kosiarkę podczepic do tura a z wom tez niebyłoby problemu mozna się podłączyć pod skrzynię, pierwsze okienko od sprzęgła tam przeciesz jest koło zębate co napędza tulny wom wystarczy tylko dorobić przystawkę z kołem zebatym i dać wałek do przodu coś podobnego jak jest podłączony przedni napęd w zetorach a przud niepowinien wpadać jak będzie mokro bo mam zamontowany pzedni napęd i koła 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahhahha

czolowka do C 360 padne

a jak juz WOM bedziesz robil to ja proponuje hydrauliczny silnik wstawic bedzie owiele latwiej.,mniej zaboty


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

ja też jakoś sobie nie mogę wyobrazić c-360 z tuzem... jak zrobisz to dodaj zdjęcia na af. jak wspomniał @talek48 to co zrobisz z przednimi kołami zmienisz czy znowu jakiś nowy patent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Po co wom ? wystarczą silniki hydrauliczne, i dodatkowy roździelacz/sekcje lub elektrozawory.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Tylko ciekawe jak długo posłuży pompa hydrauliczna w ciągniku, przy takim obciążeniu....

 

Ciekaw jestem po co sobie utrudniać życie, zakładając TUZ, przedni WOM, zamiast kupić porządną w miarę szeroką dyskową zawieszaną na tył, bądź pół zawieszaną (ale to droższy wydatek).

Masz jakieś konkretne powody dla takiego rozwiązania, czy temat do luźnych dywagacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

bardzo ciekawy pomysl tylko ogrom roboty zeby to ogarnac, zamiast WOM silnik hydrauliczy byl by idealny tylko nie sądzę zeby wydajność pompy ogarnęła taki silnik a jesli juz to jak dlugo by wytrzymała, tuz zrobic to nie problem wystarczy miec stal i gary zeby to pociąć, tylko według mnie za duzo zachodu, kup zwykła dwu talerzowa kosiarke na tyl i tez bedziesz robil hektary :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

osobiście miałem też taki pomysł jak autor żeby zamontować do 60 przedni TUZ i przedni WOM(silnik hydrauliczny) do tego zamontować pompę od cyklopa napędzana z wału silnika tak jak jest tutaj która by obsługiwała ten TUZ, WOM, wspomaganie i TUR w przyszłości

 

miało by to służyć np. :

kosiarka czołowa a z tyłu szajbus do siana

albo dmuchawę i śnieg rozpierniczać zimą

no i wiele innych


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Kurcze narobiliscie mi smaku na ten przedni TUZ do 60siatki :) mi tez sie marzy zorganizować cos dla swojej 60 tylko brak materiału, chcialbym wykorzystywać go do pracy z wałem strunowym, tylko wtedy to i inne kola i wspomaganie by trzeba, jedna modyfikacja pociąga kolejne :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

nie no ten ta 40 to dość fajna tylko wizualnie to jakoś nie ogarnięte ale mnie teraz intryguje jak zrobił wyjście ze skrzyni na przodek

 

kombajn- jeśli masz gdzieś w pobliżu złomowisko to ruszaj tam może będzie jakaś kopareczka czy cuś i już można rozebrać zawsze to tanie niż kupić ze sklepu

ja głównie zaprzestałem na rozrysowaniu planu poprzez brak kapitału na siłowniki itd.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wiosnę mam zamiar ją troche odmalować juz mam załozone błotniki na przednie koła trzeba tylko jeszcze dach wyprostować bo jak układałem stug z bel to jedna się zwaliła na dach dobze ze jest kabina bo pewnie byłoby po mnie juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a ciekawe jak by założył wał z ostrówka on jest silniejszy i szajba jest na wieloklinie jakaś przekładnie i może byłby przedni WOM??kurde ale najbardziej bym się bał o wał bo to było by duże obciążenie przy kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega gintek założył przedni napęd do 60 to myślę że i ten pomysł doprowadzi do końca. Powodzenia życze. To rozwiązanie napewno sprawdziło by się, bo na przednim tuzie lepiej by się pracowało (obciążenie, zwrotność) i na tył zawsze można coś zaczepic


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja myślę że jak ma sie takie pomysły to lepiej zainwestować więcej kasy i kupić jakiś ciągnik co będzie wyposażony w takie bajery.myślę że nie warto zakładać do 60 przedniego TUZu i WOMu.wątpię aby poczciwa 60 to na dłuższą metę wytrzymała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

A może by tak spróbować dopasować przedni tuz i wom od zetora 7245? (niektóre były w takie rzeczy wyposażone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Kolego lukash0 mysle ze zrobienie przedniego WOM napędzanego prosto z wału ciągnika nawet od ostrówka jest nie do wykonania chyba ze stosując przekładnie obniżającą obroty a podnoszącą monet obrotowy, przecież WOM powinien miec 540obr/min a jeśli bedzie bezpośrednio z wału to przy dużych obrotach bedziesz mial 2000obr/min i mały moment obrotowy żadna maszyna raczej nie bedzie chodzić na takim WOM


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

w takim razie dlaczego w zetorach taka opcja jest?

są przecież c-360 z silnikiem zetora 7211, są chłodnice z otworem na WOM do TUZa, nie wiem czy jest przekładnia, a raczej tak, sprzęgło jest również uruchamiane chyba hydraulicznie

możliwości jest bardzo wiele,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja myślałem kiedyś do 3512 zestaw czołowa + tylna ale to za duże koszty przeróbki i zakup kosiarki. W dodatku hydraulika i podnośnik w 3512 się nie lubią i działa tylko jedno ....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

wiem cos o tym jak owijałem baloty juz mnie szlak trafił jak musiałem zmieniac ta wajche wrrr :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj