POLKOP

Nie - dla nowoczesnego!

Polecane posty

Adrianos    30

dokładnie, mój tata zawsze to mówi "nie stać mnie na stare graty" co w serwis kase ładować i chodzić zdenerwowanym to lepiej kupić nowe i mieć większe szanse na bezawaryjną pracę... nie ma rzeczy idealnych ale jest jeszcze jedna kwestia, gdy mi forterra padła to pan od którego ją kupiłem jako że na naprawe musiałem czekaś 3 dni w międzyczasie chciał mi podstawić inny ciągnik z ładowaczem, tak więc liczy się co i u kogo kupujemy:D

nasze gospodarswo ciągle i niezmiennie w tej samej firmie i myśle że taka współpraca procentuje


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

na allegro widzialem fajny tekst dotyczacy uzywanych czesci i maszyn "Stare to moze byc wino" wiec mysle ze to mowi samo za siebie ze nowe to nowe. mi sie udalo ojca przekonac do NH T6040 Elite ale niestety cena mleka za niska ;( to jedyny nowy ciagnik (oprocz Zetorow) do ktorego da sie go przekonac, o zadnych JD, MFach czy Fendtach nie chce slyszec. a jak mu tlumacze ze elektronika w dzisiejszych czasach duzo ulatwia prace i steruje tak wszystkim aby uzytkownik czegos bezmyslnie nie popsul, to mowi "silnik w zetorze samemu sie naprawi ale elektroniki to juz nikt nie zrobi"

 

gdyby tylko mnie posluchal i zeby byla wyzsza cena mleka to zapewne pod koniec 2010 roku na podworku stalby taki ciagnik jak JD 6630 Premium lub chociaz ten NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To powiedz swojemu ojcu, że rolnik to nie mechanik :lol: Bo od naprawy jest kto inny- mechanik, ale w Polsce każdy chce zaoszczedzić i wszytko samemu by sie chciało zrobić. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

dobry rolnik to umie wszystko:D jest i mechanikiem i elektrykiem i budowlańcem i co mu tam jeszcze potrzeba


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mogłem dołożyć do mojego Landiniego np. EHR, kosztowałby ok 10tys. i co lepiejby mi urosło??


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

jd1052 to nie tak ze kazdy chce sobie wszystko sam zrobic. W wiekszosci wypadkow jest tak ze musisz zrobic samemu bo jakbym mial do wszystkiego brac,,fachowcow'' to bym z torbami dawno poszedł, bo nie dosc ze duzo drozej to wielu wypadkach jeszcze zrobione na odpierd...ol i nie wiem co sie uczepiliscie tych starych ciagnikow przecierz jak sobie kupisz nowy to trzeba wziac pod uwage za ze kilkanascie lat tez bedzie stary wiec i awarie sie pojawia. Moj kumpel juz przez ta superelektronike by przylozyl w ciezarowke, bo po myciu zepieprzal szosa z pelna przyczepa zbierajaca i na skrzyzowaniu mu wcisnal hamulec a on tylko na tyl hamowal bo przod hamuje tylko na wlaczonym przednim napedzie a ze cos zamoklo to sie przedni naped automatycznie nie wlaczył i kola nie hamowaly. Cale szzcescie ze koles ciezarowka zdazył zjechac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No to, że w Polsce są pseudo fachowcy to sie zgodze. Ja nie mówie, że rolnik ma nie umieć czegoś zrobić właśnie, że ma! Tylko problem w tym, że gdy coś naprawia to może zaniedbać sobie inne rzeczy np. uprawy.

Edit: Poprostu nie podoba mi sie to, że mottem polskiego rolnika przy zakupie maszyn jest to, że sam sobie to naprawi, a to jak w polu bedzie zrobione to druga rzecz poprostu "bele tanio".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem jak Ty podchodzisz do sprawy-"zaniedba uprawy"-jak rozumiem ten mechanik to taki cudotwórca co to w dziesięć minut każdą awarię usunie (no bo rolnik na tą naprawę przynajmniej 10 godzin będzie potrzebował w odróżnieniu od mechanika biggrin.gif )-przecież trzeba go znaleźć,często przywieźć,odwieźć-a godzinki lecą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jaro lipnych macie mechaników :lol: W czasie, gdy mechanik robi mi traktor to wtedy drugim traktorem moge robić coś innego np. rozsiewać nawozy, gdy to jest czas siewów ;[ A jeżeli nie posiadam zaplecza do naprawy, narzedzi itp. to to bedzie mordęga ;[ Nigdy u nas w gospodarstwie nie naprawialiśmy silników, skrzyń itp, zawsze maszyna była odstawiona do znajomego mechanika, który ma warsztat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No nie wiem jak Ty podchodzisz do sprawy-"zaniedba uprawy"-jak rozumiem ten mechanik to taki cudotwórca co to w dziesięć minut każdą awarię usunie (no bo rolnik na tą naprawę przynajmniej 10 godzin będzie potrzebował w odróżnieniu od mechanika biggrin.gif )-przecież trzeba go znaleźć,często przywieźć,odwieźć-a godzinki lecą...

Zapomiałeś dopisać że jeszcze trzeba postawić i nakarmić :lol:

JD1052 pozazdrościć takiego zaufania do fachowców ja od mechanika na krok nie odchodzę i patrzę na ręce, żeby jakiegoś psikusa jeszcze nie zrobił ;[ żeby go potem znowu trzeba było przywieść nakarmić napoić wysłuchiwać co to jego zdaniem najlepsze co nic nie warto, przy tym zachowuje się jak profesor na uczelni u którego słaby student zdaje egzamin i zapłacić i na koniec wysłuchać jeszcze jak to tanio wzioł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Poprostu zawozimy mu traktor i przyjeżdżamy po naprawionego :lol: Chyba, że sami części chcemy kupić to trzeba je mu zawieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Mogłem dołożyć do mojego Landiniego np. EHR, kosztowałby ok 10tys. i co lepiejby mi urosło??

 

jak jest EHR to sobie ustawisz i nie musisz sie ogladac. moze i te nowe konstrukcje podnosnikow sa dokladniejsze niz w starych ursusach i nie trzeba tyle dzwigniami ustawiac ale jednak. moze dla niektorych EHR wydaje sie tylko zbedna rzecza ktora moze czesto nawalac ale dla innych jest to bardzo przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja od ponad 4 lat nie wierze juz w zadnego mechanika nawet tych zautoryzowanych stacji napraw. Poprostu nie zaufam zadnemu serwisantowi ani mechanikowi. Z tego powodu ze dalem do naprawy silnik w golfie 2 do utoryzowanego serwisu vw i tak spieprzyli ze musialem samochod sprzedac. Potem kupilem golfa 3 i oddalem na wymiane paska rozrzadu rowniez do serwisu i zle ustawili rozrzad i rozjeb... silnik w sumie starcilem na serwieei ok 4 tys zł.I odziwo gdy przestawili ten rozrzad to samochod byl badany na VAG-u i komputer nie wykazal zadnych nieprawidlowosci i koles kazal jezdzic bo jest wszystko dobrze tylko ciezko zapalal no i pojechalem i silnik po 50 km padł. Wiec widać ze ta super elektronika jest tez zawodna tak samo jak i serwisanci. Od tej pory nie tylko sami naprawiamy wszystkie maszyny ale i samochody rownierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja też takich mechaników jak ten z postu @JD1052 znam jedynie z bajek biggrin.gif -owszem do bardzo poważnych napraw biorę mechanika ale sam też zakasuję rękawy i staram się wszystkiego dopilnować-kiedyś jak zobaczyłem jak mechanik odpala świeżo złożony ciągnik (silnik) przy -10 stopniach i od razu daje pełny gaz to żeby nie był tak już starszym gościem to zapewne skończyłby z obitą facjatą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No wlasnie ja w zyciu bym nie zostawil mechanika samemu sobie... Pamietam jak kiedys ojciec bral mechanika do kombajnu to nie bylo dnia zeby cos nie nawaliło, a odkad sami zabralismy sie za szykowanie to stary 35 letni super chodzi 5 sezon bez zadnej awarii i scina rocznie ponad 70 ha. Wychodzi na to ze mechanik szykowal ale tak zeby miec robote na caly sezon hehe. A wracajac do tematu to elektroniki nie unikniemy juz nawet chca wprowadzic dowody z chipem heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do napraw elektronicznych zależy na kogo się trafi ale niedługo ceny spadną jak przybędzie fachowców kolegi wuj naprawia kompy to nieraz kantuje zrobi pierdułkę za 50 zł a bierze z 500 :lol: bo nikt nieskapnie się ale do czasu jak mówię

 

Co do nowych nie psują się no i po to mają gwarancję, jaśniej tzn że kupisz nowy i śnisz spokojnie a nie kupisz zjezdżony i co rusz coś siada i stąd koszmary i strach przed elektroniką bo nieznana bo ktoś coś tam powiedziął

 

 

 

Teraz tak rozróżnijmy coś: załączanie napędów przyciskiem to jeszcze żadna elektronika tylko elektryka (po mojemu) i to jest bardzo proste

 

co innego EHR i tam jest już elektronika ale jak ktoś tak kombinuje że sam naprawi to może to wywalić i wstawić zwykłe zawory albo załączane przyciskiem tylko wtedy straci wiele przydatnych pomocy (np rozłączanie blokady na zakręcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Takie rzeczy jak rozlaczanie blokady na zakretach, automatyczne zalaczanie przedzniego napedu, automatycne zalaczanie blokady mozna rozwiazać bez zadnej elektroniki i bez zadnych czujnikow. I na dodatek chodzi to bezawaryjnie, moje zdanie jest takie jak ktos ma duzo ziemi to jak najbarzej ciagnik wyposazony w bajery bo niedosc ze szybciej sie zwroci to po tylu godzinach spedzonych w ciagniku to czlowiek jest mniej zmeczony ale tak jak ja mam 60 ha to spedzam tyle czasu w ciagnikach ze nie czuje jakiejs potrzeby posiadania super wyposazonego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to ciekawe w jaki sposób ?

A mnie nie chodzi o to by wszyscy kupowali super wypasione ciągniki (wiadomo że według możliwości) tylko by nie wmawiali że nowoczesne-naszpikowane elktroniką ciągniki są niedobre do pracy na roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

I to wcale nie w drogich zachodnich ciagnikach... Jak chcesz wiedziec w jaki sposob to idz do kogos kto ma mtz i takie rzeczy ktore napisalem to on ma standardzie. Wiec sie jadnak jakos da, i iwem ze nie ma tam zadnego czujnika tylko zalaczane jest mechanicznie (przedni naped) i hydraulicznie (blokada). sasaid mi opowiadał jek jest rozwiazana blokada to mozna sie usmiac bo jest wykonana w tak banalny sposob ze nikt by nawet nie pomyslał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mam mtz :lol: no i właśnie czujniki są od blokady-masz rację hydrauliczny zaworek jest blokowany po skręceniu kół i nie ciśnienia na tarcze blokady

 

Co przedniego napędu jadąc w przód załączy się prawda nie ma czujników żadnych

 

a co Powiesz na to:przedni napęd włączany elektrycznie dodatkowy czujnik do hamulców i jedziesz 2x4 wciskasz hamulec i masz 4x4 czyli hamowanie na 4 koła

albo blokada rozłączana po podniesieniu narzędzia na tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Heh ktos mówi że rolnik to nie mechanik ;[ Mam dwa zawody. Mechanik i technik rolnik za 3 lata. To by były jaja. Mechanziator, z dyplomem a gania za innymi ;[ Tzn robie. Nie że juz mam :lol: za mlody jestem jeszcze żeby juz mieć


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

hmm... nie wiem czy dobrze zrozumialem, mechanik w wieku 16 lat?? czy chodzi o to ze uczysz sie na 2 zawody?? ale to jest nie mozliwe bo na kazdy zawod trzeba skonczyc oddzielna szkole bo nie wystarczy miec w szkole przedmiotu "mechanizacja rolnictwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Kurde to z tymi mechanikami żeście mnie powalili panowie i to mocno :lol: Bynajmniej w naszej sytuacji bajki to nie są, że tak robimy, ojciec nie bedzie sie z naprawami babrał i tyle, bo nie mamy do tego zaplecza a i ojciec nie ma wiedzy na ten temat. Tylko nie piszcie co to takiego traktor rozebrać. ;[ Dziwne zwyczaje z wschodzie panują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No...bo my tu Stary dzicz mamy-wiesz co wieczór to u nas białe niedźwiedzie spacerują przez wieś a czasami to i Mongołowie najadą biggrin.gif -nie to co zachód Polski kultura i te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj