Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie - dla nowoczesnego!

230 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:38

Nie - dla nowoczesnego! i tak i nie, w kwestii elektroniki (jako pojecie ogolne) bedziecie mieli wieksze pojecie, dlatego nie chce tu jakis niestworzonych rzeczy wymyslac.
z tego co zauwazylem taki ehr podchodzi pod tzw. automatykę, a w tej kwestii nie ma wielu specjalistow i placimy za ich prace umyslowa.
natomiast co do zdzierania z rolnikow (chodzi mi o kazda grupe produktow, ktora ma waskie zastosowanie) jest pewnie troche racji, ale tutaj cena sie rzadzi jakimis prostymi zasadami ekonomii, popyt na takie produkty jest, a producentow stosunkowo nie wielu, wiec...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie - dla nowoczesnego! Dzisiaj, 15:59
  •  

#142 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2009 - 16:49

Nie - dla nowoczesnego! Moze i pod automatyke, byle co do maszyny, jest kilkunastokrotnie droższe niz do samochodu i dlatego ludzie sie tego boją ( a tak na prawde boją sie tego ze jak im coś nawali to nie uszykuja od razu) Jak ktoś pisał, że jak kogos stać na ciagnik za 200 czy wiecej tysiecy to i stać go na naprawe, ale nie każdy np w srodku żniw ma np 10-15tys na naprawe jakiegoś komputerka i myśle ze stad te obawy przed tą elektronika. Ja sie elektroniki nie boje, ale nie chce jej w maszynie z tego wzgl. że jak dla mnie to ewentualne naprawy sa za drogie, przynajmniej na razie. ( oczywiście wiem że taki komp czy jakaś elektronika tak zaraz nie nawali ale jednak zdarza sie to trzeba przyznać)

#143 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 luty 2009 - 17:05

Nie - dla nowoczesnego! dowiedziałem się od serwisanta korbankowego, że najczęstszą przyczyną z awarii elektroniki jest spawanie czegoś na ciągniku, lub przypiętego do niego. Ja osobiście myślałem że wystarczy odpiąć klemę z akumulatora, a tu niespodzianka, moduły sterujące w MF szlag trafia pomimo odpięcia zasilania. Poza tym przypadkiem spawania, to naprawdę rzadko zdarzają się awarie czegoś poważniejszego, jeśli już to jakiś błahy czujnik, którego oczywiście samemu się nie zlokalizuje. Koszt części nie wielki, bo bo max 200zł, ale do tego dojazd i robocizna :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2009 - 17:09

Nie - dla nowoczesnego! Od spawania to nie tylko w Mf. Pamietam jak kumpel przyprowadził sieczkarnie mengele, i odłaczył kleme i coś tam spawał, ależ było jego zdziwienie jak komputer odmówił posłuszeństwa, ale to jak pisałes z winy użytkownika, zreszta połowa awari wynika z niewłasciwego uzytkowania sprzetu, i mowa tu nie tylko o elektronice.

#145 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:00

Nie - dla nowoczesnego! korbankowym serwisantom nie ma co az tak ufac mocno, bo oni nie sa obiektywni w takich sytuacjach ;)
no chyba, ze cos ewidentnie siadzie zaraz po spawaniu, a przed bylo ok.
w instrukcji claasa jest np. napisane ze spawanie moze byc przyczyna awarii elektroniki, ale zdaza sie to bardzo zadko :) jakos tak to bylo B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#146 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:03

Nie - dla nowoczesnego! O właśnie brzozak-co tam z Claasem ?-miałeś zdaje się opisać jak tam serwis się sprawował ?

#147 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:16

Nie - dla nowoczesnego! dobra poszukam faktur za przeglady i wtedy opisze dokladnie co i jak ;) w odpowiednim temacie oczywiscie (jak go znajde B) )

#148 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:19

Nie - dla nowoczesnego! Tzn.chodziło mi o tą awarię....

#149 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 11 luty 2009 - 19:26

Nie - dla nowoczesnego! z tą elektronika jest różnie. ja uważam że nie należy się jej bać ale i nie przesadzać z jej ilością w sprzęcie, bo znam gościa który kupił nowego New Hollanda nie znam symbolu ale ma 190 koni i po paru miesiącach padł mu moduł komputera, zaprowadził na serwis założyli nowy odpalili i spalił się drugi, jednym słowem serwisanci stracili kilka tysięcy z kieszeni ;) i wyobraźcie sobie że żaden mechanik New Hollanda w Polsce nie podją się naprawy tego ciągnika sprowadzali gościa z Anglii żeby zrobił ten ciągnik bo bliżej nikt nie chciał się tego podjąć wszystko było by jeszcze bajką bo ciągnik na gwarancji więc gościu nie płacił tylko nie miał czym posiać rzepaku B)

#150 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 19:53

Nie - dla nowoczesnego! powinien zarzadac odszkodowanie
@jaro spoko, chcialem po prostu raz usiasc i zrobic wszystko jak sie nalezy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share krzysztof0615

krzysztof0615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 13:11

Nie - dla nowoczesnego! a ja tu dam przykład na filmiku właściciel pisze że musiał odać do serwisu w komentarzach, i musiał obrabia innym, a przy takich ursusach sam naprawiasz,

Link do filmiku:

a ogólnie dziś mam urodziny hehe
Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

#152 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 czerwiec 2009 - 14:37

Nie - dla nowoczesnego! Popraw link :mellow:

#153 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 17:47

Nie - dla nowoczesnego! krzysztof0615 i co to za przykład? Siadł przedni most, oddał do serwisu i po sprawie. Płakałby jakby to był jego jedyny ciągnik i nie miałby jak się ruszyć.
Nie ma co dywagować, Ursus (bo już nawet o Zetorze nie można tego jednoznacznie powiedzieć) to technologia z dawnych lat. Mimo prostoty w budowie nie gwarantuje komfortu pracy i sprawnego jej wykonania. I tyle na temat.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#154 Share krzysztof0615

krzysztof0615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 08:24

Nie - dla nowoczesnego! wiem, a to czy ktoś woli ciągnik z elektronikom czy nie to zależy od gustu Pozdrawiam
Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

#155 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:09

Nie - dla nowoczesnego! W dzisiejszych czasach nie ma ciągnika bez elektroniki , no chyba , że belarusy , ale to ciągniki na 1000 mth , potem wszystko się sypie .
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#156 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:18

Nie - dla nowoczesnego! hehe wcale nietrzeba 1000 mtg..... Mój znajomy kupił nówke pronara 82ts i juz po tygodniu była spora lista awarii do poprawek.

#157 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:44

Nie - dla nowoczesnego!

W dzisiejszych czasach nie ma ciągnika bez elektroniki , no chyba , że belarusy , ale to ciągniki na 1000 mth , potem wszystko się sypie .

To samo można powiedziec o innych ciągnikach w których jest elektronika, wystarczy poczytac forum, chociazby o pewnym jd w którym awarii uległa skrzynia biegów, nowa bodajże 50tys. jak dobrze pamiętam, dlatego nie mów, że tani musi oznaczac tandetny

KS Falubaz

#158 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:46

Nie - dla nowoczesnego! @Matey naprawa tej skrzyni do jd kosztuje 70tys.

#159 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 15:58

Nie - dla nowoczesnego! Mniej istotne, jednak potwierdza to ze nie ma reguły na awaryjnosc ciagników...

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:42

Nie - dla nowoczesnego! Ale John to 1 na 100 , a Belarus 1 na 10 , taka jest prawda . Z resztą nie ma rzeczy idealnych .
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Dodaj odpowiedź