Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie - dla nowoczesnego!

230 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:11

Nie - dla nowoczesnego! tommy dlaczego? to że kiedyś przez to upadnie cywilizacja to nic :lol: temat sie zaczoł i ciekawa dyskusja wyszła

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie - dla nowoczesnego! Dzisiaj, 20:45
  •  

#122 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:16

Nie - dla nowoczesnego! Nasza cywilizacja i tak kiedys upadnie taka prawda ale jak narazie trzeba korzystac ze zdobyczy techniki i jezdzic w komfortowych warunkach.
Ja mysle ze predzej mechanika siadzie niz włąsciwie uzytkowana elektronika.

Kupilismy samochód w którym niby elektronika jest taka sobie według opinii ale jednak były małe problemy z mechanika a elektronika super działa(odpukac...:lol: )

#123 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 luty 2009 - 22:48

Nie - dla nowoczesnego! tadzio rydzyk kiedyś mówił ze elektronika komputery to wszystko narzedzia szatana :lol: może i dlatego się boją niektórzy elektroniki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 luty 2009 - 23:01

Nie - dla nowoczesnego! @miszka31 - to chyba jest własnie sedno sprawy - a ojciec dyrektor kupil sobie nawet drogi wóz z masą elektroniki zeby sprawdzic na wlasnej skurze czy to co mowił to prawda :lol:

elektroniki nikt do ciagników nie ładuje na siłę i podejzewam ze 90 % tych którzy są na NIE to nie dlatego ze elektronika sie psuje tylko sie jej poprostu boją
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#125 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 08 luty 2009 - 23:12

Nie - dla nowoczesnego! Może przez pierwsze pare lat nie będzie problemów z elektroniką, ale pózniej jak wszystkie kabelki po śniedzieją szczególnie jak ciągnik stał w oborze, zaczną się robić kruche itp. to dopiero będzie problemów :lol:

#126 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2009 - 01:04

Nie - dla nowoczesnego! jak ciagnik jest prawidlowo wykorzystany to predzej siadzie mechaniczna skrzynia biegow niz elektronika, ktora wymienia sie modulowo, nikt nie lutuje kabelkow, tzn. takie jest zalozenie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#127 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 12:37

Nie - dla nowoczesnego!

Może przez pierwsze pare lat nie będzie problemów z elektroniką, ale pózniej jak wszystkie kabelki po śniedzieją szczególnie jak ciągnik stał w oborze, zaczną się robić kruche itp. to dopiero będzie problemów :lol:

Widze ze ty naprawde masz problem i boisz sie tej elektroniki...
Tak jak mówi @brzozak2 predzej siądzie mechanika niz dobrze uzytkowana elektronika bo jesli ktos bedzie cos kombinował w kabelkach to elektronika moze siasc ale to nie bedzie jej wina tylko uzytkownika.

Kabelki zaczna sie robic kruche bo ilu latach bo u mnie w Ciapku po 26 latach nie ma zadnych problemów z kruchymi kabelkami. :lol:

Z elektronika trzeba umiec sie obchodzic tak mniej wiecej i tyle jesli dobrze uzytkujesz nie bedzie problemu z jej awariami.

Niedługo tak jak w samochodach nie znajdziesz ciagnika bez elektroniki i czym wtedy bedziesz jeżdził jak się jej tak boisz? Starym C-360 a sasiedzi nowymi komfortowymi JD a Ty bedziesz im tylko zazdroscił po cichu i wmawiał sobie ze elektronika i tak jest zła i lepiej jeździc C-360

#128 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 luty 2009 - 15:44

Nie - dla nowoczesnego! A gdzieś był temam o fendtach i błędach i problemach ze skrzynią wałkiem itp oraz o używaniu myjki
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#129 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 luty 2009 - 15:59

Nie - dla nowoczesnego! elektronika jest dobra jak sie umie jej uzywac. poza tym to jest nieuniknione!!! i ja jestem jak najbardziej na tak dla elektroniki w maszynach rolniczych;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#130 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 luty 2009 - 16:52

Nie - dla nowoczesnego! Nie tak do końca jak się jej umie używać a jak jest zrobiona. Prosty przykład choć na nie na ciągniku a na samochodzie. Mam Toyotę Corolle z 1998. Jeździłem tym samochodem wszędzie gdzie tylko prześwit zawieszenia na to pozwolił. I jedyna co do tej pory miało awarię to domontowany w 2000 roku nieoryginalny centralny zamek. Cała reszta hula bez zarzutów. Dla porównania znajomy w VW z 1999 roku ma ciągle problemy z komputerem pokładowym.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 luty 2009 - 16:57

Nie - dla nowoczesnego! ale od umiejetnosci poslugiwania sie elektronika duzo zalezy :lol: nie mowie ze wszystko pewnie ze czesc zalezy od jakosci czesc od uzytkowania czesc od jeszcze czegos innego;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#132 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 luty 2009 - 17:48

Nie - dla nowoczesnego! hydraulika jest gorsza od elektroniki dam prrzykład cyklop zero elektroniki ale może przyspozyć kłopotów ocś się przytnie jakiś zawórek,rożdzielacz i się rozkręca może to a może to,a z elektronika jest tak że podpina śię komputer i pokazuje co nie działa kwestja oprogramowania,a co do samochodu to ja ostatnio na laweci przywiozłem skode 2002r z Słubic do dubienki 790km problem z elektroniką ale spowodowany przez mechanika znachora który łapy wsadił naciągając właściciela na pokaźną sumę okazało że źle czujnik stopu zamontował naprawa 60 zł i samochodzik śmiga,aczujnik stopu to chyba każdy samochód posiada,elektromika to codźienność i od tego niema ucieczki pozdrawiam

#133 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:57

Nie - dla nowoczesnego! http://www.masseyfer...w/5400feat8.htm

wiem że bardzo słabo widac, ale ściągnijcie sobie broszury reklamowe.tam jest zdjęcie MF w wersji tropic, sam dach.w środku niczym się nie różni od normalnej wersji kabinowej.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#134 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:05

Nie - dla nowoczesnego! poza tym wg mnie nie ma sie czego bac;]

#135 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:27

Nie - dla nowoczesnego!

Może przez pierwsze pare lat nie będzie problemów z elektroniką, ale pózniej jak wszystkie kabelki po śniedzieją szczególnie jak ciągnik stał w oborze, zaczną się robić kruche itp. to dopiero będzie problemów :lol:

Bezsens... to po co oni robią niby ciągniki? żeby za 5 lat zwinąć interes jak poprzednikom zaczną się psuć ciągniki...
Jak chcesz to rób sobie swoją "trzydziestką"
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#136 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 luty 2009 - 19:51

Nie - dla nowoczesnego! Podejrzewam ze na żadnym forum rolniczym na świecie nikt takiego tematu nie założył.. tylko ktoś z polską mentalnością mógł wymyślić ten genialny temat;] Chłopie w dobie postępu i komputerów chcesz namawiać ludzi aby dalej kosami kosili?? i to jeszcze bez argumentów

teraz masz banana na buzi jak ci ktoś kombajnem pole skosi bo nie musisz go kosą kosić... a dawniej to ludzie patrzyli na kombajny jak ty na elektronikę patrzysz..
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#137 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:02

Nie - dla nowoczesnego! Dokładnie! Jak zaczynał wchodzić na pola polski cud techniki- Bizon to po pierwszym razie ludzie go z pola wypędzali... Bo plew nie zbiera! Co za złom, tyle dobrego marnotrawić... No i prosze... Jednak sie przekonali... Na wszystkich przyjdzie czas...
DEZERTER

#138 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:44

Nie - dla nowoczesnego! Tumek, ale tak to on sobie skosi tak jak będzie chciał tą kosą :lol:
A co do tematu... zgadzam się chyba już nikt nic głupszego nie wymyśli :]

A takie pytanie do autora tematu,
Masz może lodówkę? bo przecież ona tak naszpikowana elektryką... lampka itd no wiesz a jak się popsuje to co zrobisz?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#139 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:18

Nie - dla nowoczesnego! Czepiacie sie kolegi po prostu nie spróbował tego co dobre. jak by pojeździł takim nowym JD czy MF czy jakimś innym z tej półki to zaraz by zdanie zmienił. No a co do elektroniki to chyba troche ma skoro temat na AF zalożył no to chyba komputer z netem posiada :lol: Co jak co ale ciapek też w gospodarstwie nie zaszkodzi najlepiej jeszcze bez kabiny wszędzie wejdzie za dużo nie spali (ale i nie tak mało) a na dłuższą robote i wiecej ha wiadomo że lepszy sprzęt to lepszy. nie umęczy tak. B)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2009 - 16:28

Nie - dla nowoczesnego! Ja nie jestem ani zwolennikiem elektroniki ani przeciwnikiem w maszynach rolniczych. Poprostu jak jest elektronika to dobrze a jak jej nie ma to też tragedii nie bedzie, bo mozna sie bez bajerów w ciągniku obyć. Wydaje mi sie ze autor tego tematu bardziej boi sie kosztów napraw tej elektroniki niz tego że wogóle bedzie ciągnik z komputerem, bo nie oszukujmy sie ale elektronika w maszynach naprawde jest droga w naprawie. Tylko teraz niech ktoś mi powie dlaczego wlaśnie ta elektronika w takim ciągniku jest az tak droga??? Przecierz kupując np wypasiony komputer do domu dam 3-4 tys, a za taki mały komputerek do sterowania np. ehr, dam 7 tys i co w tym ,,komputerze'' od ehr jest prawie nic tylko mała skrzyneczka z układem scalonym. A kosztuje tyle bo z rolnika można zedzreć na każym kroku.!!

Dodaj odpowiedź