Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie - dla nowoczesnego!

230 odpowiedzi na ten temat

#61 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:00

Nie - dla nowoczesnego! Uważam że temat trochę bez sensu praktycznie wszystkie nowe ciągniki czołowych producentów maszyn posiadają elektronikę jedni mniej drudzy więcej,przecież elektroniki tylko ułatwia prace jest pozytywem no chyba że tylko myślimy o ursusie C330 i Mtz,tak samo jest np: z samochodami to takie porównanie jazda polonezem a bmw (który ma więcej elektroniki )tak samo jak z ciągnikami,to że traktor jest naszpikowany elektroniką to ma czemuś służyć,ułatwiać sami sobie odpowiedzcie czy chcieli byście tylko proste ciągniki(bez EHR,półbiegów itd:),pewnie większość użytkowników byłaby na nie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie - dla nowoczesnego! Dzisiaj, 06:17
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:01

Nie - dla nowoczesnego! u mnie jak tato kupil mtz (82 chyba, w gustownym szarym kolorku) to kierowca jezdzil nim "za kare" :)
pracowal tylko z turem i opryskiwaczem, ale zostal po 2 latach sprzedany, bo takiego slowa jak komfort nie dalo sie przypisac do tego ciagnika.
co ciekawe zostal sprzedany sporo drozej niz kupiony :) zlota maszyna pod tym wzgledem

takze absolutnie nie zgadzam sie z teza autora tematu, a argumenty ktora sa przeciw juz zostaly wypowiedziane, wiec nie bede sie powtarzal
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:02

Nie - dla nowoczesnego! A co powiecie o elektronice w Fendtcie

Edytowany przez brzozak2, 17 grudzień 2008 - 22:05.
zadaj to pytanie w odpowiednim temacie!!! nastepny spam z twojej strony bedzie premiowany (%)

................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:11

Nie - dla nowoczesnego! Czy np. EHR w ciągniku aż tak boli? Mój MF ma chyba najwięcej elektroniki ze wszystkich ciągników z tego rocznika i nie narzekam. Tylko dzięki EHR praca staje się przyjemniejsza, nie trzeba tak jak w Ursusie trzymać ręki na dźwigni regulacji siłowej.Mechanicznym rozdzielaczom mówię stanowcze nie! :)

#65 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:23

Nie - dla nowoczesnego! @polkop jak narazie Twoim najlepszym argumentem, odradzającym kupno nowego ciagnika jest samobójstwo... :) albo podasz konkretne argumenty, przykłady potwierdzajace twoją teze, albo masz ostrzeżenie za pisanie bez argumentów :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:41

Nie - dla nowoczesnego! Każdy mas swoje zdanie i swoje wyliczenia. Ja np. wolę kupić porządny używany ciągnik niż jakiś "słaby" nowy, tak samo rzecz się ma jeśli chodzi o nowe zachodnich firm bo według mnie nie będzie on wykorzystany więc po co mam płacić 250 czy 350tys za nowy jak spokojnie porobię sobie takim za 50-100tys używanym z całkiem niezłym wyposażeniem. Dla przykładu podam że mam już ponad 3 lata swojego Fendta 511 i fakt że zmieniłem w nim tylne opony za 4,5tys mogłem jedną bo przyczyna wymiany to nie "łysek" a pęknięcie jednak chciałem mieć obie takie same opony a poza tym to membrana w pompce paliwowej za 10zł :), przekaźnik od stopu i klocki hamulcowe na przednie koła. Elektronika działa bajecznie każda, lampka każdy przycisk. Drugi ciągnik również używany Fendt 308 LSA 91r niestety był kupiony nieco pośpiesznie i musiałem w niego włożyć dodatkowo kilka tysięcy na regenerację turbosprężarki, nową pompę olejową i sprzęgiełka od WOM (wymiana bez rozpoławiania + dla firmy).Całe szczęście był kupiony po niższej cenie jak podobne chodzą więc ogólnie nie mam co narzekać. Na temat elektroniki i elektryki to porównam tego 308 z Zetorem 7211. W zetorze ginące światła nie działająca dmuchawa problemy z rozrusznikiem to nic nowego a w tym fendziku EHR działa bez problemu, wszystkie światła są rozrusznik kręci jak trzeba więc czego chcieć więcej. Druga sprawa jeśli chodzi o kwestię nowy a używany to nowy to nie tylko wyższa cena przy zakupie ale i dodatkowe wydatki na przeglądy gwarancyjne i gdzie jest powiedziane że nowy się nie zepsuje, ja nawet śmiem powiedzieć że w nowym jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś usterki niż w takim co ma 2-3 tys mth. Reasumując nowy czy używany, z elektroniką czy bez każdy zakup ma swoje plusy i minusy a wybór zależy od użytkownika i jego potrzeb technicznych jak i możliwości finansowych. Ja wybieram używane według mnie dobrej firmy a jak bym korzystał z funduszy UE albo było mnie stać to bym może wybrał jakieś wypasione nowe :)

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:48

Nie - dla nowoczesnego! a ja sie przyczepie do nazwy tematu, zmienie go, ale jesli ktos by mial lepsza propozycje to poproszę o PW by nie zasmiecac tematu

#68 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 11:36

Nie - dla nowoczesnego! Jeśli kupisz ciagnik nowy i dbasz o niego to koszty ekspoloatacji nie są duże.

Ludzie zrozumcie, co z tego że do Ursusa czy MTZ-ta kupisz taniej olej jak musisz go wymieniać co 150 lub 200 mtg a w nowoczesnych ciagnikach co 500 godzin. Gdybym miał wymieniać co 150 to co 2 miesiące mam robote dodatkową.

Co do komfortu to nie ma o czym dyskutować, zdrowie jest tak wazne że nie ma co jest jakkolwiek wyceniac :)

Zachorować w naszym kraju to........ :)

#69 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 18 grudzień 2008 - 12:00

Nie - dla nowoczesnego!

Może i masz troche racji.. ale to nie sredniowiecze :) trzbea iśc z duchem czasu :)

Zgadzam sie a po drudie jak ktoś kupuje nowy ciągnik z elektronika to go stac na serwis :)
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 12:01

Nie - dla nowoczesnego!

Chce przekonać do nie kupowania ciagników nowych z elektronią, maską z plastiku itp. lipnych rozwiązanponiewasz taki ciągniki są na krótki czas( dopóki jest to nowe to jeszcze idzie) a oto przykłady;nie nalejesz oranżadny czyli drogi w eksploatacji bo trzeba kupic orginalną która jest drosza, remonty są drogie, rzeba uważać na krzaki by maski z plastiku nie połamać to samo z nadkolami gdy na kołach jest dużo np; gliny. I do tego drogi serwis.

Polecam kupic słownik ortograficzny

Drogi w eksploatacji bo na oranżadzie nei chodzi? :) przecież ze zwrotem akcyzy ON wychodzi tak samo jak oranżada a na dłuższą metę i stare ciagniki nei nachodzą na oranżadzie ani na ruskiej ropie.
@Polkop ktoś Ci stereotypowych opini o nowych ciągnikach przy piwie sprzedał a teraz powtarzasz, takie same pierdoły wciskają mi jeszcze ludzie po kupnie lambo, (1/10 osób tylko przyzna że to był dobry wybór), a cała reszta wolała by 5 ciągników z zachodu, 2 nowe belarusy czy inne cuda techniki,
@Polkop w twojej wypowiedzi zapomniałeś jeszcze dopisać kilku jeszcze innych uwag, typu że nowy zachodni jest tak drogi, że nigdy się nie zwróci, że opony są nietypowe i są 4 razy droższe jak do ursusa, paliwo w cpn jest złe i zaraz 20 tyś w popowtryski wsadze itd itd itd
Niehcce mi się przytaczać przykładów i udowadniać że zakup zachodniaka zwróci się częściowo chciażby w samym paliwie, bo nie o to chodzi w tym temacie autorowi, trzeba sięgnąć głębiej do struktury polskich gospodarstw gdzie 90% gospodartw ma powierzchnię mniejszą nż 10 ha i przykładając kalkulacje do takich gospodarstw zapłacić za przegląd 1500zł przeraża bo tyle taki gospodarz wydaje akurat rocznie na rope (czytaj oranżade) do swojej 30sto letniej c 360 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 12:06

Nie - dla nowoczesnego! Jak zwykle w takich sporach prawda leży gdzieś po środku. Tak się składa, że sam rozglądam się za jakimś nowym ciągnikiem (PROW) wychodzę z założenia, że nie można się bać nowoczesnych rozwiązań ale też nie ma co z nimi przesadzać. Widziałem już kilka takich sytuacji, że ludzie porwali się na sprzęt "full-wypas" za setki tysięcy złotych (bo akurat można to było dostać na dofinansowanie) a później nie mieli kilku tysięcy, żeby naprawić w nich to czy tamto. W efekcie musieli robić "starym" sprzętem. Oczywiście gwarancja tych napraw nie obejmowała, bo usterka była z winy użytkownika. Zatem jak chce się mieć ciągnik z wszelkimi możliwymi udogodnieniami to albo trzeba się umieć nim posługiwać albo mieć jakieś "zaskórniaki" i zawsze być przygotowanym na nieoczekiwane wydatki.
Z drugiej jednak strony pewne rozwiązania techniczne są już seryjnie montowane w większości nowych ciągników i nie da się ich uniknąć. Baa!!! Nawet nie trzeba unikać, bo jak się okazuje są one niezbędne.

#72 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 12:19

Nie - dla nowoczesnego! Ja sie przekonałem, że niektórych użytkowników "omamionych" przez prostotę i jak oni uważają niezawodność, nie da sie przekonać żadnymi argumentami...
Tylko chyba niedługo będą mieli problem... Ursusa może nie być... jak na razie mają dopuszczony tylko jeden ciągnik i to jeszcze z silnikiem Perkins, jeśli chodzi o normy spalin... a poza tym nie widać nikogo, kto chciałby wpakować ponad 30 mln złotych w tą starą technologię, żeby ją unowocześnić... Także kolejny symbol Polski, polskiej wsi ma sie ku upadkowi... tak to jest z tą waszą prostotą i łatwością obsługi...
DEZERTER

#73 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:30

Nie - dla nowoczesnego! do tego ten dopuszczony ciągnik ma caluteńskie 50 km czyli taki w sam raz na duże gospodarstwa,zaraz sie zwróci nie duży mało spali i do tego taka prostota że nie ma sie co zepsuć...hah. ja odnosząc sie do postu @buchaj powiem jeszcze że nie jest sztuką kupić ciągnik za x-set tysięcy złotych ale sztuką jest mieć pieniądze aby go utrzymać!

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#74 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:52

Nie - dla nowoczesnego! Heh a powiedzcie mi jak zrobić w pełni mechaniczny EHR(MHR)? Jak ktoś by już się podjął takiego wyzwania to na pewno system ten by był bardzo, ale to bardzo skomplikowany i pewnie szybciej by padł od systemu gdzie tą rolę spełnia kilka płytek krzemowych i kilka kabelków :)

Honda - The Power of Dreams :)

#75 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:57

Nie - dla nowoczesnego! wiecie co temat bez sensu bo i nowe i stare sa tandetne, Takie tanie politykowanie nasze na temat ktory lepszy. I czy warto.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#76 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:59

Nie - dla nowoczesnego!

Co do komfortu to nie ma o czym dyskutować, zdrowie jest tak wazne że nie ma co jest jakkolwiek wyceniac :)

ojj calkowicie sie z tym zgodze. jak oralem 8 ha bez przerwy przez ok. 6 godzin ursusem 1224 to myslalem ze zwariuje bo po pierwsze to w nocy nie moglem spac bo mnie szyja i kregoslup bolaly, po drugie to myslalem ze mi glowe rozwali od tego halasu a po trzecie to miale wielkie odciski na dloni od trzymania dzwigni podnosnika. a co dopiero jak bym mial pracowac takim ciagnikiem prze bite 12 godzin. no a co maja powiedziec ci co tak pracuja przez cale dnie i noce. gdybym chociaz mial EHR to 2 problemy byly by rozwiazane a mianowicie nie musial bym trzymac dzwigni podnosnika no i nie musial bym ciagle patrzec do tylu czy czasami plug z ziemi nie wylazi.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#77 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:07

Nie - dla nowoczesnego! Moim zdaniem chłopki macie razje w 100%. Patrząc na takiego przeciętnego rolnika polskiego który kupuje ciagnik ok 100 koni to z kazdej marki ma praktycznie machaniczny ciagnik. Jeśli chce mieć elektronike dopłaca i ma jak nie to nie ma. W tych mocniejszych to juz w standardzie jest jej troche. Np ja bym kupił jakiegoś zachodniego z elektronika ale tylko nowego. No ale nie stety narazie mnie nie stać bo kupe kasy poszło w rózne inne rzeczy i musze się odbić dopiero coś się pomyśli a na ten czas kupie sobie cos mocniejszego z tych naszych polsko czeskich zabytków. Dla mnie pchanie się w zachodnią uzywkę to nie ma sensu wogóle i nie zrobie tego. Kupienie nowej zachodniej maszyny jak najbardziej od początku ją mam jak zadbam tak będę miał na lata.

#78 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:15

Nie - dla nowoczesnego! dokladnie a nie takie durne pisanie ze starym gratem takie super wszystko jest, napewno sie nie psuje itp, spali tez bankowo mniej slabo ja to widze, Wedlug mnie nowe nowym
Jak dbasz tak masz, w kazdym przypadku te powiedzenie sie sprawdza,

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:43

Nie - dla nowoczesnego! Twój post wydaję mi się śmieszny. Przy kupowaniu używki trzeba myśleć głową, a nie tak jak z twoich postów wynika, żeby kupić i po problemie. Jeśli kupi nowy to tez ma prawo się popsuć. Moim zdaniem kupowanie jak na dzisiejsze czasy wschodniej techniki jest wydawaniem właśnie kasy w błoto. Po jakimś czasie zacznie się porządnie psuć i nie nadąży się za kupowaniem nowych części. Znam dosyc dużo takich przypadków o moich niedalekich sąsiadach. Nakupowali Farmery, czy jakieś tam wynalazki i nie dość, że im się dosyć często psują, to jeden pękł w pół. Wydaje się to niemożliwe, ale tak to jest z tanią jakościa. Uzytkownik tego Farmera mówił, że gdyby wiedział to by go nie kupił, woliłby obrabiać rolę starszym Zetorem, bo wie że rzadziej będzie mu się psuł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 18:59

Nie - dla nowoczesnego! hahhahahhah
jak mowisz o marce farmera to chyba ciagnik dla ciebie , wiesz akurat kolo mnie je skladaja to jest najgorzsze gow>>>> jakie jest juz wstawi

połączony

no dobra przegiolem troche ale Farmer bez przesady to skalad wiec co z takiego ciagnika.

Edytowany przez zetor, 19 grudzień 2008 - 19:09.
toendt nie reaguj na ten post z łaski swojej, autor juz dostal "premie"

Dodaj odpowiedź