Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:14

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Witam!

Mam problem z kontrolką ciśnienia oleju w skrzyni. Otóż na wolnych obrotach wszystko jest ok, a po dodaniu gazy kontrolka świeci. Co może być tego przyczyną?
http://www.agrofoto....post-a979-.html

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Dzisiaj, 10:56
  •  

#2 Share Kamil192000

Kamil192000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:29

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni witam
ja również mam podobny problem tylko że u mnie kontrolka wcale nie gaśnie, przy tym nie działa wspomaganie skrzynia biegów (przełaczanie zółw - zając), przedni napęd (wł/wyl.), najprawdopodniej podnośnik też
mam MF 3080 proszę o pomoc

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:02

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Widać że nie czytacie forum :) a było zylion razy, trzeba zacząć od wymiany filtrów i przy okazji oleju, co powinno być rutynową czynnością.

#4 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:26

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni kamil192000 radze sprawdzić cisnienie na wyjsciach w hudraulice bo moze pompa siadła od hydraukiki

#5 Share Kamil192000

Kamil192000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:32

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni a przyczyna może być niska temp bo u mnie w garazu było napewno z minus 15 a moze nawet 20 i wogole garaz mam tak zbudowany ze jest strasznie zimno ponieważ wszystkie otwory sa skierowane na północ

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:46

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Kiedyś jeździłem ciągnikiem jak było -27 i nic sie nie działo :) Już napisałem od czego trzeba zacząć.

#7 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:47

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni chyba ze olej zamarzł :) ale to mało prawdopodobne. srawdz czujnik niskiego cisnienia przy elektrozaworach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:56

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Co ma czujnik ciśnienia do słabego wspomagania?

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 21:02

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Może lepiej nie używać ciągnika jak pali się kontrolka od ciśnienia może to być wina filtrów albo oleju wątpię żeby byłą to wina niskiej temperatury ja przy -20 jeździłem i źle nie było tylko na początku olej jest gęsty i jak się wciśnie sprzęgło to traktor zatrzymuje się jakby miał hamulec zaciągnięty ale po ok 5min pracy to znika.
"Kamil192000" jak to się stało z znienacka to może czujnik się zepsuł jak wcześniej nie było żadnych złych objawów to jest to możliwe.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:30

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Łanmortajm... W jaki sposób zepsuty czujnik może wpływać na pracę orbitrolu? Już dwie i pół godziny zastanawiam sie nad powiązaniem :) Nie mówie nawet o reszcie objawów bo to można podciągnąć pod "tryb awaryjny" którego seria 30xx raczej nie ma. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zawalone filtry, w najgorszym wypadku na zdechłą pompe która padła od zużytych hamulców. Ciekawa bajka, nie? :)

#11 Share Kamil192000

Kamil192000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 23:43

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni no nagle sie stało w tym roku dopiero pierwszy raz dzis go ruszałem ale w starym to w sylwka jeszcze jezdzilem i bylo wszystko wporzadku a dzis mi ta kontrolka sie jarzy raz mi zgasła jak filter podgrzałem ale wspomaganei klapa biegi żółw zając tez ;/

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:56

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Czeka Cie naprawa za 40000zł...

Sory, nie mogłem sie powstrzymać :) Ja tam sie nie znam ale może spróbuj wymienić ten filtr i przy okazji olej w skrzyni (przy STUO 10W40 nie ma problemów na mrozie).

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 19:10

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni JUz nie raz było pisane ze jak świeci sie kontrolka od ciśnienia w skrzyni nie bedzie dziłał reduktor, blokada mostów, WOM i nie bedzie mozna wyłączyć przedniego napędu. Jeżeli masz nieodpowiedni olej który jest za gesty przy takich temperaturach to go wymień albo po prostu nie używaj ciągnika do czasu az sie ociepli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 22:37

Problem z kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni byc może jest to wina zimnego oleju ale u mnie ta kontrolka jak się zapalała to winą było to że nie łaczły kostki w komputerze pod prawymi schodkami. jak poruszyłem za kostki to gasło i było ok a jeśli tobie zapala się tylko na obrotach wysokich to może faktycznie olej lub pompa

Dodaj odpowiedź