Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biegunka u bydła

701 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 20 luty 2010 - 21:19

Biegunka u bydła marcin914 i jak tam jałoszka?wyzdrowiala?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biegunka u bydła Dzisiaj, 15:26
  •  

#102 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:26

Biegunka u bydła Przenoszę

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#103 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 18 lipiec 2010 - 17:21

Biegunka u bydła Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć czy u was w gospodarstwach tez jest ten problem bo u mnie to każde ciele ostatnio przez to przeszło a jak dzwoniłem do kumpli to także ich cielęta maja biegunkę. Czy to jakiś wirus? Czy przez te upały? Czy może przez ta mokra wiosnę bakterie się namnożyły?
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#104 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 17:43

Biegunka u bydła Weterynarzem nie jestem, ale bardzo możliwe. A może kiszonych liści za dużo im dajesz. Bo wiem, że od tego sraczka murowana przypadku bydła. Zadzwoń do weterynarza. Współczuję :D

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#105 Share duszekl

duszekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:24

Biegunka u bydła

Witam serdecznie. chcialbym sie dowiedzieć czy u was w gospodarstwach tez jest ten problem bo u mnie to kazde ciele ostatnio przez to przeszlo a jak dzwoniłem do kumpli to takze ich cielęta maja biegunke.czy to jakis wirus? czy przez te upały? czy moze przez ta mokra wiosne bakterie sie namnożyly?

ja 6 07 2010 przywiozłem 2 cielaki jeden się posikał ale zaraz POTENCIL i mu przeszło a jakie mleko im dajesz?

#106 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 21:49

Biegunka u bydła Może po prostu do karmienia używaj pasz suchych, a nie wilgotnych. Więcej śruty, siana. A może jak dajesz kiszonki, zielonkę no i jeszcze się napiją czegoś i biegunka murowana. Troszkę na sucho pojedź. Ale wskazana porada weterynarza.

#107 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 21:59

Biegunka u bydła Ciekawą porada jest to żeby poić cielęta (z wiadra) nie stawiając na podłodze tylko wyżej bo inaczej ciele się zalewa i bieguna!! sprawdzone!!!
ogólnie jeśli biegunka nie ustaje to zejść z mleka najlepiej na jakieś preparaty mleko zastępcze elektrolitowe na 2 dni... Pomaga!!

#108 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 18:11

Biegunka u bydła Tak jak napisał @TheCinek nie powinno sie stawiac wiadra na podłodze podczas pojenia, głowa zwierzecia powinna byc uniesiona.

Napisz co im dajesz do jedzenia, czym je poisz, i jeszcze jedno czy nie zauważyłes ze sie "obdajają", bo to moze byc główna przyczyna biegunki(ile ich masz w kojcu).
Pozdrawiam

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#109 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 18:20

Biegunka u bydła A tego z wiadrem nie wiedziałem. A na przyszłość się przyda :D

#110 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 19:29

Biegunka u bydła Jeżeli chcesz pozbyć się biegunek zaopatrz się w wiaderka ze smoczkiem, i po problemie. Na ale drogo na pewno znajdziesz.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 06:49

Biegunka u bydła Krów mamy 25 wiec łatwo sie domyśleć że sie coś o cielętach wie bo nie robi sie w nich od wczoraj.Mi chodzi o ciętela tygodniowe max dwa tygodnie.

Niedaje cięleta kiszonki z liści bo niemam:D
Pojone sa wiadrami ze smoczkiem na takiej wysokości aby glowa byla ulozona w jednej lini z szyja;D<-- niewiem jak to dokladnie opisac;P Wiem ze ciele po urodzeniu niema czegos tam wyksztalcone dlatego trzeba trzymac wysoko bo niewleci mleko tak gdzie trzeba.
Poje je mlekiem Sano Milsan i nieodbajaja sie bo sa w oddzielnych kojcach

#112 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 08:28

Biegunka u bydła Jest gorąco więc zwykłe mycie wiaderek ze smoczkiem nie wystarcza, rozkręć ten zaworek i dokładnie go wymyj wodą z dodatkiem domestosu. Uwaga na ręce.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#113 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:55

Biegunka u bydła Myje te zaworki caly czas.
Dzisiaj patrze i widzę ze tym razem 3 miesięczne ciele dostało biegunki. Jędzą troszkę kukurydzy, dostają ciut ospy i słomę z kostrzewy i oczywiście ciepła wode... nie wiadomo już co tym cielakom dawac...:/

#114 Share Buncol

Buncol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 13:19

Biegunka u bydła Jak u was cielaki mają biegunkę to dajcie im mąkę ziemniaczaną. Rozpuście w kilku łyżkach wody i wlejcie do pyska.
A jak krowy to posypać po kiszące i następnego dnia po biegunce nie ma śladu. B)

#115 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 14:52

Biegunka u bydła A ile one tego pójła na raz dostają, i jak często.

#116 Share Buncol

Buncol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 14:58

Biegunka u bydła A to zależy. Małemu cielakowi to i 2 łyżki wystarczą. A jak nie to zwiększyć dawkę. U mnie zawsze mąka pomogła. B)

A u krów jak była biegunka, to kilo z biedronki na 3 sztuki i następnego dnia waliły ścisło B)

#117 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:03

Biegunka u bydła Co do zalania płuc bydlęciu to jest to prawda sam tak nieszczęśliwie zabiłem zwierzę chcąc jej pomóc.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#118 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:05

Biegunka u bydła Wszystkie tabletki dla ludzi nadają się dla zwierząt mowa o przeciwbiegunkowych, mielenie węgla hmm nie wpadłem na to, dla cieląt kawa zbożowa, stoperan, gotowe preparaty ziołowe i co jest zawsze skuteczne EMIX - jest to elektrolit z glukozą, który przy bardzo silnych biegunkach wyciąga zdechlaki nawet dosłownie. Czasami na jeden dzień odstawia się mleko i poi tylko EMIX, ja kupuje w wiadereczkach takich nie pamiętam jaka pojemność. Kora dębowa również jest dobra ale nie każde zwierze chce to pić
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#119 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:08

Biegunka u bydła Ja skubie korę dęba i gotuję wywar, jak nie piją to wlewka. Zawsze skutkuje. Tylko stary garnek potrzeba, bo zrobi się czarny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 10:25

Biegunka u bydła No i masz.. piękny dzień, do tego niedziela, a ja zaliczyłam zgon cielisi. Miała biegunkę, raczej wirusową, leczyłam korą dębu, raz przeszło i potem znów wróciło, wczoraj był wet, podał leki, nie wiem jakie i tu zapewne mój błąd.:) dodam że piła za każdym razem, nie szalałam z pójłem dostawała ok 2 l,miała półtora tyg. no i dzisiaj już nią szarpało, gorączka pod niebiosa i zgon. Bardzo mi smutno, choć staram się nie przywiązywać do zwierzyny ;)