Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biegunka u bydła

701 odpowiedzi na ten temat

#81 Share szwed

szwed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:55

Biegunka u bydła

Zaczęło się od biegunki jakiś czas temu. Weterynarz mówi ze złapała jakąś bakterie i nie da się jej wykurzyć z żołądka.
Teraz został właściwie tylko cień krowy. Skóra i kości.

Normalne objawy grypy bydła. U nas dużo miesza się bydłem i przywlekło się to do obory. Biegunka dochodzi taka że drze z niej praktycznie wodą, nie je nic, i zostaje tylko skóra i kości, ktoś ci syfu przyniósł do obory... U nas od tamtego czasu maty dezynfekujące są, bo za nogami można nawet przynieść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biegunka u bydła Dzisiaj, 13:41
  •  

#82 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:22

Biegunka u bydła Szukałbym przyczyny w żywieniu, do podanych objawów pasuje przekarmienie krowy. Gdyby była to grypa, reszta krów także złapałaby infekcję. Więc grypa odpada.
Zadaj krowie - suchej zjadnej słomy jęczmiennej bądź pszennej a najlepiej siana, nie podawaj śruty zbożowej. Po kilku dniach powinno być lepiej.

P.S ( biegunka odcień jasny i straszny odór?)

#83 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 09:30

Biegunka u bydła

Szukałbym przyczyny w żywieniu, do podanych objawów pasuje przekarmienie krowy. Gdyby była to grypa, reszta krów także złapałaby infekcję. Więc grypa odpada.
Zadaj krowie - suchej zjadnej słomy jęczmiennej bądź pszennej a najlepiej siana, nie podawaj śruty zbożowej. Po kilku dniach powinno być lepiej.

P.S ( biegunka odcień jasny i straszny odór?)

Właśnie nie śmierdzi. Odcień raczej taki w miarę normalny. Masz racje to nie jest ani grypa ani ketoza.
Właśnie mam zamiar zadać jej jęczmianki (muszę ja najpierw zdobyć) pszennej u nas nikt nie ma bo pszenicy w naszym terenie się nie sieje

#84 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 19:46

Biegunka u bydła U mnie pojawiła się tez jakaś dolegliwość u kilku byczków mianowicie spadek apetytu, kaszel, ale bez biegunki wręcz odwrotnie jak by lekkie zatwardzenie. Przeszczepiłem je od gorączki i zobaczymy za parę dni. Ale co to jest i od czego

#85 Share Piotrekk1989

Piotrekk1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:17

Biegunka u bydła Witam jeśli jest gdzieś taki temat to proszę o link. Otóż wczoraj zobaczyłem że mały(14 dni) cielak laksuje dziś rano zachodzę a on się nie porusza tylko leży nie mógł się podnieść ani nie pił mleka. Cielak po południu zdechł ale jestem ciekaw co mogło mu być aby ustrzec się tego na przyszłość, dodam tylko że cielak od 4 dnia był karmiony preparatem mlekozastępczym jeśli ktoś wie co to mogło być to proszę o udzielenie informacji.

#86 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:21

Biegunka u bydła A może robaki miał?? Albo zatrucie?
KPK Kumurun Team

#87 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:39

Biegunka u bydła Na moje zatrucie albo przebialczyles mu wątrobę

#88 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 13 listopad 2009 - 20:41

Biegunka u bydła Przyczyną może też być żółtaczka. Miałem ten sam problem ale ze starszym cielakiem

#89 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:43

Biegunka u bydła Ostry nieżyt jelit, wskutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Oprócz biegunki musiał mieć też gorączkę i apatię. 14 dni - miał okazję się zarazić. Przy tak szybkim przebiegu nawet interwencja weta by nie pomogła. Na przyszłość przestrzegaj zasad higieny odpajania i czystości oraz separacji od innych zwierząt i ludzi. Nie można wykluczyć też, że coś nie tak, było z preparatem mlekozastępczym lub wodą.

#90 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:28

Biegunka u bydła Hej sorka ze ten też odświeżam ale mam pytanie. Jakie są przyczyny tych biegunek i czy one mogą się przenosić z cielaka na cielaka?? U znajomego było tak że wycieliły mu się 3 byczki w odstępie 1 dnia gdzieś. I 1 złapał biegunkę dostawał jakiś tam proszek i mu przeszło. Po krótkim czasie dostał inny ale było już za późno i odleciał i następnego dnia ten co stal obok ten 3 też dostał biegunki. Niestety też padł został tylko ten 1 co dostawał ten proszek. Czy biegunka może się przenosić czy nie? Bo gdzieś wyczytałem ze tak że to jest jakiś wirus czy coś. Wiecie coś na ten temat?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:59

Biegunka u bydła Oczywiście, że infekcje mogą się przenosić. Np. infekcje kolibakteriozy. Zwłaszcza wtedy, kiedy rodzi się dużo cieląt w krótkim czasie. Choroba się namnoży, uaktywnia i uzjadliwia. Sprzyja jej zły stan higieny np. brak czystości i dbałości w odpajaniu cieląt. Brudne naczynia, nieświeża woda itp. Przyczyną biegunek mogą być: wirusy, bakterie a nawet grzyby. Może być też biegunka niezakaźna, wskutek spożycia czegoś niestrawnego, drażniącego jelita. Taka się nie przenosi. Duża ilość zwierząt w jednym miejscu sprzyja rozprzestrzenianiu się zarazy. To dlatego PGRy miały gorsze wyniki odchowu cieląt od gospodarstw indywidualnych.

#92 Share Vlodimir

Vlodimir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 15:34

Biegunka u bydła Moim zdaniem zależy od tego czym karmisz zwierza najlepiej żeby było z białkiem i pełno wartościowe (kiszonka itp)

#93 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:40

Biegunka u bydła Na biegunkę dobra jest też kawa zbożowa. Wystarczy na jedną sztukę zrobić ok. 0.7 litra takiego bardzo mocnego wywaru;)

#94 Share tomekjas

tomekjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:26

Biegunka u bydła Na biegunkę już od kilku lat stosuje węgiel drzewny grillowy mielę w śrutowniku i mieszam z paszą. Zalety: krowy chętnie jedzą i nie drogo kosztuje stosowałem szklankę na sztukę dziennie,po za tym dawałem żywe kultury drożdży albo EMprobiotyk

#95 Share marcin914

marcin914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 luty 2010 - 14:48

Biegunka u bydła Witam potrzebuje pomocy zachorowała mi jałoszka waga ok 120kg. Ma ostrą biegunke juz 2 dzien próbowałem różnych domowych sposobów parzony len, szczaw, ipt;( nic nie pomogło. prosze o pomoc znacie jakies metody lecznia biegunki u cielaków?

#96 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:13

Biegunka u bydła Kolego ja mam że tak powiem około 80 ogonów i na temat sraczki (sora za wyrażenie) powiem krótko przejedź do jakiegoś dobrego weterynaża lub zadzwoń do niego i niech Ci przywiezie lub kup u niego jakiś dobry preparat na biegunke
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#97 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:31

Biegunka u bydła tak jak przedmówca stwierdził, samemu będzie trudno coś zdziałać, najlepiej wezwij lekarza, bo może się to skończyć upadkiem cieliczki ^^

#98 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 15 luty 2010 - 16:40

Biegunka u bydła Zanim kupisz jakis preparat typu Mepatar to daj mu bardzo mocna kawe zbozowa i troche mleka, albo wywar z kory debu (zaparzyc kore) i powinno byc dobrze to juz nie taki maly cielak Powodzenia

#99 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 luty 2010 - 17:41

Biegunka u bydła Ja tam leje srodek od biegunki z butelki w dziób jak jakaś sztuka ma srake, i tylko słoma przez pare dni.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 15 luty 2010 - 17:44

Biegunka u bydła Jak ma cielak biegune to trzeba dzwonić do weterynarza niech zaaplikuje jakiś antybiotyk, bo z tym nie ma żartów.
ArturKowalewo