Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, romualdR napisał:

Enrofloksacyna jest niewskazana w długotrwałym leczeniu cieląt. Można ją podać 2 może 3 razy. Podawanie kolejnych dawek jest ryzykowne ze względu na złe działanie na chrząstki stawowe i może prowadzić do karłowacenia. 

Ropiepsza chrząstki zawodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Może ktoś  miał  podobną  sytuację. Jałowca 300kg biegunka trwa już  dwa tygodnie,kiszonke z kuku nie pobiera ale siano zjada.Wet podał  leki, podajemy droźdze,stoperany,galarety i nic.Temperatura 38 stopni.

Edytowano przez gabrys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Panowie i Panie borykam sie z problem ,  w jednej grupie sa 4 byki maja ok miesiaca ,u jednego jakby byla biegunka czarna luzna , dostawaly mleko ibeko teraz milsan od 4 dni , czy moglo by tak być ze od zmiany mleka czy lezy gdziesi idziej przyczyna , do tego dostają CJ i siano , predzej tez mialem z tym bykiem problemy tego typu ale ustało i teraz znowu , spotkał sie ktoś z takim przypadkiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

Tak na szybko to zmiana mleka,chociaż po samym mleku biegunka była by biała,chyba ,że winna jest też CJ i wtedy by się zgadzał kolor.Spróbuj odstawić CJ dać samo mleko i siano.Ewentualnie, może będzie to dziwne dla niektórych ,ale przegotuj wodę i tak przygotuj mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Szkoda nie dawać CJ wypija mleko i odrazu do koryta jesc CJ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

Dzień lub dwa wytrzymają bez :) będziesz widział czy łajni dalej na rzadko czy zmienia się na stałe,jaki kolor, trzeba obserwować.Może się trafić sztuka która reaguje na każdą zmianę żywienia.Jeżeli się objawy będą nasilać to wiadomo ,trzeba dzwonić po weta. Ja daje takim maluchom trochę siana i śruty owsianej i oczywiście mleko, no ale każdy ma swoje metody żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216
8 godzin temu, dsbh napisał:

Dzień lub dwa wytrzymają bez :) będziesz widział czy łajni dalej na rzadko czy zmienia się na stałe,jaki kolor, trzeba obserwować.Może się trafić sztuka która reaguje na każdą zmianę żywienia.Jeżeli się objawy będą nasilać to wiadomo ,trzeba dzwonić po weta. Ja daje takim maluchom trochę siana i śruty owsianej i oczywiście mleko, no ale każdy ma swoje metody żywienia.

no ale chyba taka biegunka nie jest az taka straszna ? zawsze cielaki mialy ale tak az zołta a ta  to tak czarna zielona i luzna , bylem u weta jedynie co mial to stop plus ale to znow dla duzych , kazał podac 25 gr na sztuke i powinno sie unormować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262

Jeżeli chodzą luzem to może szybciej jeść i wyjadać CJ-tkę innym ,inaczej mówiąc objaw przejedzenia,dlatego  taki kolor.Po samym mleku byłby białożółty.Można zmniejszyć dawkę,można się wstrzymać na kilka dni aby zobaczyć czy to od mleka czy od paszy.Sam pisałeś,że już były z nim problemy.Czy przy zmianie jedzenia?  I właśnie jest jakaś poprawa po tych lekach,zmieniłeś coś w żywieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Witam. Potrzebuje porady. 

Jakieś 10 dni temu kupiłem od chandlarza 4 cielaki i po dwóch dniach się zaczęło... zachorował jeden boczek potem następny za nim po dwóch dniach przeszło na jałówki. Jedynie jeden zaniedbany byczek wogole nie mial sraczki.  Pierwszy zachorował ten który stał obok tego zaniedbanego. 

Cielaki mają od 140-200kg 

Stosowałem juz 3 różne antybiotyki niby jest poprawa ale nie można powiedzieć że jest dobrze. 

Mal juz ktoś taki przypadek ze wszystkie sraja a jeden zdrowy?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W biegunce dla bydła zaparzam kawę zbożową zawsze pomaga .....(jest wiele sposobów....+probiotyk itd co się ma w aptece).

Miałam przypadek przy kupnie cielaków: biegunka + przewlekłe zapalenie płuc. Pierwsze zapodane przez veta leki nie przynosiły ulgi. 

A cielak który wydawał się zdrowy, żywy, miał apetyt jednym razem rano był sztywny (no i jaka przyczyna...). Więc nie pomijałabym w grupie zdrowszej sztuki.

Lekarz zmienił leki i ok.

Trzymam kciuki, zdrówka.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Witam . W środę kupiłem w aptece elektrolity,  stoperan i węgiel. Wczoraj wyglądał dużo lepiej i dziś do popołudnia wszystko było ok. Teraz znów dostał biegunki i ma temperaturę 39,9.  teraz wieczorem słyszałem ze kaszlal. Może być to jakieś zapalenie płuc?  

Jutro rano pojadę po weterynarza żeby go obejrzał. 

Szkoda mi go bo w ciągu tygodnia dostał chyba 6 zastrzyków i wyraźnie zmarnial. 

Dam mu na noc wiadro z elektrokitami do picia (z apteki do rozpuszczania w wodzie).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Witam. Byczek juz nie ma biegunki ale ma coraz większy brzuch. 

Cielak ma apetyt i pije wodę. 

Ma lekko opuszczone uszy 

Wczoraj zauważyłem że jego kał jest ciemny i strasznie śmierdzi jakby coś się zepsuło / zgnilo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Panowie ten duży brzuch u ciekawa po biegune to może być woda zbierająca się w brzuchu? 

Miał ktoś taki przypadek?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Jutro obejrzy go weterynarz. 

Z tego co rozmawialiśmy to możliwe jest ze trzeba będzie go ubić. 

Napisze jak się sprawa potoczyła.

Czy i jak został wyleczony.

A jeśli trzeba będzie go ubić to napisze co mu dolegalo. 

Tak dla potomnych.  jak ktoś miałby podobny przypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

coś musiałeś mu podać nie takiego mysle  i dostał biegunki , ale jak biegunka ustała to wroci do siebie , a twoj kał nie smierdzi czasami , także dobą pasze zapewń i czystość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

" Zwierzęta poddawane leczeniu mogą wydalać nieprawidłowe kolorowe odchody w wyniku podawania leków. Ciemny lub krwawy kał może wskazywać na krwotok w przewodzie pokarmowym, obecności mykotoksyn lub kokcydiozy"http://pfhb.pl/aktualnosci/wykorzystanie-oceny-kalu-do-poprawy-zywienia-bydla-mlecznego

Napisz, jestem ciekawe....co do diagnozy lekarza? Choć z nimi to różnie. Bywało, że człowiek sam musi im podpowiadać, żeby w nieskończoność nie wyrzucać kasy.

U koni jedynie wiem, że duży brzuch może być wskaźnikiem zarobaczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

 Wieczorem Oglądałem mu jeszcze brzuch  i w miejscu zwacza jak się nacisnie to tak jakby była poduszka powietrzna wysokości 1cm i później brzuch jest twardy. 

Ogólnie cały brzuch jest bardzo twardy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Witam.  Okazało się ze byczek ma problemy z trawieniem "niestrawność) dlatego ma taki duży brzuch.  Dostał odrazu dwa zastrzyki dziś i jutro dostanie kolejne.  Są jakieś domowe sposoby na poprawę trawienia u cieląt? On ma około 160 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 21.01.2020 o 08:38, Ywa napisał:

W biegunce dla bydła zaparzam kawę zbożową zawsze pomaga .....(jest wiele sposobów....+probiotyk itd co się ma w aptece).

Miałam przypadek przy kupnie cielaków: biegunka + przewlekłe zapalenie płuc. Pierwsze zapodane przez veta leki nie przynosiły ulgi. 

A cielak który wydawał się zdrowy, żywy, miał apetyt jednym razem rano był sztywny (no i jaka przyczyna...). Więc nie pomijałabym w grupie zdrowszej sztuki.

Lekarz zmienił leki i ok.

Trzymam kciuki, zdrówka.

Jak tą kawę przygotować ? Bo mam krowe którą ketoza dopadła i od tych wlewek glikolu dostała biegunkę 

A może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiem ale nie chce mi się korować i gotować 

A słyszałem gdzieś że kakao działa podobnie , potwierdzi ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Idzie kupić taki preparat, gdzie jest głównie kora dębu. 

Stop plus, tak się nazywa

Skład:

kora dębu, tatarak zwyczajny, pięciornik kurze ziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.08.2021 o 15:55, Ursus932 napisał:

No wiem ale nie chce mi się korować i gotować 

A słyszałem gdzieś że kakao działa podobnie , potwierdzi ktoś ?

Leszek dobrze Ci radzi; możesz kupić zaradczo wiaderko sproszkowanej kory dębu nawet od weterynarza, który powinien  wozić w swym arsenale.

Kawa zbożowa działa nawet lepiej niż węgiel, zawiera m.in cykorie; zaparzałam nawet bykom i mieszałam z karmę/paszą, uwielbiają to, połykają w locie; można na sucho podawać nawet; smekta też może być tylko wiadomo w odpowiednich proporcjach;

Jeśli podejrzewasz głębszy problem a nie masz weterynarza prywatnego w okolicy to dzwoń  do Inspektoratu i miłe Panię dadzą Ci namiary/ przekierują do weterynarza terenowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Tomi3312
      Witam.
       
      Dziś zaczepiły mi się dwie krowy i zaczęły się przepychać w końcu jedna drugiej zrzuciła róg, nie cały ale że tak powiem ta powłoka ochronna spadła cała została tylko ta twardsza część, która tworzy róg i trzyma się mocno. Krowa trochę krwawiła ale teraz jest już ok.
      Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zdarzenia.? Jak to zdezynfekować, opatrzyć.?
       
      Proszę o poradę.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik9191
      Witam,
      Dokładnie 3 tni temu mój 6 miesięczny byczek przestał jeść i coraz rzadziej pić wodę, a zaczą załatwiać się ,,wodą'' konsystencja kału była wodnista. Weterynarz zaczą go leczyć dostał kroplówkę na wzmocneinie oraz na nawodnienie orgnizmu, przyją jakieś leki na biegunkę cały czas dostaje siemię lniane. Po kroplówce zaczą trochę jeść(dosłownię trochę) następnego dnia znów przestał jeść lekarz powtórzył wszystko bo byczek cały czas robi wodą i nie bierze się za jedzenie. Widać że ma ochotę coś zjeść bo gdy dostają inne sztuki w stadzie podchodzi do jedzenia weźmie dosłownie jedną trawkę i odchodzi. Na siłę wlewamy mu wodę bo nie chce pić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Z góry dziękuję za pomoc

      Zapomniałem dodać że tydzień temu byczka w podobnym wieku te same dolegliwości zabiły w moim stadzie. Za późno zaóważyłem dolegliwości bo sztuki chodzą luzem.  Doległiwości u byczk o którym piszę w poście wyżej zostały zauważone od razu. 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj