Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biegunka u bydła

701 odpowiedzi na ten temat

#621 Share BartomiejKownacki

BartomiejKownacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport motoryzacja

Napisany 25 luty 2015 - 23:05

Biegunka u bydła

więc mówicie że te sposoby są dobre?? skoro tak na pewno spróbujemy z rodzicami ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biegunka u bydła Dzisiaj, 00:05
  •  

#622 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 09 marzec 2015 - 10:44

Biegunka u bydła Może mi ktoś podać nazwę takiego testu lub firmy je produkującej?
Będę bardzo wdzięczny

#623 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 11 marzec 2015 - 10:13

Biegunka u bydła

Na twoim miejscu zbadałabym chociaż mleko zbiorcze na wszystko co zakażne, bo to zawsze pochodzi od krów. Jeśli możesz, to zawież do najbliższego laboratorium wet, a najlepiej zadzwoń, to ci doradzą.

Najważniejsze to w miarę możliwości zrobić np. izolatki z palet dla noworodków w oddzielonym od krów pomieszczeniu. Od razu oddzielać i nie pozwolić krowom na wylizanie. Samemu wytrzeć do sucha ręcznikiem lub chociaż słomą. Podać ZE SMOCZKA siarę jak najszybciej chociaż 1-2 l. Higiena wszystkiego obowiązkowa.

Ten syf roznosi się drogami rodnymi i kropelkowo, jak grypa, czyli nos w nos. Sporo przy tym zabawy, ale jest duża szansa na zapobiegnięcie zakażeniu, przy najmniejszym możliwym koszcie. Stosuję, bo mam w stadzie IBR. Jak narazie 0 strat wśród cieląt.

#624 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 16:23

Biegunka u bydła

Witam. Mam podobny problem , Kupiłem 2 tygodnie temu jałóweczke 4 dniowa. Piła mleko od krowy z wiadra . Jak przyszła do mnie dostaje preparat mlekozastepczy, już po 1 pojeniu dostał biegunki. wypijał 2,5l  mleka myślałem że tu mu przejdzie ograniczyłem mleko do 2l i pojechałem do wet.dostał 3 zastrzyki i jakies 2 saszetki zamiast mleka. Póki to dostawał było dobrze , póżniej znów bieggunka, no to dawałem mu jajko do mleka i siemie gotowałem . Było wszystko okej przez tydzien. Teraz cieliczka ma 2 tygodnie i ma biegunke a dokładniej raz kał jest normalny a raz biegunka obecnie dostaje 2,5l mleka i 100ml pudełeczko mieszanki CJ wraz z 150ml pudełeczki śruty z owsa samego. Dodam jeszcze że jałóweczka jest bardzo energiczna i wesoła 

Edytowany przez robertsiwek15, 29 marzec 2015 - 16:29.

#625 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 29 marzec 2015 - 19:18

Biegunka u bydła

Jak jest energiczna i ma apetyt to nie faszeruj jej lekami, conajwyżej poleciłbym Bentawet dodac do paszy lub mleka, do śruty dodaj całe ziarno kukurydzy i owsa to dobrze sprzyja rozwojowi żwacza. Najlepiej też takie maluchy poić wiadrem ze smoczkiem tak na wysokości głowy cielęcia. Też miałem przypadki biegunek po wyleczeniu tych pierwszych (chyba nie da się ich uniknąć po zakupie cielaka stres, zmiana mleka) ale po paru dniach na bentawecie się wszystko normowało. Obserwuj ją i jak zacznie się coś dziać już poważniej to wtedy do weta

#626 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 08:28

Biegunka u bydła

mam cielaka z biegunka, wczoraj dostal 1cm na 10kg mc amoksycyliny, czy moge podac mu dzis enrofloksacyne? mozna mieszac ze soba te dwa antybiotyki?

#627 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 11:45

Biegunka u bydła

amoksycylina? Pochodna penicyliny stosowana przy zapaleniach górnych dróg oddechowych, gardła.Tak przynajmniej mój lekarz w ośrodku leczy ludzi oczywiście.Mój wet takiego antybiotyku nie stosuje a poza tym nie można ot tak sobie zmieniać co chwilę antybiotyku.

#628 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 11:51

Biegunka u bydła

Polecam temat- biegunka u cieląt jak leczyć tak naturalnie bez leków- oraz -żywienie cieląt- i przede wszystkim odstaw siemię , paszę i tylko mleko i woda, a co dalej robić to przeczytasz .

#629 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 22:02

Biegunka u bydła

No już chwilowo było dobrze, ale dziś że tak powiem zaczeło się z niej lać . szybko pojechałem po kawe zbożową odstawiłem mleko dodałem jajko, zobaczę jak wstanę czy jej to przestało . Zamówiłem sobie dzisiaj bentawet C. no jak już to nie pomoże to weterynarz konieczny. Panowie co to może być ? Pierwszy taki przypadek u mnie 

#630 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 04 kwiecień 2015 - 08:07

Biegunka u bydła

a nie przesadzasz przypadkiem z proporcją mleka? jak sypniesz za dużo proszku do wody to też za bogato będzie miała i sraczka. daj jej zapobiegawczo jakieś elektrolity żeby się nie odwodniła, z doświadczenia mogę ci polecić Digest Phyton dobry elektrolit, ładnie pachnie i chętnie go piją cielaki. trudno powiedzieć co jej jest, może daj próbkę kału do weta niech zbada na pasożyty itp może to coś wyjaśni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 08:53

Biegunka u bydła

no kurcze na każdego cielaka tyle dawałem, tylko tej jałóweczce kupiłem lepsze mleko. może to jest przyczyną . wczoraj zakupiłem to co zawsze z siemieniem lnianym . no i wczoraj tak jak mówiłem kawa i jajko dziś rano tak samo . narazie jest ok. dam jej na wieczór małą ilość mleka z kawą zobaczymy. Jak mi przyjdzie bentawet to zaczne dodawać do mleka . poczekam jeszcze troche z wetem . ale jak nie przejdzie to tak jak mówisz próbki niech weźmie do zbadania.

#632 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:50

Biegunka u bydła

mam dwa dwutygodniowe byczki, te na szczęście nie dostały biegunki

zmieniłem żywienie i nie dostają siana tylko całe ziarna kukurydzy i jęczmienia, myślicie że to siano było winowajcą tych biegunek?

bo dzisiaj znowu był wet ale u 7tyg byczka i ten cały czas dostaje siano, ale jest w kojcu z drugim byczkiem i tamten robi całkiem twardo

#633 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:00

Biegunka u bydła

jak przestawiasz mleko na mleko w proszku to rób to stopniowo bo to powoduje biegunke. każdy cielak ma inny organizm jednemu dasz zastrzyk i jest ok a inny to trzeba ze 2 tyg leczyc sam tak miałem :) a u mnie jak dostana biegunke to z winy zywienia np. ze daje po 2 litry mleka a potem dam nagle 2.5litra to już jest biegunka albo ze dam więcej wody niż mleka w proszku to tez biegunke mogą dostać..

#634 Share spiritedaway

spiritedaway

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 11:59

Biegunka u bydła

Z jakiej firmy  jest to mleko?  u mnie firma była przyczyną biegunek u cieląt , skończyło się kiedy zaczełam poić Sprayfo (od 3 dnia ) , lub Biofeedem (od 6 dnia) , polecam też aby podawac mleko cielętom powyżej 2 tygodnia jednak dla tych młodszych - od 6 dnia życia , rosna świetnie i odpój jest krótszy , szybciej pobierają pasze stałe. 

Podpowiem jeszcze że wywar z kawy zbożowej można śmiało wlać do mleka - tak też robiłam kiedy mleko było kiepskie - ale cały czas - wtedy biegunki nie będzie.

#635 Share robertsiwek15

robertsiwek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 18:44

Biegunka u bydła

U mnie biegunka zwalczona całkowicie . Kawa zbożowa zmiana mleka na mleko z siemieniem lnianym i Bentawet. Jak ręką odjął od dobrego tygodnia wszystko jak się należy:) 

#636 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 24 maj 2015 - 08:44

Biegunka u bydła

U mnie jak cielaki mają  biegunkę to dostają Dritivet albo Glutenlac do mleka lub kawa zbożowa. Niektórzy ludzie stosują ludzkie leki m.in. Smectę lub Stoperan

#637 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 27 maj 2015 - 06:52

Biegunka u bydła

dziwny przypadek sie trafił..2 tyg,byczek dostal biegunki przez 5 dni walczyłem z nim...enoroksil pod skóre z 3 razy..proszki C Vit i inne..niestety zdechł..nigdy czegos takiego nie miałem w calej histori...czemu nic nie pomagało??????

#638 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 maj 2015 - 18:38

Biegunka u bydła

bo problemem nie były bakterie. Tym bardziej jeżeli problem pojawił się w tym wieku. Możliwe nawet że antybiotyk pogorszył sprawę jeżeli było to zakażenie Cryptosporidium. Co jest bardzo prowdopodobne.

#639 Share rewers66110

rewers66110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Bydło (chów, hodowla i rozród oraz choroby), Sport, Polityka, Motoryzacja, Rolnictwo (co nieco ogarniam :P)

Napisany 29 maj 2015 - 20:03

Biegunka u bydła

U mnie cielaki na biegunkę dostają Pectolit albo GlutenLac. A czy jest może dostępny lek Driti-Vet ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 maj 2015 - 22:05

Biegunka u bydła

cielęta ok .4-5 dniowe dostają biegunkę

weterynarz twierdzi, że muszą rodzić się zarażone jakimś wirusem

Miał ktoś może podobny przypadek? I jak najlepiej je wyleczyć?

u mnie jak u kolegi....bez kroplowek i antybiotykow w zastrzykach nie ma szans i nie zawsze dzialaja....w ciągu 3 miesięcy 6 cieląt mi zdechlo a następny dzisiaj dostal rozwolnienia ....czegos takiego jeszcze nie miałem....co to za cholerstwo.....