Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biegunka u bydła

701 odpowiedzi na ten temat

#461 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 16:21

Biegunka u bydła Pisze w tym temacie bo nie chce zakładać nowego. Dwa cielaki 100kg miały biegunkę dostały w środę antybiotyk i wczoraj poprawka tym samym taki proszek do picia dostały dzisiaj widzę że jednego spęczyło na lewo stronę brzucha patrząc od tyłu. Jest ich kilka w kojcu dostały jeść to i ten jadł. Miał ktoś taki przypadek z tego co pamiętam to dużemu kiedyś wlewaliśmy olej jadalny myślę że temu tez zrobię taki wlew i jak do rana jak nie przejdzie to zadzwonię po weta bo dzisiaj to i tak nie przyjedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biegunka u bydła Dzisiaj, 03:47
  •  

#462 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 19:49

Biegunka u bydła Jak to spęczyło chyba rozbelowało , nie jestem pewien ale poradz się weterynarza bo może gazy się zebrały i cielaka szlag trafi , może trzeba będzie przekłuwac aby gazy odeszły ,
a jeśli nie to tak :
Stara metoda z dziada pradziada to zapaż z 2 gałązki szczawiu końskiego jak herbatę aby kolor wywaru przypominał herbatę , na jednego cielaka przypada około od 3-4 litrów wody.

#463 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:36

Biegunka u bydła Witam mam problem z jednym cielakiem ma ostrą biegunkę i jest bardzo słaby dawałem proszki itp niepomaga;/ Leży jest bardzo słaby i ciezko oddcyha . Dostaje mleko z sano ale jakos niema apetytu . Obawiam sie że może mi paść moze coś poradzicie
ps. cielę ma 10 dni!

#464 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:01

Biegunka u bydła kupiłeś go?

Ty nie kombinuj z jakimiś tam proszkami tylko po weterynarza dzwoń, nie zwlekaj!

Ja na wiosnę też miałem taki przypadek, że leżał już na boku, zero apetytu, biegunka już w kwasice wchodził, do rana by nie przezył . Weterynarz przyjechał po dumał, przez 3 dni kroplówka jakiś antybiotyk w proszku i cos nawadniającego i po tygodniu wrócił do zdrowia

aha ja też sam kiedyś leczyłem bydło ale teraz wolę nie ryzykować, zapłace te 50zł więcej ale bede miał pewnosć że dostał odpowiednie leki

Edytowany przez marulekk, 01 grudzień 2013 - 21:02.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#465 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:05

Biegunka u bydła jeśli ma ostrą biegunkę nie dawaj mu mleka, tylko ciepłą wodę, najlepiej rozrobioną z jakimś proszkiem przeciw biegunce i elektrolitem. Dostępne preparaty zawierają i jedno i drugie.
Sprawdź czy ma temperaturę. Powyżej 38,5 to już gorączka.
Dalej sprawdź czy jest odwodniony (sądzę że tak skoro nie daje rady wstać), ale najlepiej sprawdzisz sam - złap fałd skóry na szyji cielęcia i go mocno odciągnij. Jeżeli skóra się rozejdzie od razu to jest ok, jak się rozejdzie za kilka sekund to już jest lekkie odwodnienie, a jak odciągnięty fałd będzie rozchodził się przez długą chwilę lub wogóle nie rozejdzie się do końca to wzywaj weta szybko żeby go dowodnił kroplówkami.

cielęta zdychają przeważnie nie z powodu biegunki jak to sie mówi, ale z powodu odwodnienia,
stają sie słabe, apatyczne, brak im apetytu, poprostu nie daja rady pić, i zdychają jesli sie nic nie pomoże.

#466 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:12

Biegunka u bydła Dzwoniłem po weta ale dzis niema jak przyjechać niema konkurencji więc ma wy...bane na klientów!! Obawiam się że jutro niebędzie miał już po co przyjeżdżać;(

#467 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:25

Biegunka u bydła no to kicha ;/ spróbuj zrobić to co napisał kolega wyżej

aha pamiętam że weterynarz kiedyś mi kazał dawać przez kilka dni na wzmocnienie i aby "zatamować" biegunke taki kogel mogel czyli ok 3 łyzek maki ziemniaczanej, łyżkę (albo łyżeczkę, niepamietam) sody kuchennej i jedno żółtko (kurze) wszystko wymieszać i dac mu głęboko do pyska aby połkął

Edytowany przez marulekk, 01 grudzień 2013 - 21:25.

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#468 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:11

Biegunka u bydła i co z cielakiem kolego? poprawiło się?
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#469 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:25

Biegunka u bydła Z tym cielakiem to mialem identyczny przypadek,i tez myślę że to feler.U mnie na biegunkę świetnie pomaga sok z jagód,3 lyzki stolowe do pyska i ok,w początkowej fazie przechodzi od razu

#470 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:31

Biegunka u bydła ja polecam Trimerazin :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share bentawet

bentawet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 14:01

Biegunka u bydła A czy ktoś stosował przeciwbiegunkowy dodatek do pasz dla cieląt Bentawet? Nie jest to lek, więc można go po prostu samemu kupić i podawać tak jak Smectę dla dzieci- z resztą skład jest podobny, a cena niewielka. Oczywiście, tak cielakowi, jak dziecku czasami trzeba po prostu podać antybiotyk czy kroplówkę, a to już musi lekarz wet. (ze Stoperanem też wg mnie lepiej uważać). Ale najczęściej zdarzają się biegunki na tle pokarmowym, a nie zakaźnym, więc Bentawet jest tu idealny.

#472 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 15:43

Biegunka u bydła Stosowalam i jest dobry, sypałam do wiadra z mlekiem bezpośrednio przed podaniem,

#473 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:22

Biegunka u bydła takich wspomagaczy jest sporo np. antilaksan-sanowski czy fibratop każdy cielak będzie miał biegunką jak nie wcześniej to później zmiana paszy to spowoduje o ile to paszowa a nie wirusowa

#474 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:00

Biegunka u bydła U mnie przeważnie pomaga wywar z kory dębowej kupowanej w lecznicy. Zamiast wody do mleka zastępczego leję to i przeważnie pomaga.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#475 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:07

Biegunka u bydła w temacie żywienie cieląt lub hodowla opasów masz opisane dla kogo kora dębowa i jak działa przy cielakach był bym ostrożny

#476 Share JarekMat

JarekMat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 12:30

Biegunka u bydła Jestem lekarzem weterynarii. Gdy słyszę, że cielak czy prosiak ma biegunkę przychodzą mi do głowy setki wirusów, bakterii, grzybów, kokcydiów i robaków, które mogą być jej przyczyną. A zapominam o tym, że przyczyną biegunki u cieląt osesków jest często nieodpowiednia temperatura mleka, złe żywienie krowy, pojenie cielaka np. z wiaderka, które stoi na podłodze. Takie i podobne błędy powodują, że większość biegunek w tym okresie nie jest spowodowana zarazkami, tylko błędami żywieniowymi i na ich tle powstają tzw. BIEGUNKI FUNCJONALNE. Do ich wykluczania wystarczy w znacznej większości przypadków BENTAWET C. Jest to mieszanina kilku rodzajów specjalnie dobranych, przebadanych glinokrzemianów z dodatkiem ziół, między innymi kora dębu. Wyglądem przypomina cement. Produkowany jest od 26 lat i stosowany w wielu czołowych hodowlach w Polsce, np. w Kombinacie Rolnym Kobylniki, Książ Rolniczy w Książu Wlkp., Stadninie Koni Dobrzyniewo, Kombinacie Rolnym Kietrz. Cena jest bardzo niska- 12 zł netto/ kg. Stosuje się ok. 50 g dziennie na cielaka przez ok. tydzień. Czyli wyprowadzenie cielaka z najczęściej występującej biegunki to koszt ok. 6 zł. A co najważniejsze jest bardzo duża tolerancja na przedawkowanie.
Bentawet C jest też idealny przy rozrzedzonym kale i ketozie u krów
Ewentualnie, gdy po kilku dniach podawania okazuje się, że nie pomaga można wezwać lekarza weterynarii, który poda np. antybiotyk i inne leki.
Dokładne informacje i opracowania naukowe (jest to polski wynalazek naukowy) dostępne są na stronie www.bentawet.pl Wysyłka minimalnie 20 kg w opakowaniach po 1 kg na koszt producenta.
Pod nr 601-195-440, udziela porad doświadczony mgr inż. zootechniki.

#477 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 13:05

Biegunka u bydła JarekMat zgadzam się z tobą sam stosuje od niedawna Bentawet C i P dla cielaków i prosiaków naprawde jest poprawa fakt że antybiotyki były podane na początku ale teraz już na samym Bentawecie, Zamówiłem sobie 20kg bo można podawać nawet zapobiegawczo Pozdrawiam

Edytowany przez milosz1713, 13 styczeń 2014 - 13:06.

#478 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:07

Biegunka u bydła A mi tu coś śmierdzi autoreklamą. Najpierw koleś @bentawet reklamuje ten preparat a teraz trafia się podobno jakiś lekarz weterynarii, który w pierwszym swoim poście robi super reklamę.

#479 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:15

Biegunka u bydła Więc trzeba zadzwonić po poradę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 16:18

Biegunka u bydła Ja bym to traktowała jako doinformowanie niż reklamę i nie zwracała uwagi na to,że można kupić 20kg, bo i tak kupuje się wg potrzeby tyle na dany moment.Najważnijsze, że jet jeszcze inny środek p/biegunce.
JarekMat podsumował ogólnie wiadomości nt przyczyn biegunki i dla nowicjuszy jest to przydatne i nie muszą szukać gdzie indzej.