Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biegunka u bydła

701 odpowiedzi na ten temat

#421 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:03

Biegunka u bydła Jak nie chce pić, to musi szybko dostać kroplówkę lub sondą wlać mu płyny. Cielęta szybko się odwadniają, zwłaszcza kilku dniowe i szybko mogą paść.. Wezwij weta który zna się na temacie...antybiotyk dobry tylko ciekawe skąd lekarz wie bez badań, że to E.coli, chyba że wcześniej może było to u ciebie badane??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biegunka u bydła Dzisiaj, 07:07
  •  

#422 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 marzec 2013 - 22:58

Biegunka u bydła NIe było badane.....podaliśmy mu wieczorem na przymus do pyska +- 2 litry mleka jakoś to połknął jutro kroplówka z glukozy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#423 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:59

Biegunka u bydła Pomagał w podobnych sytuacjach???I u tak młodych cieląt??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#424 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:07

Biegunka u bydła u tak młodych cieląt 90 % (jak nie więcej) biegunek jest spowodowane E. coli n-hem. Także kolistyna jest jak najlepszym rozwiązaniem ewentualnie coś z chinolonów.

#425 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:29

Biegunka u bydła To dobrze zrobiliście. Oczywiście podanie tego antybiotyku przez weta nie było błędem, ponieważ jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to E. coli są sprawcą tej biegunki!

#426 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 00:35

Biegunka u bydła

Mam wielką nadzieję,że cielaka uda się uratować.........

3000 postów

#427 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 20 marzec 2013 - 11:35

Biegunka u bydła Fibratop lub Halocur a "domowy" sposób to podanie łyżki sody oczyszczonej.Chodzi o to ,żeby zneutralizować kwaśny odczyn z żoładku,wtedy powinien wrócić apetyt u cielaczka.

#428 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:53

Biegunka u bydła ja dla takich malych podaje trimerazin i pomaga

#429 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2013 - 18:45

Biegunka u bydła No dobrze koledzy, piszcie tu o leczeniu cieląt naturalnie, bez leków, a z lekami to lepiej w innym temacie, choćby takim :
http://www.agrofoto....gunka-u-cielat/

#430 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 21 marzec 2013 - 09:24

Biegunka u bydła /

Edytowany przez golobek, 15 kwiecień 2014 - 21:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:04

Biegunka u bydła Cielak miał biegunkę po przejściu na preparat mlekozastępczy. Objawy nasilały się - nie pomagały leki. Po odstawieniu sztucznego mleka objawy zniknęły jak ręką odjął. Sposób naturalny.

#432 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 28 marzec 2013 - 21:37

Biegunka u bydła Witam. co byście doradzili w sytułacji gdy cielak pije mleko a przez cały dzień leży( poprostu wygląda to tak jakby nie miał siły a nawet chęci do życia..) do pojenia musze mu pomóc wstać bo sam ma problem. Kał jest zbity tak jak to powinno wyglądać u cielaka tylko że jest koloru jasnej zieleni.(niż koloru "ciemnego") z mojej obserwacji wydaje mi się że to może być jakiś nieżyt żołądka i to go męczy ?? co Wy na to ?

#433 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2013 - 12:04

Biegunka u bydła

cielak ma poprostu depresje, dlatego nie chce mu sie zyc.Zabierz mu z klatki wszystkie nie bezpieczne rzeczy bo moze probowac popełnic samobojstwo..

A na serio to na dolegliwosc zoladka pomaga enrobioflox. Albo cielak ma jakis feler

#434 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 30 marzec 2013 - 19:42

Biegunka u bydła Czy biotyl na biegunkę dla cieląt pomaga?

#435 Share TomeG

TomeG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 13:32

Biegunka u bydła Witam forumowiczów! Mam rocznego byczka który po leczeniu grupy dostał przewlekłych biegunek. Weterynarz twierdzi ze ma zapalenie jelit. Podawałem antybiotyk Potencil i ziołowe wlewki bez reakcji. Może ktoś podrzuci cenną rade?

#436 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 13 maj 2013 - 21:25

Biegunka u bydła No i mnie dopadło tj. mojego cielaka to cholerstwo w najgorszym wydaniu. W sobotę wieczorem poleciało z niego jak z fontanny tak nagle , przez niedzielę kilka razy trochę rozrzedzonego kału z krwia i nabłonkiem i fontanny wodniste zakrwawione ,dzisiaj to samo,cały jest ubrudzony krwią.Lekarz rozkłada ręce, ja sama z czymś takim się w moim życiu nie spotkałam.Jest pod osłoną antybiot, dostał wczoraj wywar z kory dębu, węgiel,Dzisiaj mogłam załatwić antilaxan więc go podaję,dostaje dalej korę dębu ,rumianek, kawę zbożową i proszek z powlekającym jelita minerałem, elektrolity i zadnej poprawy.Diagnoza - wirusowa biegunka, wirus uszkodził jelito. Cielak z zakupu 2 tyg. temu, wiek ok. 1,5 m-ca.Jutro wet. poda wit K aby zatrzymać to krwawienie. Czy ktoś z Was miał ten sam problem? I jak sobie z tym poradził?

#437 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 maj 2013 - 15:20

Biegunka u bydła Cielak wychudzony,rozrabia za dziesięciu i apetyt ma jak smok.Choroba pokonana.Ale było tragicznieeeee.

#438 Share frankoo

frankoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 07:10

Biegunka u bydła u cieląt,krów i byków polecam kobylak albo jajka, dziadek i ojciec to stosował działa w 100% :)
Jajka podawane w całości i miażdżone w paszczy a kobylak parzony jak herbata i podawany butelką w okolicach 2-3l na większą sztukę.
Ja do dzisiaj używam kobylak i jaja, nigdy nie kupowałem żadnych śro.dków na biegunkę u wety ;)

Edytowany przez frankoo, 08 czerwiec 2013 - 05:56.

#439 Share Basia4

Basia4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:41

Biegunka u bydła Jałówka po wycieleniu(ciężkim,duży cielak po Norwegu) po kilku dniach dostała biegunki (chodziła na pastwisko),oczywiście lekarz,zastrzyki ,karencja na mleko zakaz wypuszczania na łąkę ,suche siano i woda przez tydzień,po czym stopniowe wypuszczanie na pastwisko. Po dwóch dniach "apiać" na nowo. Znów areszt w oborze suche siano + woda i jest ok.Poszła znów na trawę narazie jest dobrze ale chuda że az strach.Mleka daje dość dobrze ,czym ją podtuczyć skoro wet śruty zabronił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:50

Biegunka u bydła musi dostać energii. . -Niezłego energetycznego kopa.jak nic jej nie podasz to się wykończy. . -Najlepiej glikol..wlewy 2 x dziennie po 200g.. Musi ją ruszyć a na pastwisku pobiera prawie samo białko. . Wet dość dziwny