Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Biegunki u cieląt

rolstudent    182

80 kilo to trochę za mało

w jakim jest wieku pije mleku czy już je pasze objętościową

 

jeśli pije mleko to elektrolity do picia i antybiotyk

możesz podać drożdże spożywcze na zmianę z kawa zbożową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

A cielak je czy nie ,umnie tydzień temu było to samo ,ale to było od wody pierwszy raz napił się wody to niechciał jeść ani pić.Ale na drugi dzień wyzdrowiał przez dwa dni miał biegunke ,ale zaczoł jeś pić .Weterynasz powiedział ,że to normalne od wody . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

cielaczek też mi chorował co jakiś czas-lekarstwo to ; siemie lniane zaparzone i z mlekiem.na pewno nie zaszkodzi,mojemu pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Tak, ale on już pije wode, 1 tydzień ładnie a teraz ta biegunka.Dziś wałem kore dębową parzoną ale narazie nie ma rezultatów

 

no i osypke je , a siano to tęż ale coraz mniej.A wody wypija nawet kilka litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

To może wody się nałykał i dlatego ,ale jak je to biegunka powinna mu nie zaszkodzić (przes to organizm pozbywa się bakteri i wirusów) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Nie dawaj mu zbyt duzo wody.Najlepiej by bylo zebys dawal mu male ilosci i do tego sianko.Zrob mu tak jak Ci napisalem wyzej.Zagotuj dosc duzo kawy i dodaj do wody.Dawaj mu rano i na wieczor tylko pamietaj nie przesadzaj z woda.Cielak na poczatku musi sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Napisano (edytowany)

Nie dawaj mu zbyt duzo wody.Najlepiej by bylo zebys dawal mu male ilosci i do tego sianko.Zrob mu tak jak Ci napisalem wyzej.Zagotuj dosc duzo kawy i dodaj do wody.Dawaj mu rano i na wieczor tylko pamietaj nie przesadzaj z woda.Cielak na poczatku musi sie przyzwyczaic.

 

Sorki za 2 post.Niech mod go usunie.Pozdr

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Boje że się odwodni.Bo właśnie siana je malutko, i jak jeszcze zabiorę mu wodę to całkiem mi osłabnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jeszcze na biegunkę to zaparzone szyszki olchy nawet sam piłem,pomaga kawa też dobra już wyżej pisał kolega,to siemie lniane też dobre,a może smekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

a te siemie lniane to mielony len jest tak? I ile tego sie daje ??

 

a te siemie lniane to mielony len jest tak? I ile tego sie daje ??

 

a te siemie lniane to mielony len jest tak? I ile tego sie daje ??

 

Tylko najgorzej że już ok.tydzień i nie moge jej zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

całe parzysz,łyżkę stołową na litr może mniej,żeby pić chciał,ludziom też zielarze siemie polecają,szyszki sam piłem (nawet dobry smak),powinien to pić jak wodę dajesz(zawsze powoli rozcieńczaliśmy mleko ,stopniowo wody % większy).te zioła na pewno nie zaszkodzą,a mogą dużo.jakiś rumianek co?może któraś babcia coś doradzi,weterynarz to kasa a pomoc czasami.te babcine metody prawie zawsze lepsze.czajnik już wstawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

no już dziś dałem mu ten napar z kory dębowej, to jutro spróbóje te siemie lniane.Bo słyszałem że tego lnu to trzeba więcej chyba dawać co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

siemienia tyle żeby chciał pić,człowieka przekonasz a jego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

no dziś dawałem mu ten napar z kory i on jest dość gorzki, ale wsadziłem palca w pysk i wypił do dna z wiadra.Końcówke nawet sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no to próbuj z tym siemieniem(sam możesz popić to dawkę ustalisz),kora to jakby węgiel-na sraczkę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

A i jeszcze jedno, pszenżyto może mu zaszkodzić w osypce?Czy robić mu tylko z mieszanki?

 

A i jeszcze jedno, pszenżyto może mu zaszkodzić w osypce?Czy robić mu tylko z mieszanki

 

A i jeszcze jedno, pszenżyto może mu zaszkodzić w osypce?Czy robić mu tylko z mieszanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Zastosuj preparat mleko zastępczy z Sano MILLI i nie bedziesz miał żadnych problemów. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pszenżyto może być cięższe na ten biedny żołądeczek,coś lżejszego,jak będzie zdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

no albo przejde jeszcze na mleko ,jak to wszystko nie pomoże. Ale z drugiej strony on już prawie 2 tyg. jedzie na wodzie, to nie wiem czy dobrze teraz na mleko.Ma ponad 80 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

myśmy(mówię myśmy,bo dawno temu ojciec)zawsze stopniowo dolewaliśmy wody do mleka oż doszliśmy do wody.teraz jestem przy jednym ogonie mlecznym,i byczek któremu za czas jakiś urodzin zrobię i jeszcze coś od mleczka kapnie,z czystej wody na czyste mleko nie radzą co innego pomieszać.

tak na marginesie,miałem na jesieni pracownika z miasta który mleka prosto od krowy w życiu nie pił.a smakowało,2 kubki wciągnął i przez następne dwa dni robota tylko w pobliżu wychodka mu pasowała :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Teraz nie dawaj mu juz mleka.Nie ucz go z powrotem bo to juz nic nie pomoze.Daj mu sianka i poj go woda tylko ze w malych ilosciach.Osypke mozesz mu dawac tylko nie przesadzaj z pszenzytem.Najlepszy jest owies z jeczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Tomi3312
      Witam.
       
      Dziś zaczepiły mi się dwie krowy i zaczęły się przepychać w końcu jedna drugiej zrzuciła róg, nie cały ale że tak powiem ta powłoka ochronna spadła cała została tylko ta twardsza część, która tworzy róg i trzyma się mocno. Krowa trochę krwawiła ale teraz jest już ok.
      Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zdarzenia.? Jak to zdezynfekować, opatrzyć.?
       
      Proszę o poradę.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik9191
      Witam,
      Dokładnie 3 tni temu mój 6 miesięczny byczek przestał jeść i coraz rzadziej pić wodę, a zaczą załatwiać się ,,wodą'' konsystencja kału była wodnista. Weterynarz zaczą go leczyć dostał kroplówkę na wzmocneinie oraz na nawodnienie orgnizmu, przyją jakieś leki na biegunkę cały czas dostaje siemię lniane. Po kroplówce zaczą trochę jeść(dosłownię trochę) następnego dnia znów przestał jeść lekarz powtórzył wszystko bo byczek cały czas robi wodą i nie bierze się za jedzenie. Widać że ma ochotę coś zjeść bo gdy dostają inne sztuki w stadzie podchodzi do jedzenia weźmie dosłownie jedną trawkę i odchodzi. Na siłę wlewamy mu wodę bo nie chce pić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Z góry dziękuję za pomoc

      Zapomniałem dodać że tydzień temu byczka w podobnym wieku te same dolegliwości zabiły w moim stadzie. Za późno zaóważyłem dolegliwości bo sztuki chodzą luzem.  Doległiwości u byczk o którym piszę w poście wyżej zostały zauważone od razu. 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj