Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t.

68 odpowiedzi na ten temat

#61 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 19:36

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. U znajomego w Tytanie 10 Plus którego kupił wiosną już 2 ośka się zaczyna przekręcać:), ta która wychodzi od silnika hydraulicznego, poprzednia była wymieniana na gwarancji i tą będzie musiał zgłosić. Jak mierzyliśmy suwmiarką to ma ona mniejszą średnicę niż w starym rozrzutniku z Czarnej-białostockiej z 86 roku a przecież ma on o połowę mniejszą ładowność:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Dzisiaj, 07:05
  •  

#62 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 14:29

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. W sumie już dawno mógłbym kupić, póki co nic mnie nie ciśnie a może na jakiś prow sie zdecyduje więc narazie sobie czekam, i tak już jedną podwyżke załapałem :) Ten z linka ciekawy jednak bardziej odpowiada mi koncepcja szerokiego tandema (to samo tyczy sie wspomnianego Apollo), w sumie niezła cena, ale plan jest taki że sprzęt ma być nowy o ładowności 8 ton, tym bardziej że może uknuje jakiś wniosek - chyba tylko w ten sposób mogą zostać jakieś pieniądze z tej gospodarki, bo obecnie wszystko sie topi.

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 wrzesień 2009 - 18:40

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Czemu wolisz szerszy i na tandemie? Pojedyncza oś z dużym kołem lżej idzie, niż tandem na małych kółkach, a jak jeszcze są szerokie to na zakrętach jest jeszcze ciężej. Skrzynia typu wanna ma niższą wysokość załadunku w stosunku do tandemu.

#64 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 15:41

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Gdzie mogę znaleźć jakieś dane dot. Apollo 11 (na stronie Unii jakoś mi to nie wychodzi)? Jaka jest objętość skrzyni i wysokość załadunku? Wanna na dużym kole zdaje sie być mniej uniwersalna przy wykorzystaniu rozrzutnika jako przyczepy, a taki jest zamysł. Adapter dwu walcowy ma oczywiście większą szerokość rozrzutu ale i większe zapotrzebowanie na moc.

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2009 - 16:39

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Przy nawożeniu łąki jedna oś jest lepsza, nawet od dwóch z czego jedna jest skrętna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 17:49

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Zdecydowanie, nie uszkadza darniny na ciaśniejszych nawrotach, jednak na łąki jeżdże beczułką na jednej osi właśnie ;) Obornik idzie tylko na pola.

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2009 - 18:06

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Patrzyłem w katalogi Unii i nie ma Apollo 11 póki co, jest Apollo 14, ale nie ma podanej kubatury.

#68 Share jozo

jozo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 22:08

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Obecnie w Cynkomecie ramy górne rozrzutników i przyczep przed malowaniem są piaskowane potem gruntowane i malowane. Jeżeli chcecie jeszce jakichś informacji pytajcie sie postaram sie odpowiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 15:46

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. @mirasek oto dane z ulotki Unii o Apollo 11, objętość skrzyni 12,5 m3, wysokość całkowita 2,8m. Jeśli interesują ci inne dane techniczne Apollo to pytaj.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15