Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t.

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:23

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Potrzebuje opinii, istotnych spostrzeżeń, dobrych rad w jaki rozrzutnik warto zainwestować. Pod uwagę biorę maszyny o teoretycznej ładowności 8 ton.

Podstawowe wymaganie to trwałość, szczególnie chodzi o ramę nośną, bo reszte w zasadzie można odbudować. Burty mają wytrzymywać przeciętne przydzwonienie osiemdziesiątką. Nic nie może pękać czy giąć sie przy wykorzystaniu max możliwości załadunkowych. Ogólnie musi być conajmniej tak dobry i niezaj*bliwy jak mój stary Tandem :D

Poczytałem forum ale nadal słabo orientuje sie w temacie, rozumiem że posuw w takich maszynach to tylko hydrauliczny występuje? Wiem że są rozrzutniki z własną pompą hydr. napędzaną WOM ale to chyba wyższa półka cenowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Dzisiaj, 18:49
  •  

#2 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:47

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Ile chcesz przeznaczyć na tą inwestycję?
Jeżeli sprzęt nie musi być nowy w dosłownym tego słowa znaczeniu, to może jakiś T-088 po całkowitej odbudowie? Jeździ tego cała masa, raczej nikt nie narzeka.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 23:12

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Na chwile obecną w gre wchodzi sprzęt nowy, jeśli uda mi sie zrobić małe zamieszanie :D dlatego badam temat. Co do ceny to powiem tak, wspomaniany w tytule Cynkomet kosztuje w granicach 50 tys.zł i ciekawi mnie czy warto dołożyć do droższego Tytana lub innego podobnego rozrzutnika? A może lepiej kupić coś tańszego i też będe zadowolony? Na papierze w tabelkach każdy jest fajny :D

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 09:12

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. żebyś miał w czym wybierać nowość (oferta -rozrzutniki ,jakby kto nie mógł trafić)

#5 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 09:28

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Tutaj są ceny.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 09:51

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Dzięki, przyda sie. Szkoda że nie ma ceny Warfamy N-263 ale podejżewam że jest w podobnej cenie jak Cynkomet. Ma wiekszą pojemność skrzyni ale i większą mase własną. Jak spisują sie te Warfamy?

A może nie ma co przepłacać i warto pomyśleć o tym Tandemie 8t za 24400zł?

:D

#7 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 10:07

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Może lepiej właśnie 8t za 24400zł kasa dużo mniejsza albo pomyśl o używce.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#8 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:56

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. nie wiem jak u wasale w mojej okolicy jeździ pare TYTANów. jedyną wadą o jakiej słyszałem to 1 oś w TYTAN 8, 10, ale teraz sa wersje plus na tamdemie to jest dobrze. Nie jestem pewien ale słyszałem że jak ma się zasuwę tylną to w cynkomecie trzeba ja za każdym razem opuszczac do ładowania.

#9 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:11

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. A dlaczego 1 oś to wada?? My posiadamy rozrzutnik z takową osią i jakoś nie uważam ,że jest to wada ,a nawet jak dla mnie zaleta bo mam ciasne podwórko i tandem-em przy ostrych manewrach ryłbym doły .

#10 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:11

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. @Mirasek a nie myślałeś, albo nie marzył Ci się Fliegl. Cena dużo wyższa ale to także przyczepa :D

http://www.agrofoto....image92565.html

:)

Jeśli TYTAN to tylko z tandemem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:16

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. @wojtek3222 Ja nie mam takiego rozrzutnika ale słyszałem od znajomego że jak nakładzie pełnego gnoju i 40km\h depnie to czuje jak by ten rozrzutnik zaraz chciał sie przewrócić na bok przy małym ruchu kierownicą i że bardzo ciągnikiem buja.

#12 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:25

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. To trzeba wolniej jezdzić :D ja nie przekraczam z pełnym 25 km/h i jest git .

#13 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:46

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Wiadomo jak pole masz nie daleko to git. Ale jak on ma 7 km do pola asfaltem i nowego JD to musi deptać aby coś za dzień wywieść.

#14 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:51

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Blisko nie mam ,choć jakoś specjalnie daleko też nie (średnio 3-4 km ) ,a to ,że nie jezdze szybciej niż 25 km,/h jest spowodowane tym ,że szkoda mi sprzętu tłuc 40 km/h po naszych asfaltach .

#15 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:53

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. @Mirasek, a można wiedzieć co skłoniło do wymiany rozrzutnika "dobry i niezaj*bliwy jak mój stary Tandem" skoro tandem taki dobry to 6 czy 8 t ładowności to nie jest chyba aż tak duża różnica?

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:37

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. @mirasek a zastanawiałeś się nad czymś zachodnim???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:04

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Z tego co sobie kiedyś oglądałem Cynkometa to tak: rama z układem zaczepowym wyglądała na solidną, pamiętam, że miałem jakieś wątpliwości co do zawieszenia (możliwe, że coś mi się ubzdurało - było to jakiś czas temu) i jeszcze klapy tylne - ta przed adapterem unosi się po łuku, więc, jak zostało wyżej wspomiane, podczas załadunku musi być opuszczona, bo zasłania dużą część skrzyni, natomiast ta za adapterem składana chyba była w harmonijkę - tez jakoś srednio mi się to widziało - wolałbym monolityczną :) Jak wspomiałem - oglądałem egzemplarz z 2007r., więc do tej pory mogło zostać coś zmienione, może poprawione :)
can do

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:34

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t.

@Mirasek a nie myślałeś, albo nie marzył Ci się Fliegl. Cena dużo wyższa ale to także przyczepa :)

Pewnie że sie marzył :) ale to już raczej było by przeinwestowanie :)

@Mirasek, a można wiedzieć co skłoniło do wymiany rozrzutnika "dobry i niezaj*bliwy jak mój stary Tandem" skoro tandem taki dobry to 6 czy 8 t ładowności to nie jest chyba aż tak duża różnica?

Stary Tandem nie będzie wieczny choć jest po remoncie, a w obecnej chwili mam możliwość korzystnego zakupu nowego sprzętu. Poza tym do MF przydał by sie większy rozrzutnik, po przemyśleniu byłbym zdecydowany na jakiś ośmiotonowy na tandemie, nibyt niewiele większy ale dla mnie optymalny.

@mirasek a zastanawiałeś się nad czymś zachodnim???

Słabo orientuje sie w ofercie zachodnich firm, domyślam sie że to wyższa półka cenowa i tak jak wyżej napisałem, nie chce przeinwestować. Jednak linki z ofertami i jakieś argumenty "za" mile widziane :)

Narazie temat traktuje czysto teoretycznie w celu zebrania informacji, co z tego wyjdzie - zobaczymy :) Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi :)

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:47

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. Nie wiem jak z rozrzutnikami Warfamy, ale miałem wątpliwą przyjemność załadunku na naczepę jednoosiowej przyczepki wywrotki . Wracała na reklamację z powodu partackiego malowania. Strasznie miękkie te blachy burt, lekki nacisk boczny pasów zawiesia je zgniatał, a ważyła zaledwie1300kg, drabinkę wejściową można było wyrwać rękoma, prosto plastelina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:23

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t. u nas użytkują tytana z 2002 roku chyba 12 ton na tandemie . wuwiózł on już ok 1500 razy i tylko przekładnie do wałków zrobione i łożysko w kole bo prawie odleciało. jest do niego przystawka z talerzami i wapno idzie aż miło na 18 m :)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.